• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Pokemon GO IV Hakkında Önemli Bilgiler ve Bilinmesi Gerekenler

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
Merhabalar,

IV Ne İşe Yarar?: Eğer ki IV ü full bir Raichu ya sahip olursanız o Raichu diğer IV ü düşük Raichulara göre hem daha yüksek CP li olabilir hemde stardust daha az ister ve daha çok power up yapılabilir buda Raichuların power uplarını sonuna kadar yaptığınızda duruma göre 100-150 CP lik bir fark bile elde etmenizi sağlayabilir , bunun sebebi tam olarak IV tür.

Şimdi IV'ü kapsamlı açıklayalım:

Öncelikle IV şunları kapsar
HP / Atak / Hız

bir Pokémonda bu değerler 15 e kadar sapmaya uğrayabilir.
Mesela 1. Raichu nun özellikleri şu şekilde diyelim
150 / 125 / 170 diyelim

2. Raichu nun özellikleri ise şöyle olsun
165 / 140 / 185

1. Raichu nun IV ü
0 / 0 / 0
iken 2. Raichu nun IV ü
15 / 15 / 15

yani 1. Raichu gelebilecek en kötü Raichu iken 2. Raichu gelebilecek en iyi Raichu
IV değerleri en fazla 15 değişiklik gösterebilir.

Yani düşününce IV 15 / 15 / 15 olan bir Mewtwo , IV ü 0 / 0 / 0 olan bir Mewtwo ya göre 300 - 400 CP bile fark gösterebilir. Bu yüzden IV ü yüksek pokémonlara power up yapmak çok önemlidir.

Peki ya pokémonun IV ünün iyi veya kötü olduğunu nasıl tespit ederiz derseniz ...

1. olarak en iyi yöntemlerden biri 1 pokémon türünden bolca biriktirip en güçlü 2 yada 3 tanesini karşılaştırmanızı tavsiye ederim , nasıl tespit edebiliriz derseniz ;

Cp farkı 20 -30 u geçmeyen pokémonlarda Cp barı en düşük olan ve power upta az stardust isteyen pokémon IV ü en yüksek pokémondur.

2. Olarak Yumurtalardan çıkan pokémonların IV ü 15 / 15 /15 diye duyumlar aldım tecrübelerime görede yumurtadan çıkan pokemonların IV ü 15 / 15 /15 olmasada en azından 10 / 10 /10 olduğunu yani güçlü olduğunu tahmin ediyorum.

IV bu şekilde umarım karmaşık gelmemiştir.
Bu arada Raichunun Hp değerlerini filan salladım.
Alıntıdır.

Geri