• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Programcılar veya Anlayanlar İçeri :)

AMoNYaK54

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
12 Haz 2014
Puanı
144
Merhaba ben hakan kiminiz tanıyorsunuz neyse hmmm Konum şu C# veya VB.net farketmez yaptığım programları online olarak yapmak istiyorum yani veritabanı bir yerde olacak istediğim bir yerden o veritabanına ulaşabilicem program yaparak mesela bir oyun yaptım üyelikli herkez oynayabilecek sadece 1 pcde etkili olmayacak inşallah anlatabilmişimdir :fky:

Yardımlarını Esirgemeyenlere Şimdiden Teşekkürler .
:up:

Bir Dedicated ya da VDS sunucuya SQL kurarak ya da MSSQL destekli bir hostinge veritabanı kurarak, program içinden de bu veritabanlarına yönlendirme - kontrol yaptırarak istediğin şeyi yapman mümkün. Aynı şekilde üyelikten falan bahsetmişsin, programa gerekli sorgu kodlarını tanıtarak yapabilirsin.

Bir Dedicated ya da VDS sunucuya SQL kurarak ya da MSSQL destekli bir hostinge veritabanı kurarak, program içinden de bu veritabanlarına yönlendirme - kontrol yaptırarak istediğin şeyi yapman mümkün. Aynı şekilde üyelikten falan bahsetmişsin, programa gerekli sorgu kodlarını tanıtarak yapabilirsin.

Teşekkürler en uygunu hosting mssql bağlantısı kurmak galiba bir şekilde durduğum yerden bir şeyler yapmak istiyorum en azından paslanmam :)

Teşekkürler en uygunu hosting mssql bağlantısı kurmak galiba bir şekilde durduğum yerden bir şeyler yapmak istiyorum en azından paslanmam :)
Rica ederim :) Yapacagin uygulamaya gore degisir o ya. Misal veriyorum kullanicinin kayit olup giris bilgileri ile arayuze erisecegi bir program yaparsan vb. Mssql tam aradigin sey olacak. Ama buyuk projelere girip oyun falan dersen SQL tam isini gorur :)

Rica ederim :) Yapacagin uygulamaya gore degisir o ya. Misal veriyorum kullanicinin kayit olup giris bilgileri ile arayuze erisecegi bir program yaparsan vb. Mssql tam aradigin sey olacak. Ama buyuk projelere girip oyun falan dersen SQL tam isini gorur :)

Kendi imkanlarımı kullanma şansım yok mu mesela sabit ip yaptırsam interneti ? veya başka bir yolu ?

Geri