• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Playstation vs Xbox

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
Yıllardan sonra artık bilgisayardan vazgeçip playstation veya xbox almaya karar verdim.Benim içimden xbox geçiyor. Genel olarak ikisinide kullananların yorumları xbox yönünde artıyor. Sizinde fikrinizi öğrenmek istedim. Xbox'ın benim için avantajı hem fiyatı hemde istediğim oyunu bilgisayardan indirdikten sonra direk oynayabilecek olmam. Tek kötü yanı ( -ki ne kadar kötü denebilir ) internetten oyun oynamak için bir miktarı gözden çıkarılması gerektiği. Yıllarca silkroad oynayan biri olarak bu miktar göze gelmiyor olsun ama belirtmiş olayım yine :D Xbox'ın kumandası bana daha rahat geldi falan filan falan filan...Sizin yorumlarınız nedir? Bu arada bana ps4 veya xbox one demeyin. PS3 ve Xbox 360 arasında yapmaya özen gösterin lütfen.

Saygılar sevgiler :beer:kheart::kheart:

Yeni nesil artık konsol! Bende ps4'ü bekliyorum. Hayırlısıyla çıksın almayı planlıyorum.

Bugün çıktı ps4. 1000+TL olucak kafadan. Orjinal haricinde oyun çalıştırmicak.Her oyun en en iyi fiyatıyla 150 TL deseniz bile 5-6 oyun alınsa 750 lira sırf oyun oluyor.Xbox ta öyle bir sorun olduğunu zannetmiyorum.

----------

Tartışmasız Xbox diyorum ben.

Xbox 360'mı kullanıyorsun?Memnun musun ve Kinect kullanıyor musun?

eski nesilde xbox360 ama şunuda söyliyim ps3 ve xbox360 arasında fazla bir fark yok sadece xboxda oyun fpsleri güzel grafik bakımından ikiside aynıdır yeni nesilde ama ps4 xbox one'yi pataklar grafik bakımındanda ps4 üstün geliyor xbox one'ye karşı

Hayır Kinect kullanmadım hiç. Fakat 360'dan memnunum, en azından bir şeyi kuramadığın veya herhangi bir sorun olduğu zaman hemen hemen her yerde yardım bulabileceğin ve gayet kaliteli bir cihaz.

Xbox 360 ve PS3'de; ikisi arasında çok fazla denge değişikliği olmuyor. PS3'de GoW ve Uncharted oyunları, Xbox'da Halo serisi. Ama Yine de en fazla ve en iyi exc. oyunlar yönüyle ve donanım açısından PS3 daha iyi. Fakat ben sırf Halo gibi oyunları oynamak ve bazı oyunlarda daha iyi grafik için Xbox'da alırdım ya da kiralardım. Ama satın alacaksan PS3 öneririm.

Xbox One ve PS4'de;Boşuna yazmaya hiç gerek yok. Ama yine de açıklayayım. Xbox One oldu Xbone. Kısacası çöplükten başka birşey değil. Xbox One'ye özel oyunlar bile 1080p'de doğru düzgün çalışamıyor. Rise;Son Of Rome 1080p'ye zor çıkıyor. Çıksa bile sürekli frame düşüşleri var. Bu arada belirteyim Rise; Son Of Rome Xbox One'ye özel exc. oyun ve oyunu Crytek yapıyor. Yani grafik konusunda devrim yaratan bir firma bile Xbox One'de doğru düzgün oyun grafiği yapamıyor. Xbox One'nin donanım açısından ve oyunlar açısından çok kötü çıkması üzerine Xbox One'ye özel exc oyunları exc olmaktan çıkıp diğer konsollara da çıkarılır. Birde Dead Rising 3 var. Bu da Xbox One'ye özel bir oyun. Zombi oyunu. Ama bu oyun bile Xbox One'de 720p'ye zor dayanıyor. Kısacası Xbox One dandik ötesi bir konsol olmuş. Donanım açısından bile çok yetersiz. Ayrıca bir çok kısıtlaması var.

