• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

PlayStation 4 vs Dizüstü Pc hakkında ..

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
Merhaba arkadaşlar

PS 4 almayı düşünüyorum şimdiye kadar PS serisiyle uzaktan yakından alakam olmadığı için sizlerdne bu konu hakkında bilgi edinmek istedim.

2000 tl kadar paramı hibe edicem yani bende düşündüm ki Playstation tanışmanın vakti geldi hani bilmiyorum pc göre eğlenceli mi ? oyunlarda performansı nasıl hiç bilgim yok.Ama sonuç olarak alıcam biraz araştırma yaptım Türkiye sony garantili 1499TL Teknosa vs VATAN gibi yerlerde yanında 1 tane oyun veriyorlar.

Gittigidiyor felan baktım firma garantili 1199 TL civarı felan .Hafızalarına baktım 500 gb ve 1 tb olarak gördüm.Sanırım 500 gb yeterli olur.

Sizlere sorucak olan sorularım

1-)PS4 web tarayıcı var mı ? (Film vs izlenir mi sitelerden ?) PCyi tvye takıp çıkarmaktan bıktım.

2-)Playstation larda oyun pc deki gibi yükleniyor mu yoksa devamlı oyun dvd sinin takılı mı kalıyor ?

3-)Oyunlar konusunda baktımda bayağı pahalı pclerdeki gibi netten indirme felan oluyor mu yoksa illa 200 tl verip oyun mu almam gerekiyor ?

Bu sorum biraz farklı

4-)Mevcut kullandığım 17.3'' PackardBell LM98 200TK dizüstü bilgisayarım var fakat artık her oyunu ekran kartından dolayı verimli oynayamıyorum.Tekrar dizüstü pc almayı planlıyorum bunun için ayrı olarak 2500 tl ye kadar yine bütçem var sizlerden 17'' pc tavsiyelerini bekliyorum.

Son düzenleme:
Paralel ithalat ürünler alma mutlaka Sony Eurasia garantili olandan al. Paralel ithalat ürünlerin fiyatları daha uygundur ama garantisi sorunludur ve kimse tavsiye etmez.

Almışken 1 TB almanı öneririm, çok fazla fiyat farkı yok arada.

Web tarayıcısı var ama film izleyemezsin sanırım flash desteklemiyor bildiğim kadarı ile.

DVD li oyunları DVD yi takıp oynarsın, dijital olarak satın aldığın oyunları PS nin belleğine indirip ordan oynarsın.

PS 4'te korsan oyun indirme kurma olayı yok, orjinal oyun almak zorundasın.

PS de PC gibi oyun performans ve kaldırmama sorunları olmaz, bir oyun PS için yapıldıysa o oyunu PS de maksimum verimlilikte oynarsın zaten PS'yi PC'den ayıran en önemli etmenlerden birisi de budur.

PC oyuncularının PS de oyun oynamaya başlamaları başlarda garipsenebilir ama alıştıkça çok zevkli olduğunu göreceksin. Oyun oynamak için kesinlikle PS tavsiye ederim.

Film izleyebilirsin.Biraz ugrastiriyor ama izleniyor

Paralel ithalat ürünler alma mutlaka Sony Eurasia garantili olandan al. Paralel ithalat ürünlerin fiyatları daha uygundur ama garantisi sorunludur ve kimse tavsiye etmez.

Almışken 1 TB almanı öneririm, çok fazla fiyat farkı yok arada.

Web tarayıcısı var ama film izleyemezsin sanırım flash desteklemiyor bildiğim kadarı ile.

DVD li oyunları DVD yi takıp oynarsın, dijital olarak satın aldığın oyunları PS nin belleğine indirip ordan oynarsın.

PS 4'te korsan oyun indirme kurma olayı yok, orjinal oyun almak zorundasın.

PS de PC gibi oyun performans ve kaldırmama sorunları olmaz, bir oyun PS için yapıldıysa o oyunu PS de maksimum verimlilikte oynarsın zaten PS'yi PC'den ayıran en önemli etmenlerden birisi de budur.

PC oyuncularının PS de oyun oynamaya başlamaları başlarda garipsenebilir ama alıştıkça çok zevkli olduğunu göreceksin. Oyun oynamak için kesinlikle PS tavsiye ederim.

Tekrar rahatsız edicem Ümit bey

http://www.teknosa.com/urunler/125088518/ps4-1tb-konsol-uncharted-4-bir-hirsizin-sonu-ps4-o

Bunu almaya karar verdim fakat bugün sony sitesinde bunu gördüm sizce beklemeli miyim ?

https://www.playstation.com/tr-tr/explore/ps4/ 16 Eylülde geliyor fiyatı 500 gb 1299 tl yeni tasarım fakat donanımsal bişe var mı bilmiyorum.

Tekrar rahatsız edicem Ümit bey

http://www.teknosa.com/urunler/125088518/ps4-1tb-konsol-uncharted-4-bir-hirsizin-sonu-ps4-o

Bunu almaya karar verdim fakat bugün sony sitesinde bunu gördüm sizce beklemeli miyim ?

https://www.playstation.com/tr-tr/explore/ps4/ 16 Eylülde geliyor fiyatı 500 gb 1299 tl yeni tasarım fakat donanımsal bişe var mı bilmiyorum.

Teknosadaki linkteki PS4 için 2 yıl garanti demiş ama ne garantisi olduğu söylenememiş. İthalatçı firma garantiliyse uzak durmak gerek, mesaj atıp sorman gerekir Sony Eurasia Garantili olandan alman lazım.

PS4 Pro donanım olarak grafikler açısından daha üstün bir cihaz. 4K Görüntü, Wifi AC ve Bluetooth 4.0 desteği sunuyor. Diğer donanımsal özellikleri aynı fark yok. En büyük farkı 4K görüntü desteği sunması fakat 1299 TL olacağını sanmıyorum 1700 civarı gibi bir fiyat telaffuz ediliyordu.

4K benim için çok önemli dersen 1700 gibi bir fiyatıda gözden çıkarırım dersen bekleyebilirsin, 4K önemli değil o kadar da param yok dersen normal PS 4 alabilirsin.

Geri