• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

PC ile ilgili değişik bir sorun

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan alpkerem3
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alpkerem3

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
3 Nis 2010
Puanı
0
Arkadaşlar geçenlerde ortaya çıkan bir sorunum var. PC de ne yapsam (film izleme,nette gezinme,oyun) bilgisayar ara sıra masaüstüne atıyor alt+tab yapmış gibi yani yaptığım iş altta çalışır olarak kalıyor ve sanki başka bir program açılmış gibi oluyor.
Ayrıca bilgisayarı kapatırken YSCHRM.exe kapatılamadı hatası alıyorum ve bilgisayar tek seferde kapanmıyor, 2.sefer tıkladığımda kapanıyor. Yine ara sıra stqqqq613.exe çalışmayı durdurdu gibi garip exe hataları alıyorum.
Virüs olduğunu düşünüp önce combofix ile temizledim sorun devam edince win7 dvd'si ile repair yaptım ve system dosyalarını yeniledim fakat sorun hala devam ediyor sizce ne olabilir? Çok can sıkıcı bir durum oyun oynarken atması veya film izlerken çıkması...

Virüs sistem dosyalarına bulaşmış ve crypter ile gizlenmiş combofix bulamıyor. Dosyaları repear yaptığında ise virüs crypter olduğundan sistem dosyası sağlam gözüküyor ve yenisi ile değiştirilmiyor. Bu durumda en sağlam yöntem Format atmaktır ek olarak bilmediğin sitelerden dosya indirme. İndirdiysen bile dosya boyutu küçük ise virüs total'a tarat virüs total tarattığın dosya temiz gözükse bile verileri bütün anti virüs şirketlerine göndererek dosyayı incelemesini sağlar ve detaylı taramalar sonucu virüs var ise bir sonraki taramada virüsün gizliliği bozulmuş oluyor. Virüs total hack işleriyle uğraşanlar için bir kabustur stub'ların bozulmasındaki en büyük etken diyebiliriz.

Kardeş onunla bunula uğraşma dosyalarını yedekle format at veya attır. :)

Geri