PS4'de ise bir çok exc oyun var ve kesinlikle çok kaliteli oyunlar. Last Of Us, Uncharted, Beyond Two Souls, En önemlisi ise!!!! Killzone; Shadow Falls. Sırf bu oyunlar için hiç düşünmeden PS4 alınabilir. Ayrıca PS4'de kısıtlamalar yok. Mesela Xbox One'de Harddisk değiştirebilme yok. Sabit Disk yapmışlar. Düşük boyutta çok sorun çıkarır. PS4'de ise böyle birşey yok. Ekleme yapabiliyorsun donanımları çıkarabiliyorsun.

--------------------------------------------------------

PS3 ve Xbox 360 arasında bir yandan ps3 bir yandan xbox360 diyorum ama oyunlar ve kalite açısından ps3 önde.

---------------------------------------------------------

PS4 ve Xbox One arasında ise kesinlikle PS4! Adam akıllı 1080p 60fps ayarında en sağlam senaryolu Halo 5 çıksa o bile zor kurtarır Xbox one'yi. :ent

sakın PS fanı demeyin. Gözünüzü oyarım. :wy::wy: Gerçekler ve doğrular konuşuyor burada. :pro

Son düzenleme:
13 Aralıkta çıkıyor ya ps4?

eski nesilde xbox360 ama şunuda söyliyim ps3 ve xbox360 arasında fazla bir fark yok sadece xboxda oyun fpsleri güzel grafik bakımından ikiside aynıdır yeni nesilde ama ps4 xbox one'yi pataklar grafik bakımındanda ps4 üstün geliyor xbox one'ye karşı

Xbox 360 ve PS3'de; ikisi arasında çok fazla denge değişikliği olmuyor. PS3'de GoW ve Uncharted oyunları, Xbox'da Halo serisi. Ama Yine de en fazla ve en iyi exc. oyunlar yönüyle ve donanım açısından PS3 daha iyi. Fakat ben sırf Halo gibi oyunları oynamak ve bazı oyunlarda daha iyi grafik için Xbox'da alırdım ya da kiralardım. Ama satın alacaksan PS3 öneririm.

Xbox One ve PS4'de;Boşuna yazmaya hiç gerek yok. Ama yine de açıklayayım. Xbox One oldu Xbone. Kısacası çöplükten başka birşey değil. Xbox One'ye özel oyunlar bile 1080p'de doğru düzgün çalışamıyor. Rise;Son Of Rome 1080p'ye zor çıkıyor. Çıksa bile sürekli frame düşüşleri var. Bu arada belirteyim Rise; Son Of Rome Xbox One'ye özel exc. oyun ve oyunu Crytek yapıyor. Yani grafik konusunda devrim yaratan bir firma bile Xbox One'de doğru düzgün oyun grafiği yapamıyor. Xbox One'nin donanım açısından ve oyunlar açısından çok kötü çıkması üzerine Xbox One'ye özel exc oyunları exc olmaktan çıkıp diğer konsollara da çıkarılır. Birde Dead Rising 3 var. Bu da Xbox One'ye özel bir oyun. Zombi oyunu. Ama bu oyun bile Xbox One'de 720p'ye zor dayanıyor. Kısacası Xbox One dandik ötesi bir konsol olmuş. Donanım açısından bile çok yetersiz. Ayrıca bir çok kısıtlaması var.

PS4'de ise bir çok exc oyun var ve kesinlikle çok kaliteli oyunlar. Last Of Us, Uncharted, Beyond Two Souls, En önemlisi ise!!!! Killzone; Shadow Falls. Sırf bu oyunlar için hiç düşünmeden PS4 alınabilir. Ayrıca PS4'de kısıtlamalar yok. Mesela Xbox One'de Harddisk değiştirebilme yok. Sabit Disk yapmışlar. Düşük boyutta çok sorun çıkarır. PS4'de ise böyle birşey yok. Ekleme yapabiliyorsun donanımları çıkarabiliyorsun.

PS3 ve Xbox 360 arasında bir yandan ps3 bir yandan xbox360 diyorum ama oyunlar ve kalite açısından ps3 önde.

