• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Point Blank Bıçaklar ve Taktikleri(Detaylı)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
Merhaba arkadaşlar,

Bu konumda sizlere Point Blank'teki bıçaklar hakkında bilgi vereceğim.

1- M-7

Arkadaşlar bu bıçak oyunda herkesin sahip olduğu bıçaktır. Sol tık ile 3 sağ tık ile genelde 2 bazen 1 vuruşta rakibimizi öldüren bir bıçaktır. Bu bıçakta 2 taktik ile rakibimizi öldürebiliriz.

a-Hs atarak(Rakibi kafadan vurarak)

Hepimizin bildiği gibi rakibimizin kafasına vuruş yapmak genelde tek seferde onu öldürmektedir. rakibinizde kask varsa büyük bir ihtimal kaskı düşer. rakibinizin size gelmesini bekleyin tam vuruşunu yapınca bir anda üstüne gidip kafasına vurun. Çok etkili bir yöntemdir. Tavsiye ederim.

b-Gövdeden vurarak

Yukarıda m-7 ile rakibinizi kaç vuruşta öldürebildiğinizi yazdım. rakibinizde combat amok axe veya fang varsa bu yöntemle öldürmeniz çok zor. Bu yöntemi kullanırken eğilmeniz size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Tavsiye etmem.

2-Dual ve Bone Knife

Bone knife seriliği ve hafifliğiyle bilinen bir bıçaktır. Mobilitesinin 100 olması sayesinde sizi hiç yavaşlatmayan tek bıçaktır. Dual knife ise Bone knifenin puan ile alınan versiyonu diyebiliriz. Ancak Dual knife Bone knife kadar hafif değildir. Dual knife bıçağını Başçavuş 1.Kademe ve üstü kullanabilir. Bu 2 bıçaktada tek bir yöntem vardır;

-Headshot(Kafadan vurmak)

Arkadaşlar bu bıçak seriliği ile tanınır demiştim. Hasarları düşük olduğu için kafadan vurmak en etkili yoldur. Düşmanın size hamle yapmasını bekleyin. O hamlesini yapar yapmaz üzerine gidip SAĞ TIK vurun. Çünkü sağ tık daha seridir.Dual knifede de aynı taktiği uygulayabilirsiniz.

3-Amok Kukri ve Fang Blade

Menzili yüksek, hasarları fazla olan Amok kukri ve Fang Blade çok etkili bıçaklardır. İkisinde de 3 yöntem vardır.

a-Gövdeden vurmak

Etkili bir yöntem olan gövde, Fang blade ile sağ tık vurunca karnın.üstüne isabet edince ne olursa olsun tek vuruşta öldürür. Amok kukride bu durum,bazen değişir.

b-Kafadan Vurarak

Arkadaşlar fang ve amokta hs atarken sol tık vurursanız hs atma ihtimaliniz daha yüksektir. Sağ tık genelde kask düşürür.

c-Hamle beklemek

Hamle beklemek diğer yöntemlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Rakibiniz hamle yapana kadar geri kaçın ve onu şaşırtmak için ileri gidip geri gelin. Rakibiniz hamlesini yaparken sağ tıklayın o hamlesini bitirdiği zaman bir anda üzerine gidin. Bu yönteme menzil kullanmak da denebilir.

4-Combat Machete

Arkadaşlar Combatın en büyük avantajı sağ tık ile 2 vuruş gerçekleştirmesidir. sol tık tek atmadığı için hs atmak daha kullanışlı hale getirir. 3yöntem vardır.

a-Gövdeden vurarak

Combat ile gövde oynamak çok etkili bir yöntemdir. Çünkü sağ tık 2 kere vuruş yapıyor. Sağ tıklayınca yapılan o 2 hamlede(saplama ve çekme) isabet ederse rakibiniz 126 can %10 zırhlı olsa dahi ölür.

b- Kafadan vurarak

Arkadaşlar bir bıçakçı olarak size söylemeliyim ki combat ile kafa oynayacaksanız sol tık ile oynayın ve elini geri çektiği zaman ileri itecekken fareyi sağa 30 Derece döndürün kask asla düşmez. Bir bıçakçı tüyosu.

c-Şaşırtarak Hücum etmek(Benim deyişimle Cacık etmek

Arkadaşlar combatla adamları cacık etmek istiyorsanız başta hızlı silah değiştirme ürünü gerekir. Bu taktiği herkes yapamaz. Sadece gerçekten tecrübeli oyuncular yapabilir. Tecrübe derken yok albaydı binbaşıydı falan değil. Az çok bilgisi ve bileği olan her arkadaş yapabilir. Şimdi adam karşınızda. Teke tek kaldınız(patlatma maçı için söylüyorum). Öncelikle rakibinizi düz biryere çekmeye çalışın. Adamı çekebildiyseniz gerisi biraz daha kolay olacaktır. Burada bilek devreye girecek. Adamın sürekli üzerine gidip geri gelin ( F tuşu ile) ama hiç vurmayın adam geri duracak ve yaklaşamayacaktır. Eğer adam yaklaşırsa bir anda arkanızı dönüp sağ tıklayın ve geri dönün adam üstünüze koşmuşsa ya ölecek ya da eğilecektir. Crosshairinizi devamlı olarak bacak hizasında tutun.

4-Mini axe ve Ballistic Knife

Ne olursa olsun ben fırlatmaya karşıyım. Eğer bıçağı fırlatırsanız adamın vuramayacağı menzilden vurabilirsiniz. Bu da oyunu adaletsiz bir maça sürükler. Artı küfür yersiniz. Eğer bireysel oynuyorsanız(Klanınız yoksa) Ayarlardan iletişim bölümüne girin hepsini kapalı yapın. İstediklerini diyebilirler artık rahatça oynayabilirsiniz. Eğer eğlenceli bir oyun istiyorsanız fırlatmayın derim, tabi bıçak sizin. Kararı siz verirsiniz. Taktiğe gelelim. Arkadaşlar şu ana kadar mini axe oynamak nasip olmadı. Şu an yüzbaşı 2.kademeyim. En kısa zamanda Binbaşı 1.kademe olup Mini axeyi deneyeceğim.
Ballistic knife ise hiç almadım ve asla almam. Bir kere bıçak kurallarına uymuyor bence.

Mesaj Notu:
1.Binbaşı ve üstü bir rütbeniz varsa mini axe alma hakkı veren ünvanı mutlaka seçin. Çünkü o ünvan menzil artırır. Yani M-7 ile combatın vuramadığı mesafeden vurabilirsiniz
2.Eğer bıçakla daha hızlı koşmak isterseniz sürekli sol tıklayın. Böylece daha hızlı koşarsınız. Ayıptır söylemesi sebebini ben bile bilmiyorum.
3.Fang ve Amok Kukride Sağ tık basınca elini kaldırıp tam vuracakken bir adım geri giderseniz büyük bir menzil farkı göreceksiniz.

Geri