• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

PES mi Fifa mı ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pes mi Fifa mı ?

• FİFA

Kullanılan: 35 39.3%
  • PES

Kullanılan: 54 60.7%

• Kullanılan toplam oy
    89

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
2lb2etw.jpg

Yıllardır futbol severlerin hayranlıkla oynadıkları oyunlar olan ve dönem dönem hangi oyunun daha iyi olduğunun tartışmalarının gündeme geldiği PES ve Fifa hakkındaki görüşlerinizi bir kez de Maxigame çatısı altında beliretmenizi rica ediyorum.

Aslında bence her iki oyununda kendine göre iyi ve kötü yanları var, bir kişi ilk hangi oyunla tanıştıysa muhtemelen o oyuna alışkın olduğu için o oyunun daha iyi olduğunu savunacak ve öyle düşünecektir. Ancak nadiren de olsa her iki oyunu birden oynayıp objektif bir şekilde her iki oyunun da eksileirni ve artılarını sayabilecek bazı kişilerin de ortaya çıkarak objektif yorumları ile konulara gerçeklik kattığı oluyor. Umarım bizim sitemizde de böyle bikaç kişi vardır ve bu konu keyifli bir sohbet ortamına dönüşür.

Evet yorumlarınızı bekliyorum :) Size göre PES mi daha iyi yoksa Fifa mı? Sebepleri nelerdir ?

Bana göre 2013 kadar pes daha iyidi 2014 den sonra fifa oldu neden dersen 2014 pes atari oyunu gibi bir oyundu fifa görselleri daha hoş geldi fifaya devam :D

Eskilere gitmeye gerek yok.Fifa 15 ile Pes 15'i karşılaştırdığımızda Fifa'nın fark attığını gözlerimizle görmüş olacağız.

Ben küçüklüğümden beri fifa oynadığım için forever fifa. :D Net cafede bile arkadaşlarla fifa oynardık. :D Pesde neymiş. :ko

Çok eskiden beridir WE,ISS ve Pes oynarım ancak Pes 2013 den sonra bitti özellikle 2014 te tamamen çuvalladılar.Fifa daha oynanabilir halde ben o yüzden fifa diyorum.Bu sene FIFA 15 ve Pes 2015'i oynadım ve Fifa bu senede çok üstün durumda.Futbolcuların yüzleri falan Pes'te daha gerçekçi ama oynanış çok zayıf keyif alamıyorsun.

Şimdi bu tarihlere göre görecelidir pes 13 nerde fifa 14 nerde hele pes 14 nerde fifa 14 nerde son çıkan fifa oyunu bence pesi sollayıp fark atmıştır.

FIFA 98'den bu yana FIFA. :D

PES değilde Winning Eleven vardı be. Gözümde bir FIFA değil belki amma ne oynardık be eskiden. :D

FİFA 14'Den sonra felaket bir proje yaptı 14-15 serisini FİFA'da çok beğendim onun dışında PES vazgeçilmez bir oyundur bana göre PES 14 hayel kırıklığı olsada PES 15'den umutluyum :)

önceden pesciydim ve savunurdum az birazda fakat fifayı şöyle birkaç gün oynadıktan sonra bağımlısı olduk fifa>pes yıl fark etmez

