• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Peki büyük serverlar ne kullanıyor?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan likev1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

likev1

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
5
Merhabalar,
Büyük Silkroad Server sahipleri hangi sunucu firmalarını kullanıyor?
Kaliteli VDS firmaları hangileridir?

Son düzenleme:
server adı vermeyin çok basit google sanal sunucu veya kiralık sunucu yazın ram ve işlemcilerine bakın özellikleri iyise sizinde vsro csro gibi bilgileriniz sağlam ve yaptığınız düzen sağlamsa gerisi kolay ben şuan JOYMAX'DAN BÜYÜK server göremeiyorum piyasada

server adı vermeyin çok basit google sanal sunucu veya kiralık sunucu yazın ram ve işlemcilerine bakın özellikleri iyise sizinde vsro csro gibi bilgileriniz sağlam ve yaptığınız düzen sağlamsa gerisi kolay ben şuan JOYMAX'DAN BÜYÜK server göremeiyorum piyasada

Joymax eskide kaldı abi, iş konusunda onlar fakat geliştirme konusunda pvp serverlerin bazıları daha önde. Büyük serverlerin kullandıkları firmalar her açıdan önemlidir, çünkü eğer bugüne kadar bu kadar oyuncu ile gelebildilerse bunun arkasında sorunsuz bir firma ve iyi server yöneticisi vardır. Her firmanın eksileri ve artıları mevcut, önemli olan en az eksisi olan firmayı bulmak. Bu forumda Silkroad ve VDS konusunda tecrübe ve deneyim kazanmış kişiler bulunuyor ve onların deneyimlerini öğrenirsek daha iyi olacaktır. :)

sorunsuz firmalar var evet ama tek firma ile bitmez iş seninde uzman olman lazım bu sro işinde sen ne kadar uzman olursan o kadar iyisindir örnek yurtdışı bir kiralık sunucu al kur ayarı kendin yap gerisi kolay

firma bakarken geçmişine bakacaksın bir firmayı çok iyi araştırman lazım eğer istiyorsan sana firma öneririm bende Sunucu işi yapıyorum ama silkroad işi yapmıyorum

piyasada çok sunucu şirketi var bunların % 50 si dolandırıcıdır dikkatli ol @Nursis

----------

Joymax eskide kaldı diyorsunuz ama Joymax Dosyaları ile server kuruyorsunuz :)

Hetzner,contabo,red station,server4you yada OVH kullanıyorlar genel olarak. Ama tabi ki bu sunucu firmalarından sunucu alırken direkt onların siteleri üzerinden alışveriş yapılması en mantıklısı re-seller olarak kendini tanıtan ne olduğu belirsiz sitelerden kesinlikle sunucu alınmamalı. Bence OVH en mantıklısı çünkü aralarında kendi ddos firewallı olan tek firma yanılmıyorsam.

sorunsuz firmalar var evet ama tek firma ile bitmez iş seninde uzman olman lazım bu sro işinde sen ne kadar uzman olursan o kadar iyisindir örnek yurtdışı bir kiralık sunucu al kur ayarı kendin yap gerisi kolay

firma bakarken geçmişine bakacaksın bir firmayı çok iyi araştırman lazım eğer istiyorsan sana firma öneririm bende Sunucu işi yapıyorum ama silkroad işi yapmıyorum

piyasada çok sunucu şirketi var bunların % 50 si dolandırıcıdır dikkatli ol @Nursis

----------

Joymax eskide kaldı diyorsunuz ama Joymax Dosyaları ile server kuruyorsunuz :)
Siz dediniz ki "JOYMAX'DAN BÜYÜK server göremeiyorum piyasada" Bir serverin büyük ve iyi olmasının sebebi iyi hizmet verebilmesidir, ve bende mesajımda iş konusunda iyi fakat geliştirme konusunda kötüdür dedim. Silkroadı yapması bir iş, fakat 120-130 capa kadar getirip değişik itemler çıkarması geliştirmesidir, bu yüzden geliştirme konusunu kötü buluyorum.
Silkroadı yapması gelmiş geçmiş en iyi iştir. Ayrıca birçok silkroad editörü yapılan bu büyük işi geliştiriyor, Joymax 90-110 cap zamanlarında kuşkusuz çok iyi bir geliştiriciydi. Fakat artık o geliştiriciliği yok. Oyunda birçok değişik ayarlar gelmiş durumda.

----------

Hetzner,contabo,red station,server4you yada OVH kullanıyorlar genel olarak. Ama tabi ki bu sunucu firmalarından sunucu alırken direkt onların siteleri üzerinden alışveriş yapılması en mantıklısı re-seller olarak kendini tanıtan ne olduğu belirsiz sitelerden kesinlikle sunucu alınmamalı. Bence OVH en mantıklısı çünkü aralarında kendi ddos firewallı olan tek firma yanılmıyorsam.
Fransa lokasyon olduğu için Türkiye'de ki büyük serverler OVH kullanmıyordur, çünkü yurt dışına kapalı o serverler. Fakat serverler hangi lokasyonda olursa olsun istediği ülkeye açıp, kapatabildiği hakkında bir bilgim yok. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Aylar önce OVH Türkiyeye ait serverleri kapatmışdı sanırsam wm forumlarında görmüştüm, lakin kalitesine şüphe yok. :)

Son düzenleme:
Siz dediniz ki "JOYMAX'DAN BÜYÜK server göremeiyorum piyasada" Bir serverin büyük ve iyi olmasının sebebi iyi hizmet verebilmesidir, ve bende mesajımda iş konusunda iyi fakat geliştirme konusunda kötüdür dedim. Silkroadı yapması bir iş, fakat 120-130 capa kadar getirip değişik itemler çıkarması geliştirmesidir, bu yüzden geliştirme konusunu kötü buluyorum.
Silkroadı yapması gelmiş geçmiş en iyi iştir. Ayrıca birçok silkroad editörü yapılan bu büyük işi geliştiriyor, Joymax 90-110 cap zamanlarında kuşkusuz çok iyi bir geliştiriciydi. Fakat artık o geliştiriciliği yok. Oyunda birçok değişik ayarlar gelmiş durumda.

----------

Fransa lokasyon olduğu için Türkiye'de ki büyük serverler OVH kullanmıyordur, çünkü yurt dışına kapalı o serverler. Fakat serverler hangi lokasyonda olursa olsun istediği ülkeye açıp, kapatabildiği hakkında bir bilgim yok. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Aylar önce OVH Türkiyeye ait serverleri kapatmışdı sanırsam wm forumlarında görmüştüm, lakin kalitesine şüphe yok. :)

Fransa lokasyon harici serverları tabi ki var OVH'nin Avrupa'da 2 farklı lokasyon seçeneği sunuyor ve herhangi bir problem de yaşamadık biz OVH kullandığımız dönemde ve tabi istediği ülkeye erişimi açıp kapatabiliyorlar. OVH'nin en güzel yani kullanıcı panelindeki ekstra firewall seçeneği DDoS saldırı aldığında sunucu VAC'ı aktif ediyor ve 2-3 saat gibi bir süre sunucunun performansı azalsa bile o periodta tekrar saldırır almıyorsun.

Geri