• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Photoshopda Resimlerinizden Fırlayın..!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Aurora
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aurora

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
22 Nis 2009
Puanı
53
PhotoShop - Nesneleri Resimlerden Fırlatmak

jsfss1.png

Bu tutorial sayesinde istediğiniz her şeyi resimlerin içinden fırlıyormuş gibi gözükmesini sağlayacaksınız.

resim1wi0.jpg

1. Adım :

İstediğiniz bir resminizi Photoshop ’da açın background layer üzerinde iken mouse ile sağ tıklayıp layer ınızı duplicate edin ilk layer ı silin ve yeni bir layer oluşturun. Aşağıdaki resimde olduğu gibi bir layer görüntüsüne sahip olacaksınız

resim2wq4.jpg

2. Adım :

Şimdi ise yandaki araç menüsünden Rectangular Marquee Tool aracını seçin ve superman layer üzerinde iken aşağıdaki resimdeki gibi bir dikdörtgen oluşturun ve içini de beyaz renkle doldurun ( Alt + Backspace )

resim3wu2.jpg

3. Adım :

Sonra yine Rectangular Marquee aracı ile beyaz dikdörtgenin üzerine çok az daha küçük bir dikdörtgen çizin ve Erase Tool aracı ile bu dikdörtgenin içini silmeye başlayın ( Backspace tuşuna basarak da silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. )

resim4wc3.jpg

4. Adım :

Sonra oluşturduğunuz içi boş çerçeveli dikdörtgen seçili iken Edit > Transform > Perspective yapın ve aşağıdaki resimde olduğu gibi bir perspektif oluşturun.

resim5uo5.jpg

5. Adım :

Araç menüsünden Erase Tool aracını seçin ve aşağıdaki resimde olduğu gibi çerçevenin sol kısmının birazını Superman gözükecek şekilde silin.

resim5uo5.jpg

6. Adım :

Background copy layer seçin ve Erase Tool aracı ile bütün background silin tabi ki çerçeve ve Superman hariç. Sonra alttaki resim gibi bir görüntü yakalayacaksınız

resim7io4.jpg

7. Adım :

Background copy altında başka bir layer yaratmış olun

resim8cg4.jpg

8. Adım :

En alttaki layer seçili iken Edit > Fill yapın.

resim9ob1.jpg

9. Adım:

Aşağıdaki açılan tablodaki renk değerlerini üzerlerine tıklayıp verin veya istediğiniz başka bir rengi verin.

resim10li0.jpg

10. Adım:

Sonuç böyle olacaktır.

resim11du1.jpg

jsfss1.png

6dan 7ye geçerken süperman nasıl birleşmiş oldu? Biraz ayrıntıya inebilecek var mı :)?
Edit: Anladım tamamdır

Son düzenleme:
Geri