• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Pizza hakkında herkesten öneri istiyorum

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
Arkadaşlar en çok dominostan pizzadan sipariş veren birisiyim favorim extravaganza fakat bişey fark ettim pizzada kullanılan et malzemeleri hepsi hindi/tavuk diyor.Soğudum resmen hangi pizza markaları et kullanıyor fikri olan var mı ?

ve ..Siz Hangi Pizzaları öneririsiniz ..

Öğrencilik..

yuvam-dondurulmus-pizza-960gr-4-adet.jpg

Disaridan almak is degil.Evde cok daha doyurucu(1kisiye 3ogun:) olcak sekilde evde hazirlayanilirsin.Hem malzemesi bol olur hemde bildigin seyi yersin.Fazlada zor degil,isterseniz duruma gore yazayim.

Pizzalarda kullanılan sosis, salam, sucuk vs. gibi et ürünleri aşırı kalitesiz olduğu için ben sebzeli pizzaları tercih ediyorum. Mantar, mısır üstüne siyah ve yeşil zeytin birazda küp peynir bana yetiyor. Pizzacı markası ne olursa olsun eğer karışık bir pizza geliyorsa mutlaka üstündeki salamı sucuğu ayıklar öyle yerim. Normalde etobur bir insanımdır. Etsiz akşam yemeğim kahvaltım olmaz ama söz konusu pizza yemekse ben sebzeli pizzaları tercih ediyorum.

Valla yazda biz evde 6 kişiyiz ona görede bi tarif verirsen.

Fırından ekmek hamuru alın.2tane alsanız yeter tahmınımce
Evde annelerin yaptığı domates sosu :D Yada yoksa marketten 1 kucuk kavanoz alsanız yeter
10 TL'lik kaşar.Şarküteride istediğini seç,orada kestir.
7-8 TL'lik salam,7-8'TL'lik sucuk.
1 yada 2 adet küçük konserve mısır.Bütçe azsa 1 tane yeter.
ben böyle yiyorum,siz zeytin falan eklersiniz artık isteğe göre

Şimdi fırından aldığımız hamuru ilk biraz bekletmek gerekiyor(10-15 dakika,üstüne çok az nemli bir bez koyun) ondan sonra bu hamurları artık koyacağınız tepsi kadar açıyoruz.Ben o işlemi düzgün yapamadığım için hamuru iki yağlı kağıdın arasına koyup üzerine mutfak kovasıyla bastırarak genişletiyorum :D

Hamuru açtıktan sonra salçayı sürüyoruz.Salçanın üzerinede ufak katman oluşturcak şekilde toz şeker atıyoruz.1 hamura 1 çorba kaşığı falan denk geliyor,duruma göre ayarlarsınız onu.Sonra kaşar hariç diğer malzemeleri koyuyoruz ve fırına veriyoruz.Pizzanın pişmesine az birşey kala fırından çıkartıp kaşarları ekliyoruz ve tekrar fırına veriyoruz.Kaşarların erimesiyle pizzanın pişmesi aynı zamana denk geliyor böylece.

Bukadar :) Umarım güzel olur,afiyet olsun.

Geri