Eskiden ağır pesçiydim ama fifaya döndüm.Pc'de kaldırsa harika olucakta.Çünkü fifa gerçekten daha gerçekçi bir oynanışa sahip ve bir çok takımın lisansı var ingilitere premier ligii geçtim ingilterenin 3-4 liginin lisansı var ki bu çok önemli bir olay benim için.Kariyer yaparken zaten tartışmaya gerek yok Fifa her zaman daha iyiydi.Arkadaşlarla oynarken pes diyordum ama fifa 14-15 i oynayınca pes 13 ün ne denli oyuncak olduğunu anladım.Fifa simulatör haline gelmiş artık oyun olmaktan çıkıp.Ben Fifa diyorum kesinlikle.Ha peste bi detay var fifa da yok nasıl kaçar akıllarından anlamadım.Endirekt serbest vuruş kullanılırken hakemin kolu havada olması lazım top 2.oyuncuya deyene kadar.Pes 13 te bu var fakat fifa 14 hatta 15 te bile yoktu galiba.Birde Fifa ileride umarım (4-5 yıl sonra çıkar kesin) araları gergin olan maçlar mesela kariyer modda ezeli rakibimizle oynarken çevik kuvvet sahada aktif olsun sahaya yabancı maddeler atılsın agresiflik artsın tribünün etkisi oyuna yansısın (sadece kariyer modda menajerlik,become legendde felan) Kulübümüz ceza alsın.Kötü oynuyorsak top bize geldiğinde ıslıklansın vs.Yada menajer isek oyunu kenardan izleyebilelim menajerimizi sağa sola hareket ettirebilelim hatta ve hatta hakemden kart görüp tribüne yollanalım.Gerçi bunlar Fifanın aklında vardır ve hayata geçirilir fakat fifa 23 ü felan beklemek lazım bunların olması için :D Pesten hiç umudum yok ama :( Bu olaylar olsun gider fifaya 250-300 lira verip orjinal alırım anasını satayım :D

Şuan pcde futbol oyunu oynamıyorum.

Ya pes2013 yada diğerlerine alışamadım,pes; 13'ten sonra çook ani bir dönüşle kendini fifaya benzetmek isteyerek başka bir klasmana geçiş yapti ama olmadı haliyle yıllarca biz aradaki bu farkı sevdik yıllar sonra rakibine benzemek ne demek tabi bu yarıştanda fifa galip çıktı çünkü işini bilene öğretemezsin,fifa'da aynısını yapsa aynı hata ile karşılaşırdı bana göre.

Büyük farkla fifa diyeceğim.Fifa'yı 98den bu yana oynuyorum.Aynı zamanda wining eleven falanda oynadım.

Fifa herzaman daha gerçekçi oldu bence pes'te iyi olan oyuncuların çaprazdan kaçırdığına şahit olmadım dıyebılırım heralde.

Zaten aradaki en büyük fark şöyle anlatılabilir,pes oynayan birini alın fifa oynatın maç sonucu ve maç ıcınde zaten o kısının oynayısından fark bellı olur.

Bu sene henüz fifa'yı göremedim ama pes'i oynadım . Pes gerçekten bu sene çok iyi . Ayrıca geçen sene ki o berbat oyunun üstüne çok fazla şeyler katmışlar . Ama beğenmediğim yönleride var . Mesela ;
Her kayarak müdahalenin sarı kartla cezalandırılması .
Bu kadar çok faul olupta hiçbir oyuncunun sakatlanmaması . Sadece saha kenarında oturuyor 2 dakika sonra tekrar oyunda .
Ama olumlu yönleride var mesela ;
Oynanabilirlik olarak çok gelişmiş .
Grafikleri çok beğendim .
Transfer işleri biraz daha gerçeğe yakınlaştırılmış .
Çoğu oyuncunun fiziki özellikleri çok çok iyi benzetilmiş .
Ayrıca gol atmak biraz daha zorlaştırılmış mesela pes 14'te karşı karşıya pozisyonlar hep gol olurken bu oyunda daha zorlaştırılmış .
Pes 14'te seyirci çok etkisizdi bu oyunda biraz daha etkili .
İspanya ingiltere fransa gibi ülkelerin 2.ligleride var . (yanlış hatırlamıyorsam)
Kısacası extreme yamasıda geldiğinde bu oyun süper olucak .

Son düzenleme:
Bence Pes 12 ve 13 Fifa da 11 şu an da dahil gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunları. Tasarımın dozunu kaçırmamak lazım bence. Reality arttırma peşinde koştukları için oyunda gerçekçilik hataları daha çok bariz ortaya çıkmaya başlıyor

Geri