• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Pockie Ninja

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Embriyo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Embriyo

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
93
logo.png

Arkadaşlar oyunun adı Pockie Ninja . Ben bir süredir oynuyordum ara vermiştim, yeniden başladım birkaç gün önce.Oyunu çok beğendim baya geniş kapsamlı bir oyun.Bu nedenle sizlerle de paylaşmak istedim :)

maxicon1.png

BAŞLANGIÇ

İlk olarak her ne kadar browser oyunu olsa da, skiller oyunun temelini oluşturuyor.Her karakterin kendisine has bir passive özelliği bulunuyor.Oyun başlangıcında bizden bir şehir ve erkek veya bayan karakter seçmemiz isteniyor.Bu çok önemli bir konu.Zira bu seçimlerin geri dönüşü yok.

1zgaovk.jpg

Şehir seçerken 5 element ismini taşıyan şehirlerden bir tanesini seçiyoruz.Bu seçtiğimiz şehir bizim skill sistemimizi temelden etkiliyecektir.Örneğin şehir olarak wind şehirini seçtik.Passive olarak wind skillerimiz daha etkili olacağı için,wind etkili bir karakter seçmekte fayda var.
Daha sonra lvl atladıkça diğer skillerden de öğrenmeye başlıyoruz.

maxicon1.png

COMBINE

130102170938.jpg

Sürekli kullanılan bu sistem,oyun içerisinde bize gere görev yaparken,gerekse eşya yapılandırma yaparken çok faydalı olacaktır.Şimdi neleri nasıl kombine edeceğimize bir göz atalım.

Not: 1s 2s gibi terimler var.Bunlar 1s=1 optionlu eşyalar 2s=2 optionlu eşyalar.

Bu yöntemle elimizdeki gemleri yükseltebiliriz

GÖREV EŞYALARI

Anonymous Card+ Anonymous Card+Anonymous Card= Anonymous Card Folder
Weapon+ Weapon disassembler+ Weapon Disassembler= Iron Ore
Armor+ Armor Disassembler + Armor Disassembler= Iron Ore
Acessory + Acessory DIsassembler+ Acessory Disassembler= Iron Ore
Weapon+ Mystery Disassembler+ Hand Grenade= Rare Iron Ore (60%)
Armor+ Mystery Disassembler+ Hand Grenade= Rare Iron Ore (60%)
Acessory+ Mystery Disassembler+ Hand Grenade= Rare Iron Ore (60%)

maxicon1.png

TEMEL BİLGİLER

Hızlı bir şekilde lvl atlamak için günlük görevler yapılırsa daha faydalı olur.Her haritada bir keşif yeri mevcuttur.Burada Kart açabilirsiniz.Kartlardan pet ve boss kesmenize yardımcı olucak eşyalar düşmektedir.
130102173095.jpg

Skill sistemi hakkında birşey hatırlatmakta fayda var.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi en üst taraf bizim öğrendiğimiz skillerdir.Yani onları kullanmak,bize skilleri daha iyi kullanmamıza olanak sağlar.

130102176421.jpg

maxicon1.png

PETLER

Petlerin dövüş esnasında çok faydası oluyor.Oyunda kolay kolay elde edilemiyor.Her pet aynı değildir.Grow'u yüksek olan pet,atak ve defans yönünden daha etkli oluyor.
Oyunda pet nasıl bulabiliriz derseniz,yukarıda anlattıığım kart açma sistemi ile,yada kendi şehirinizde bulunan Pet Tracing sistemi ile petlere ulaşabilirsiniz.Yine yukarıda anlattığım gibi petlere artı basmak için 3 tane +0 pet gerekiyor.+1 yaptıktan sonra +2 ye basmak için ise +1 +0 +0 şeklinde artı basılabilir.
130095463662.jpg

maxicon1.png

ARENA

Pvp yaptığımız yerlerden bir tanesi arena.Günlük 25 kişi ile kapışma hakkımız var.Nekadar rakip yenersek okadar madalya alırız ve rankımız yükselir.Ancak yenildiğimiz müddetce arena rankımız düşecektir.

129750395665.jpg

Yukarıdaki resimde kişi çıkan tüm rakipleri yenerek extradan bir kart açma şansı kazanmış.Her bitirdiğimiz bir sıra için bir kart açıyoruz.Bu kartlar içerinden set itemleri çıkabiliyor.Bu set itemlerii arenada madalya karşılığıda alabiliyoruz.

MADALYA KULLANIMI

Arenada kastığımız madalyalar ile şansımızı deniyerek bazı eşyalara sahip olabiliriz.Arena rankımız yükseldikçe,daha iyi eşyalar çıkan kutuları açabiliriz.

