• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

PayPal Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
21obwad.png

Bu konuda size PayPal hakkında genel bilgi vermeyi umuyorum.Umarım işinize yarar.

PayPal ; dünyanın her yerine , sizin kredi kartı bilgilerinizi vermek istemediğiniz durumlarda veya kartınızın geçerliliği olmadığı yerlerde , PayPal ile ödeme kabul eden firmalardan alışveriş yapmanızı sağlayan bir platformdur.

Aynı zamanda , PayPal'a kayıtlı olan kişiler arasında da para transferine olanak sağlar.

15971.png

Kayıt ve Kredi Kartı Ekleme:

PayPal'a kayıt olmak için http://www.paypal.com (www.paypal.com) adresine tıklıyoruz.

2nkv4eo.jpg

Ardından sağ üstte bulunan "Hesap Açın" 'a tıklıyoruz.

15971.png

33aw42g.jpg

Buradan istediğiniz hesap türünü seçiyorsunuz.Biz "Bireysel Hesap" seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

15971.png

345lsh5.jpg

Burada E-Posta adresimizi ve şifremizi belirliyoruz.

[UYARI]Türkiye dışında başka bir ülkedeyseniz bulunduğunuz ülkeyi seçmeyi unutmayın.[/UYARI]
[UYARI]Burada yazacağınız e-posta adresi ile giriş yapacak ve aktivasyon maili bu adrese gelecektir.[/UYARI]

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra "Devam" seçeneğine tıklıyoruz.

15971.png

30cu1zd.jpg

Burada da istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak giriyoruz.Unutmayın , hesabınıza bir şey olması durumunda sizden istenmesi muhtemel bilgilerdir bunlar.Bu yüzden bilgilerinizi doğru girin.

Bu formu da doldurduktan sonra "Kabul Edin ve Hesap Oluşturun" diyoruz.

Ven önümüze aşağıdaki sayfanın gelmesi gerekiyor.Ben daha önceden hesap açtığım için bu şekilde geliyor.

Bu sayfaya ulaştıktan sonra sizin yapmanız gereken ilk şey ise mail adresinizi kontrol edip aktivasyon mailini onaylatmaktır.

15971.png

2w1sk9f.jpg

15971.png

Mail adresimize baktık ve gelen maili onayladıktan sonra hesabınız açılmış durumda.Şimdi sıra kredi kartı ve ya banka hesabınızı eklemekte.

[ACIKLAMA]Ben banka hesabı eklemedim daha önce , bunun için banka hesabında gerekli olan adımları maalesef anlatamayacağım.[/ACIKLAMA]

Sol tarafta bulunan "Banks and Cards" bölümüne tıklıyoruz.

a5bmt.jpg

15971.png

Burada önümüze gelen sayfada üst kısımda banka hesabı , alt kısımda 2 adet kredi veya sanal kart ekleyebiliyoruz."Add a Card" seçeneğine tıklıyoruz.

mv0vn8.jpg

15971.png

Aşağıdaki bilgileri girip kartımızı ekliyoruz.

332weon.jpg

Buradaki bilgileri de doldurduktan sonra "Save" diyoruz ve kartımızı eklemiş oluyoruz.

Arkadaşlar şimdi önemli olan konuya geldik.Aşağıda bilgileri girdiğinizde kartınız kabul etmeme ihtimali vardır NEDEN : çünkü kartınızda limit yoktur veya sanal kartınızda bakiye yoktur.Arkadaşlar PayPal , kart eklediğiniz zaman bir defaya mahsus ufak bir ödeme çekiyor bu yaklaşık olarak 1,09$ yani bende de gördüğünüz gibi 3TL gibi birşey.

Kartı eklediğiniz zaman sizden bir kod isteyecek yine buda bir defaya mahsustur.Bu kodu bankaların mobil uygulamalarında "Bekleyen Provizyon İşlemleri"nde bulabilirsiniz.Bu kod baş harfleri PP olan , ardından gelen 4 haneli sayıdır .Zaten sizi PayPal sayfası bu kodu nasıl alacağınız konusunda yönlendirecektir.Yanlış hatırlıyor olabilirim bu yüzden PayPal'ın sizi nasıl yönlendireceğine dikkat edin.

