• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Paylaşımlarınız için Winrar ile setup hazırlayın !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cottonmouth

sromaxm.png

21a0qc4.png

Merhaba arkadaşlar. Belki bilenler bilmeyenlerden coktur ama yine de anlatmak istedim.

İlk olarak kurulması istenen dosyaları bir klasör'de toplayalım.Ben Paradox adındaki klasörde topladım kurulmasını istediğim exe ve dll leri.(yada her ne varsa)

Daha sonra klasöre sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz..

81658658.png

Genel sekmesinden SFX arşivi oluştur'u işaretleyip Gelişmiş sekmesine geçiyoruz.

71350878.png

Gelişmiş sekmesinde sfx seçenekleri... butonuna basıyoruz

97851815.png

Karşımıza gelen Gelişmiş Sfx Seçenekleri penceresinde genel sekmesinden programın kurulmasını istediğimiz yolu seçiyoruz (ben C:\Program Files seçmişim)

23968954.png

Ayrıca burada yaptığımız Sfx seçeneklerini kaydedebiliriz. Bu sayede birdahaki açışımızda herşeyi baştan yapmak zorunda kalmıyacağız.

25134041.png

Gelişmiş sekmesine geçip kısayol ekle butonuna basıyoruz

45313220.png

Nerde Oluşturulacak bölümünden kısayolun oluşmasını istediği yeri seçebilirsiniz. ben masaüstü için anlatıcam. diğerleri içinde yapmanız gereken aynı şeyler.

14079395.png

1 . Kısayolu oluşturulacak dosyanın adı ( Örn : Paradox\Paradox.exe) (! Klasörün içinde bulunuyorsa Klasöradı\Dosyaadı şeklinde yazmaya dikkat edin)
2 . Oluşturulacak (masaüstünüzde görünücek) kısayolun adı. (Örn: Paradox)
3 . Oluşturulacak (masaüstünüzde görünücek) kısayolun simgesi (Örn: Paradox\paradoxico.ico) (! Klasörün içinde bulunuyorsa Klasöradı\iconadı şeklinde yazmaya dikkat edin)

Tamam deyip devam ediyoruz.Listeye gerekli bilgiler ekleniyor. Aynı işlemleri Başlat menüsü vs. içinde yapabilirsiniz.

80445716.png

Metin ve Simge sekmesine geçin. Burda Sfx Penceresinin Başlığı kısmını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu setup penceresinin adı olucak. Yani üstte yazan. Sfx Penceresinde gösterilicek metini de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Boş bırakırsanız aşağıdaki gibi olucaktır.

94257845.png

Setup dosyasının ikonunu klasik winrar iconu yapmak zorunda değilsiniz. Bunu değiştirmek için Dosyadan Sfx simgesi yükle'nin yanındaki gözat butonuna basarak olmasını istediğiniz ikonu seçin. Tamam deyip Gelişmiş Sfx Seçenekleri penceresini kapatalım. (! Not: Ayarlarınızı kaydetmek isterseniz genel sekmesinden Mevcut ayarları varsayılan olarak kaydet butonuna basmayı unutmayın ! )

79030699.png

İşlem tamamlandıktan sonra klasörümüzün yanında setup dosyamız oluştu.

64266598.png

Buda Setup'un açılmış hali

94257845.png

21a0qc4.png

Dediğim gibi birçoğunuz biliyordur belki ama yinede faydalı olacağını düşündüm.

Sonuçta küçük dosyalarla uğraşıyoruz. Öyle profesyonellik gerektiren işlerle uğraşanlar zaten bunlarıda biliyorlardır. Buradaki amaç bilmeyenlere göstermek. Winrar'da herkezin bilgisayarında bulunan bir program zaten. Ekstradan birşey indirmeyede ihtiyaç yok.

Geri