• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Pokemon Go - Soru Cevap

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fumetsu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fumetsu

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 May 2013
Puanı
126
pokemongo.png
b0b329b9df619d3da832f8bd93390ddc.png

Soru
: Pokestoptayim ne yaparsam yapayim alamiyorum cildircam sag sol dondurup duruyorum

Cevap : Pokestoplar alinmiyor. Gym ler aliniyor. Pokestoplar malzeme icin sadece

maxayrac5.gif

Soru : Bu pokemon topunu pokemona atarken pokemonun etrafında bi beyaz bi yeşil halka çıkıyor onlar ne oluyo. Veya o halkalara göremı atıcaz pokemon topunu

Cevap : Yeşil kırmızı sarı halkalar pokemonun gücüne göre değişiyor beyaz halka ile aynı büyüklükteyken atarsan yakalama olayın yüksek poki topuna basılı tut bekle çember genişledimi fırlat

maxayrac5.gif

Soru: Pokemon Go nereden indirebilirim ?

Cevap : Poke go'yu bir çok yerden indirebilirsiniz.Android Kullanıyorsanız Apk şeklinde indirebilir veya Vpn kullanarak Google Storeden indirebilirsiniz.
Eğer İos kullanıcıysanız Hipstore denen olayla indirebilirsiniz.

maxayrac5.gif

Soru: Oyun türkiyeye gelince hesaplarımız duracak değil mi olduğu gibi? Ne de olsa emaille giriyoruz.

Cevap : Evet girebilirsiniz ne de olsa sunucuları global.

maxayrac5.gif

Soru: Evde oynanabilir mi oyun

Cevap : Evde oynayamazsın. Oyunun mantığı dışarı çıkıp yeni yerler keşfetmek zaten.

maxayrac5.gif

Soru: Diger oyuncuları anlık olarak haritada görebilecek miyiz ?

Cevap : Bizim de en çok beklediğimiz şeylerden birisi bu. Aynı firma ilk oyunlarını çıkardığında kocaman bi boşluktu oyun. Süreçle geliştirdiler. Buda öyle olacak sanırım.

maxayrac5.gif

Soru: Pokemon trade var mı ?

Cevap : Şuan aktif değil. Yakında gelecek bir özellik.

maxayrac5.gif

Soru: Nearbly pokemonlarının yönünü nasıl tespit edicez bide ?

Cevap : Çalı çırpılar var ya uçuşan onlar sanırım.O iş biraz random item kullanarrak çıkarabilirsin delikten

maxayrac5.gif

Soru: yıldız tozlarını kullanmalı mı saklamalı mı?

Cevap : bence biriktirmen daha hayırlı. Yüksek CP'lilerde çok gidecek çünkü.

maxayrac5.gif

Soru: Sag altta gozukenleri nasil bulacaz tavaf ettim evi. Butun sokaklari gezdim nafile

Cevap : oyun tamamen şans üzerine. Random çıkıyor yani.

maxayrac5.gif

Soru: Telefon kamerasını oyun içinde acip gezebiliyor muyuz ?

Cevap : Pokemon görünce aktif edebilirsin. Bide gerek yok şarj dayanmaz.

maxayrac5.gif

Soru: Bende şuan 2 tane Zubat var. Sence aynı pokemondan 2-3 tane yakalamak mantıklı mı? Mantıklıysa ne işe yarar?

Cevap : lbette mantıklı Mümkün olduğu kadar aynı pokemondan bol bol çıksın. Çünkü atıyorum zubat'tan 30 tane var. 1 tanesinin en yüksek CP si var yani atağı. Diğerlerini transfer diyerek şeker alıyosun onlar gittiinde o şekerle de o en birinci olanı güçlendiriyorsun.

maxayrac5.gif

Soru: gps acikmi olacak hep?

Cevap : Evet Gps hep açık olacak.

maxayrac5.gif

Soru:şimdi 4 5 tane pokemon yakaldım güzel ama ben başkalarıya nasıl pokemonları kapıştırabilceğim ?

Cevap : GYMler var onları ele geçirmen lazım oralarda kapışıyor pokemoncuklar ayrıca 5 level olman gerekiyor.

maxayrac5.gif

Soru: Camiler, Kiliseler pokemon go'da ne işi var ?

