• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Programlamadan anlayan baksın acil..

Psychopathic

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Tem 2011
Puanı
99
Beyler hoca ödev verdide birisi şunu yaparsa makbule geçer zamanım yok o kadar yılın hatrına bilen birisi el atarsa süper olur zaten bilenin zorlanacağını sanmıyorm

-Gün ay yıl bilgisi tarih olarak alıp o tarihin gününü bulan programı yazın

Yani karşı kullanıcıya gün ay yıl girdirecez ve entera basınca hangi günde olduğumuzu yazcak örn. Cuma gibi yapabilen varsa süper olur

DateTime kullanarak böyle gereksiz kod uzatmalarına gerek kalmaz.

v094m.png

Hazır Kod:

string tarih = DateTime.Today.ToLongDateString();

O işi çözdümde bişey diyecem mesela bi fonksiyonun önünde "bool" diye bi tür var bunun anlamı ney bi türlü bulamadım

"bool" true ve false mantığında çalışır. Mesela bir örnek: (Eğer gönderdiğin int değeri 1'e eşit ise true değeri verecektir.)

v0bhl.png

Son düzenleme:
MsgBox(DateTime.Parse("2013/11/29").DayOfWeek.ToString())

Bold olan kısım yıl/ay/gün formatında tarih.

----------

DateTime kullanarak böyle gereksiz kod uzatmalarına gerek kalmaz.

v094m.png

Hazır Kod:

gg ay yyyy gün formatında çıktı verir bu. Sadece gün değil arkadaşın istediği gibi.

Geri