• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Photoshop'ta Meteor Yapımı

Aktiflik
K.Tarihi
22 Haz 2009
Puanı
0
250x250 boyutunda siyah arkaplanlı yeni bir sayfa açıyoruz. Siyah arkaplan yapamayanlar (yani ben:) ) zemini siyaha boyasın.
65505245.jpg

Sonra 15 px boyutunda turuncu renkte (ayarı size kalmış) meteorun gideceği yöne doğru bir ok çizin. Ben aşağıya doğru yaptım.
53738539.jpg

sonra menü barından Smudge Tool'u seçiyoruz ve meteoru daha da "meteor"laştırıyoruz :D
62582245.jpg

Ondan sonra da Filter>Render>Lighting Effects e gelip aşağıdaki ayarlarda meteorun başına getirip OK'a basın:
Intensity: 67%
Gloss: 100%
Material: 35%
Exposure: 33%
Ambience: -37%
86810695.jpg

Sonra Filter>Render>Lens Flare a gelin. Aynı değerde meteorun tam ortasına ışık yapın ve meteorumuz hazır.
12373487.jpg

Hmm bi deniyim eline sağlık

Bide benim ps türkçe bana türkçe menü isimlerini yazarmısın

ps turkce bı ıse yaramıo cunku kımse trkce kullanmıo ps rehberlerıde hep ıng bence sen onu sıl :D ındır baska bı tane

Güzel eline sağlık deneyelim bakalım yapabilecek miyiz?

tsskler herkese yardımcı olabildiğime sevindim...
Aslında aynısını boş bir araziye yapıp biraz şekillendirmeye çalışıyorum şu anda :D

Bir tane yaptım tabi seninki gibi olmadı ama daha çok az ps biliyorum :'(

Ben siyah arkaplanlı açmayı bırak boyayamıyorum :D söylersen...

ben hiç anlamam ps den ama braniac acayip şekil olmuş seninki gece görüşlü gözlükle gaz patlamasına bakmak gibi:eat:

buda benimki meteor yapmaya çalıştım ama ne olduğunu daha çözemedim yinede güzel şekil oldu :hihi:

20720958.jpg

250x250 boyutunda siyah arkaplanlı yeni bir sayfa açıyoruz. Siyah arkaplan yapamayanlar (yani ben:) ) zemini siyaha boyasın.
image
Sonra 15 px boyutunda turuncu renkte (ayarı size kalmış) meteorun gideceği yöne doğru bir ok çizin. Ben aşağıya doğru yaptım.
image
sonra menü barından Smudge Tool'u seçiyoruz ve meteoru daha da "meteor"laştırıyoruz :D
image
Ondan sonra da Filter>Render>Lighting Effects e gelip aşağıdaki ayarlarda meteorun başına getirip OK'a basın:
Intensity: 67%
Gloss: 100%
Material: 35%
Exposure: 33%
Ambience: -37%
image
Sonra Filter>Render>Lens Flare a gelin. Aynı değerde meteorun tam ortasına ışık yapın ve meteorumuz hazır.
image

İp Ucu : Lens Fire 'ı Yeni Bir Layer Olarak Eklerseniz Devamındaki Kabarcıkları Silebilirsiniz :'(

meteorc.jpg

Buda benimki;)
Ps'ye yeni başlamış olduğum için pek güzel olmadi :)
meteorc.jpg

Ben Direk O Tool dan Sonra sını indirdim sonra degerleri Girdim yaptım:) asadadsasda

Geri