• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Point Blank IP Adresi Kaynaklı Bağlantı Sorunları Hakkında

IceMachine

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Kas 2011
Puanı
45
Değerli Point Blank Türkiye Oyuncuları;

Son zamanlarda Point Blank Türkiye yönetimi tarafından ceza almadığı halde;
"Yönetim kurallarına aykırı aktivite nedeniyle hesabınız kısıtlandırılmıştır. Detaylı bilgi için Point Blank Türkiye Resmi Web Sitesinin (Türkiye'nin En iyi (MMO FPS) Online Oyunu Point Blank - Ücretsiz Online Bilgisayar Oyunu) 'Destek' sayfasından ticket gönderiniz."

uyarısı alan kullanıcılarımızın olduğu tespit edilmiştir.

Bu uyarı;
1) Oyundan Uzaklaştırma Cezası alan kullanıcılarda,
2) Yurt Dışı kaynaklı IP Adresi kullanan kullanıcılarda,
3) Kısmen Smile ADSL kullanıcılarında görülebilmektedir.

Point Blank Türkiye hizmeti yalnızca Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermek için lisanslandırılmıştır. Dolayısıyla Türkiye dışındaki IP adreslerinin oyuna erişimi lisans anlaşması gereği engellenmiştir.
Bu sebepten oyuna bağlanırken herhangi bir proxy, IP yönlendirici program vb. yazılım kullanmadığınıza ya da bilgisayarınızın & modeminizin -varsa- bu tip bir özelliğinin kapalı olduğundan emin olunuz.

Aktif/Mevcut Proxy ayarlarınızı, özelliğinizi ya da programınızı kapatarak oyuna girmeyi deneyiniz.

Smile ADSL’den aldığımız bilgilere gore, Smile ADSL kullanıcıları ise, Smile ADSL’in Mayıs ayı itibariyle yaptığı kullanıcılarına atadığı dinamik IP adreslerini değiştirmesinden dolayı, yabancı ülke IP adresi olarak tanımlanabilmektedir. Konu ile ilgili Smile ADSL ile görüşülmüştür ve çalışmalar devam etmektedir. (Oda başkanı ve Network Problemi yaşayan kullanıcılarımız aynı sebepten dolayı sorun yaşamaktadır.)

Ayrıca bu tip bir durumun ceza almanıza neden olmayacağını, fakat Point Blank Türkiye'ye bağlanmanızı etkileyeceğini hatırlatırız.

Bilginize

Yalan şimdi smile adsl ile konuştum bizim ıplerimiz yurt içi ıpleridir diyorlar.
Türk kardeşlerimin yapacağı iş bu kadar olurdu mu diyelim :)
Hort hort hortlasın konu.

konuyu hortlatıyorum point blank oda başkanı ve network problemi çözümünü bulabilen varmıdır

"Yönetim kurallarına aykırı aktivite nedeniyle hesabınız kısıtlandırılmıştır
Bunu nasıl yapabilirim 5 gündür çarıma giremiyorum.

----------

"Yönetim kurallarına aykırı aktivite nedeniyle hesabınız kısıtlandırılmıştır
Bunu nasıl yapabilirim 5 gündür çarıma giremiyorum.

----------

"Yönetim kurallarına aykırı aktivite nedeniyle hesabınız kısıtlandırılmıştır bu hata veriyor bana nedenini bulamadım henüz.

Geri