• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Paypal banka hesabı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan HasanEfe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

HasanEfe

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Tem 2009
Puanı
6
Arkadaşlar ben paypal dan alışveriş yapıcam da almak istediğim şey euro hesabından satılıyor internetten 18 yaşımı çoktan geçtim kredi kartı almam bankada hesabım olsa paypala ordan para aktarabilirmiyim be euro ya dönüştürebilirmiyim hiç olmadı elimde çok az miktarda euro var o da karşılıyor onu hesaba yatırıp paypala aktarabilirmiyim? Son olarak özetliyim paypal ile euro hesabı alışveriş için kredi kartı şart mı?

Edit;İstediğin kadar TL yükle.Sitenin sistemi aldığın bir eşya'nın para birimi farklıysa senin hesabından o para biriminin TL miktarı kadarını keser. :ent

Ben 76$'lık alışveriş yaptım ve aldığım zaman ki değeriyle hesabımdan 145TL kesildi.

Son düzenleme:
Hesap açtığında zaten kredi kartı gibi birşey veriyorlar sana. Bunu kullanabiliryorsun sanırsam. hmmm Ayrıca istediğin kadar TL yükle. Banka'nın sistemi aldığın bir eşya'nın para birimi farklıysa senin hesabından o para biriminin TL miktarı kadarını keser. :ent

Ben 76$'lık alışveriş yaptım ve aldığım zaman ki değeriyle hesabımdan 145TL kesildi.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

Hesap açtığında sana verilen hesap kartı kredi kartı niteliği taşımıyor ve bunu paypalda kesinlikle kullanamazsın.

-------

Arkadaşın sorusuna gelince eğer paypaldan alışveriş yapmak istiyorsan garanti bankası hesabı açtır sonra hesabını internet bankacılığı kullanıma açtır, şifreni ve müşteri numaranı al. Garanti bankası sayfasından hesabına bankadan aldığın internet bankacılığı bilgilerin ile giriş yap. Kartlar sekmesine gel orada Sanal Kart seçenği var onu seç ve kendine bir sanal kart oluştur. Sanal kartı oluşturduktan sonra sana sana kredi kartına ait kart numarası, son kullanım tarihi ve arka yüzündeki güvenlik kodu bilgileri verilecek o bilgileri not al bir yere.

Ardından elindeki parayı banka hesabına yatıracaksın (İster atm den banka hesap kartın ile yatır istersende banka içerisinden gişeden yatır), sonra tekrar eve gelip internet bankacılığına giriş yapıp kartlar sekmesine tıklayacaksın ve sanal kartını seçip para aktarımını seçeceksin, sonra hesaptan karta aktarımı seçeceksin böylece hesabındaki parayı sanal kartına aktarmış olacaksın.

Daha sonra paypal hesabına giriş yap ve bu sanal kart bilgilerini girip paypala kayıt ol. Kartından küçük bir miktar para çekilecek ve çekilen tutarı Euro cinsinden paypal sayfasına girmen istenecek hesabının teyit edilmesi ve onaylanması için. Garanti bankası müşteri hizmetlerini arayacaksın ve sanal kartından çekilen bu miktarın euro cinsinden ne kadar olduğunu soracaksın, onlar hesabını ve kartını inceleyecekler ve çekilen tutarı sana euro cinsinden söyleyecekler. O miktarı paypal sayfana gireceksin hesabın onaylı hale gelecek.

Daha sonra paypaldan istediğin gibi harcama yapabilirsin, tabiki hesabında ve kartında bulunan para kadar. Paranı Euro veya Dolara çevirmene gerek yok. Sen hangi siteden alışveriş yapıyorsan paypal otomatikmen dönüştürme yapıp o birimden ödeme yapıyor.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

Hesap açtığında sana verilen hesap kartı kredi kartı niteliği taşımıyor ve bunu paypalda kesinlikle kullanamazsın.

-------

Benim hesap kartı ile internetten alışveriş yapabiliyorum her yönden. Bu yüzden hesap kartları paybalda da geçerlidir diye düşündüm. :ent

Hesap kartı paypalda geçmez.

Türkyede alışverişlerde kullanabilirsiniz ama hesap kartlarının kredi kartı niteliği yoktur, uluslararası kullanımlarda veya paypalda kesinlikle geçmez.

Hesap kartı paypalda geçmez.

Türkyede alışverişlerde kullanabilirsiniz ama hesap kartlarının kredi kartı niteliği yoktur, uluslararası kullanımlarda veya paypalda kesinlikle geçmez.

Abi yurt dışından paypal hesabıma para yatırılabilir mi? O yatırılan parayı banka hesabıma geçirip parayı elime alabilir miyim?

Evet, yatırılaiblir ve çekilebilir.

Abi ben şimdi son işlemde tıkandım.

Kart Numarası diyor oraya ne yazacağım? Ziraat banka hesabımı mı yazacağım sonu 5001'li biten yoksa onun üstünde 4475 ile başlayanı mı girecem?
Son kullanım tarihini nasıl öğreneceğim?
Sanal bankacılık açtıracak mıyım?
Bir de bende iki tane hesap var teki Kuveyt Türk diğeri de Ziraat hangisini önerirsin? Teki Maestro, Ziraatta Visa.

Kullanıcı Profili >> Banka Hesabı Ekleyin veya Düzenleyin >> Ekle

Gerekli alanlara gerekli bilgileri gir. Hesap numaranı ibana çevirip oraya girmelisin. Kartla herhangi bir işin yok, kart bilgilerini herhangi bir yere girmeyeceksin.

Hesap farketmez, hepsi aynı işi görür.

ininal al sülalen rahatlasın :D kredi kartı yıllık ücret alımı küçük kullanıcıları darboğaza sokabilir. aman dikkat

Geri