Cevap
: Detaylı açıklamalar için bir video paylaşıyorum;
Bazı soruları kendim cevaplıyıp bazı sorularda ''Pokemonların Tatlı Telaşı'' Grubundaki cevaplardan yararlandım.

Öncelikle konu için teşekkür ederim. Bir soru da ben sormak istiyorum. Şuanda telefonumda Androd 6.0.1(Marshmallow) sürümü var ve GPS açık olduğu halde 'GPS Signal Not Found' hatası veriyor (Diğer uygulamalarda GPS'im sorunsuz bir şekilde çalışıyor).
İnternet üzerinde verilen çözümlerin hepsini denedim fakat net bir sonuç elde edemedim. Bu sorunu tam anlamıyla olmasa da aştım fakat bu sefer de etraftaki parklar vs. görünmüyor. Bunun için alternatif bir çözüm var mıdır acaba?

Öncelikle konu için teşekkür ederim. Bir soru da ben sormak istiyorum. Şuanda telefonumda Androd 6.0.1(Marshmallow) sürümü var ve GPS açık olduğu halde 'GPS Signal Not Found' hatası veriyor (Diğer uygulamalarda GPS'im sorunsuz bir şekilde çalışıyor).
İnternet üzerinde verilen çözümlerin hepsini denedim fakat net bir sonuç elde edemedim. Bu sorunu tam anlamıyla olmasa da aştım fakat bu sefer de etraftaki parklar vs. görünmüyor. Bunun için alternatif bir çözüm var mıdır acaba?

Geliştirici seçeneklerinde sahte konumlara izin ver işaretli ise onu kaldırıp dener misin?

Onuda denedim fakat bir sonuç elde edemedim. Maalesef ki olmuyor. İnternet üzerinde ne kadar çözüm yazılmışsa hepsini denedim.

Uygulamanin önbelliğini temizlesene benim arkadaş öyle düzeltmişti

merak ettigim bir kach shey var. oncelikle gymde savasha bashlarken kendi pokemonlarimzdan hangisinin savashacagini seche biliyormuyuz? ben yapamadim.
2. gymi ele gechirdigimiz zaman oraya koydugumuz pokemon bizim listeden chikiyor mu? chikmiyorsa uzakdan kontrol ede biliyormuyuz?

merak ettigim bir kach shey var. oncelikle gymde savasha bashlarken kendi pokemonlarimzdan hangisinin savashacagini seche biliyormuyuz? ben yapamadim.
2. gymi ele gechirdigimiz zaman oraya koydugumuz pokemon bizim listeden chikiyor mu? chikmiyorsa uzakdan kontrol ede biliyormuyuz?

Memleket nere?

Merhaba kaç shey var derken anlamadım.Savaş başlarken pokemonlardan ıstedıgını seçebılıyorsun 2.olarak gym ele geçirdigin zaman bildigim kadarıyla pokemon orda kalıyor listeden cıkıyor diye hatırlıyorum yanlış olmasın.

ona gore mi cevap vereceksin? azerbaycan

Hayır Türkçe olarak yazdığın bazı kelimeler bize göre yazım hatası olan kelimeler Azeri TÜRK'ü olmasaydın daha düzgün bir yazım dili kullanmasını tavsiye edecektim. Herkes'in forumda yeri var TÜRK olarak da ayrı bir yerin var bana göre...

mesela kendi mahallemiz de 15 20 kişi oynuyoruz merkeze inmeden sanırım gym ve pokestop ekleyebiliyormuşuz bilen yardımcı olabilirmi

Lure yapma var evet ama gym gibi toplayamazsın ondan.
ben onu demedim lureyi zaten biliyoruz çoğumuz 9 leveliz bir kaç fotoğraf çektik atatürk büstü cami vs diye yolladık niantic inc'e pokestop başvurusu için gözlem aşamasında yakında eklenir diye düşünüyorum.

ben onu demedim lureyi zaten biliyoruz çoğumuz 9 leveliz bir kaç fotoğraf çektik atatürk büstü cami vs diye yolladık niantic inc'e pokestop başvurusu için gözlem aşamasında yakında eklenir diye düşünüyorum.

TR sunucusunu daha gelişmiş şekilde açacaklarını duydum, umarım tüm eksiklikler giderilir.

Geri