129602469123.jpg

maxicon1.png

OTO ATAK SİSTEMİ (Bİ NEVİ BOT SİSTEMİ)

Bilgisayar başında olmadığınız zaman mesela akşam yatarken karaktere oto atak yaptırabiliriz.Ana şehirlerdeki Hall'a girerek oto atağa başlayabiliriz.Bu işlem 8 saat sürüyor.Ve sonunda exp eğer şanlı isek item kazanıyoruz.

129602797518.jpg

Dışarıda yani yaratıkların olduğu sahada da bu işlemi yapmak mümkün.Kaç tane yaratığı otomatik olarak kesmemiz gerektiğini gösteren bir panel çıkıyor.Yratık sayısı arttıkça normal olarak sürede artıyor.Tabi karşılığı boş değil.Tecrübe puanı alıyoruz.

129602820672.jpg

maxicon1.png

KÖLE SİSTEMİ

Arenada yendiğimiz kişileri tekrardan yenersek kölelik altına alabiliyoruz.Bu sistemin bize getirdikleri ise,tecrübe puanı,movement(yaratık kesme sayımız) kazanabiliyoruz.Bunun için şehirlerde Guidance room'a giderek bu işleme başlayabilirsiniz.

129765337186.jpg

DÜELLO

Bu işlem yine arena üzerinden yapılıyor.Günlük 10 kişi ile düello yapma hakkımız var.Sıralamamızı o kadar etkilemesede yinede düelloda yeniğimiz kişi sayısı görünüyor.Ayrıca günlük görevler içerinde buda var.Kupon kazanmak isteyenlere duyurulur.

129765473047.jpg

maxicon1.png

ZİNDANLAR

Oyunda 2 farklı zindan sistemi var.İlki Las Noches , diğeri Valhalla.Las noches'e tek olarak giriliyor.Girebilmemiz için minimum seviyenin 13 olması gerekiyor.Kat kat çıkıldıkça,yaratıkların seviyesi de artıyor,aldığımız tecrübe puanlarıda.Las noches'e günde 2 defa girebiliyoruz.Girmek için dünya haritasından Demon city'e gitmemiz gerekiyor.

129766129549.jpg

maxicon1.png

Oyunun sitesi: Pockie Ninja Game- A Showdown between Naruto and Bleach!

Gelmek isteyen olursa bulunduğum server : Greenwaves Plain

Nickim : ShockValue

Ayrıca rehber dışındaki sorularınızı buradan yanıtlayacağım elimden geldiğince. Oyun fazla geniş olduğu için her şeyi rehberle açıklamam çok uzun sürerdi :)

Son düzenleme:
Bu oyunu biliyom naruto-bleach karışımı :D 54 levelim de 5-10 günde bir girip exp veriyor 2m filan böyle kasıyom 90 yaparım yakında :D ama 54 lvlim 30 lvler bile arenade yenebiliyor ne saçma o yüzden oynamıyom:D

Dragonfable gibi hmmm

Onu oynamadığım için bir şey diyemem ama bu oyunu tavsiye ederim :)

Bu oyunu biliyom naruto-bleach karışımı :D 54 levelim de 5-10 günde bir girip exp veriyor 2m filan böyle kasıyom 90 yaparım yakında :D ama 54 lvlim 30 lvler bile arenade yenebiliyor ne saçma o yüzden oynamıyom:D

Öyle yaparsan tabi yenilirsin :D ben de 30dan 50 ye öyle kastım.arenada baya bi yenilince item yapmaya başladım.50.lvl da hep item yaptım. Şu an 51im arenada hiç yenilmeden 20kişi aldım :D Kısacası oyun saçma değil.Güçlü olmak istiyorsan itemlerin iyi olmalı :)

Onu oynamadığım için bir şey diyemem ama bu oyunu tavsiye ederim :)

Öyle yaparsan tabi yenilirsin :D ben de 30dan 50 ye öyle kastım.arenada baya bi yenilince item yapmaya başladım.50.lvl da hep item yaptım. Şu an 51im arenada hiç yenilmeden 20kişi aldım :D Kısacası oyun saçma değil.Güçlü olmak istiyorsan itemlerin iyi olmalı :)
İtemlerimi görsen hepsi en son itemler ama hala yeniliyom arenada istediğim skillere basmıyor adam hep hızlı davranıyor yeniliyom şimdi pain var :D 5 tane de s rank olan suigetsu var galiba :D 5 gün sonra gircem bidaha:D

Bunlar.Genelde hız üzerine kurulu bir built kullanıyorum ve gayet de işe yarıyor.Ayrıca pet olarak Demon Fox var can emen bir skille sahip Assassinate gibi. O yüzden kolay kolay yıkılmıyorum :D

Geri