PS4 ve Xbox One arasında ise kesinlikle PS4! Adam akıllı 1080p 60fps ayarında en sağlam senaryolu Halo 5 çıksa o bile zor kurtarır Xbox one'yi. :ent

sakın PS fanı demeyin. Gözünüzü oyarım. :wy::wy: Gerçekler ve doğrular konuşuyor burada. :pro

Aradığım ayrıntılı cevaplardan biri buydu. Teşekkür ederim. Benim PS'den birazda cayma sebebim her oyununu orjinal almak zorunda kalacak olmam. Yani şu anda 650 Liraya xbox 360 ve 30 tane oyun alabiliyorum. Bu şekilde xbox 360 eskimeden 2 yıl daha kullanabilirim gibime geliyor ki buda bana yeterde artar. Şu anda kullananlar gayet memnun - ps kullananlarda memnun. Bu arada ps4 ve one'ı çok katmamanızı rica etmiştim. İkisi daha belirli bi kitleye bile ulaşmamışken yorum yapmak bana göre hem yanlış hem de eksik olacaktır. Yorumun için çok teşekkür ederim.

Aradığım ayrıntılı cevaplardan biri buydu. Teşekkür ederim. Benim PS'den birazda cayma sebebim her oyununu orjinal almak zorunda kalacak olmam. Yani şu anda 650 Liraya xbox 360 ve 30 tane oyun alabiliyorum. Bu şekilde xbox 360 eskimeden 2 yıl daha kullanabilirim gibime geliyor ki buda bana yeterde artar. Şu anda kullananlar gayet memnun - ps kullananlarda memnun. Bu arada ps4 ve one'ı çok katmamanızı rica etmiştim. İkisi daha belirli bi kitleye bile ulaşmamışken yorum yapmak bana göre hem yanlış hem de eksik olacaktır. Yorumun için çok teşekkür ederim.

Orijinal almak zorunda değilsin ki. PS3'ü kırdır gitsin. Paşa paşa korsan ohg miss. :D :D

Orijinal almak zorunda değilsin ki. PS3'ü kırdır gitsin. Paşa paşa korsan ohg miss. :D :D

Kırdırdıktan sonra online oyun oynayamıyorsun diye biliyorum. Xbox ta öyle bir sorun yok diye okudum. Birde xbox için bilgisayardan seç beğen indir tak oyna gitsin diyolar .

Senin o ellerine kurban. Tam aklımdan geçen şeyleri döktürmüşsünün. En azından birazını. PS almak için alın size bir neden daha!

Yapmayın ama ya , içime kurt düştü. Xbox almaya niyetlendiydim şimdi yine arada kaldım... Bu ps4'ün kırılması en az 1 yıl alır diye tahmin ediyorum.Oyunları bile çıkmamışken daha kırılması bayağı vakit alır diye düşünüyorum. Bide kırılınca online özelliğinin bozulması (-) puan aldı benden :D

Ps3 diyorum kesinlikle bir kere exc. oyunları yeter ben kırdırmadım ayrıda fanboyda değilim oyunları orjinal alıyorum ve arkadaş ortamı ile çok eğleniyoruz ilerde headset alıcam çok daha zevkli olacağına inanıyorum İstanbul'da yaşıyorsan her oyuna para vermene gerek yok kadiköydeki pasajlarda oyunları takaslıyorsun.Psn Plus var mesela biz aldık 3 aylık 30 tl her ay 3 tane oyun veriyor tabii plus üyesi olduğun sürede şuana kadar çok güzel oyunlar verdi bi ps3 ü düşün derim.

Şöyle söyliyim, duyduğuma göre Xbox exclusive oyunları PS'den daha iyi. Ama dediğim gibi duyduğuma göre.

Bana gelince ben Xbox alıcam, neden derseniz HALO için. Ben Xbox'ı oyun oynamak için almıyorum, HALO oynayabilmek için Xbox alıyorum. Bilmem ne kadar yardımcı olur bu yorum sana. Ki HALO Xbox exclusive (HALO 3 ve sonrası)

bende xbox var yeni aldım çok fark göremedim ps ile akıcılık konusunda ikiside güzel güvenilir markalar

Geri