• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Photoshop İle Render Yapımı !

TheOttoman

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Haz 2009
Puanı
190
30lgm4y.jpg

Öncelikle herkese merhabalar. Bugünlerde forumlarda signature işi moda oldu. Tabii herkes kendi imzasını kendisi yapmak ister ve imza yaparken de hazır renderlere yönelir. Fakat istediği resmin renderini bulamaz ya da kendi renderini kendisi hazırlamak ister. Ben de sizlere bugün kolay bir şekilde hazırlanışını anlatacam.

Adım -1-

Öncelikle renderini yapmak istediğimiz resmi seçiyoruz. Resim ne kadar net olursa render o kadar göze hoş gelir.
Kullanacağım Resim
ce3ed443-b360-4ed7-a7e0-89ca0c59a66b-444x333.jpg

File>Open diyerek resmimizi açıyoruz.

Adım -2 -

Renderi kesmeden önce resmi zoom yapmalıyız. Resmi ne kadar büyültürsek o kadar güzel sonuçlar doğar.
2z9cxf9.jpg

Adım -3-

Ardından Pen Tool'u seçiyoruz ve menüdeki gösterdiğim yeri seçiyoruz.

ix8bvm.jpg

Adım -4-

Artık resmimizi güzelce bir yanlardan kesiyoruz. (benim eller biraz fazla titriyor :D)

r1l7ar.jpg

Adım -5-

Sağa tıklıyoruz ve Make Selection diyoruz karşımıza çıkan pencereye Ok diyoruz ve sonuç.
iw2plv.jpg

Konuyu biraz acele hazırladım işlerim sebebi ile mantığı anlamanız yeterli ve zamanla kusursuz kesimler yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
Örnek
2mzwnep.jpg

sigpic29088_64.gif

maxigamelogo.png

Son düzenleme:
hmm güzelde sadece kesmeyi anlatmışsın arka plana foto. koymayıda anlatsan imza niyetine daha güzel olurdu :)

Sen bide yazının içinden ışık geçirmeyi detaylı bir şekilde anlatırmısın ?

Geri