[UYARI]Tekrar uyarıyorum , sanal kart eklemek isteyen kişiler bakiyelerinde 10 TL tutsunlar.Paypal'ın (sanmıyorum ama ) 3TL veya biraz daha fazla bir ödeme çekmesi gerekiyor onaylamak için.10TL 'yi geçmez ama kesin olması açısından 10 TL dedim. Ve bu ödeme bir defaya mahsus çekilecektir.[/UYARI]

15971.png

Önümüze çıkan sayfa bu.Bekleyen Provizyon İşleminizi kontrol ettiğinizde kodu bulacaksınız.Kodu girip onaylıyoruz.

2jw3ns.jpg

15971.png

Para Aktarma:

PayPal'ın ana sayfasına geliyoruz.Solda , mevcut bakiyenizin altında "Withdraw money" var.Ona tıklıyoruz.

169kl4w.jpg

Önümüze gelen sayfada parayı nasıl çekmek istediğimize dair seçenekler var.

3462v7q.jpg

İlk Seçenek banka hesabınıza , ikinci seçenek ise kartınıza aktarır.
Kart aktarımında yazdığı gibi 7.50TL işlem ücreti var (yanlış anlamadıysam)

[ACIKLAMA]Arkadaşlar bunuda belirteyim , ben daha para çekmediğim için , bundan sonrasını maalesef yine anlatamayacağım.[/ACIKLAMA]

Genel olarak benim bildiğim ve size aktarabileceğim bilgiler bunlardır arkadaşlar.Aşağıda birkaç genel bilgi verip konuyu tamamlıyorum.

15971.png

-PayPal nasıl çalışır?
+PayPal , sizin kredi kartı bilgilerinizi koruyarak , internetten alışveriş yapma imkanı sağlar.PayPal hesabınıza kredi kartı ekledikten sonra (ve onaylattıktan sonra) yapacağınız alışverişin direk kredi kartınızdan (veya ekli başka kartınızdan) çekim yapar ve işlemi gerçekleştirir.Sizin kredi kartı bilgileriniz bu şekilde başka kimseyle paylaşılmaz.

-Bakiyem yok?Sorun olur mu?
+Hayır , bakiyenizin olmaması durumunda paypal direk olarak yine kartınızdan çekim yapar.

-Bakiyem var ama yetersiz?
+Bu durumda paypal , ücretin tamamını kredi kartından çeker.Bakiyeniz sabit kalır.

-Bakiye yükledim ama yurt dışından alışveriş yapamıyorum.Neden?
+Bakiye yüklediğiniz zaman , bakiyenizi sadece Türkiye içinde harcayabilirsiniz.Bu sebeple bakiye yüklememeniz daha avantajlıdır.

-Benim kredi kartım Türk Lirası.Ama almak istediğim şey Dolar olarak fiyatlandırılmış.Sorun olur mu?
+Hayır, paypal ödemeyi otomatik olarak uygun kura çeviriyor.

-Kredi kartımın limiti yüksek.PayPal'a ekledim ama tedirginim.Ne yapabilirim?
+Bu durumda sanal kart kullanabilirsiniz.Sanal kartınıza istediğiniz miktarda limit belirleyip bu sorunu halledebilirsiniz.
(Yukarıda anlatımı mevcut.)

15971.png

Elimden geldiğince yardımcı olacak bir konu hazırlamaya çalıştım.Muhtemelen eksiklerim ve hatalarım vardır.Tavsiyeleriniz ve uyarılarınızla veya katkıda bulunup anlatımda eksik olan şeyleri tamamlayarak yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleme:
İlk defa ihtiyacım oldu. İnanılmaz bir sistemmiş gerçekten. Anlatım için teşekkürler.

Geri