• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[PS3] Oyunları Yükleme & Çalıştırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan 900W
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

900W

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
30 Haz 2011
Puanı
4
[PS3] Oyunları Yükleme & Çalıştırma

Oyunlar, PS3′ün kendi HDD’si üzerinden veya harici bir USB-HDD (fat32 olmalı) üzerinden çalıştırılabilir. Harici USB HDD üzerinden oyunları çalıştırabildiğiniz gibi aynı zamanda direkt PS3 Dahili HDD’sine de kopyalayabilirsiniz.

HDD’e oyun kopyalama işlemleri çeşitli programlar aracılığıyla yapılmaktadır. HDD’e oyun kopyalama aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

PS3 Kurulması Gereken Programlar
Open Manager – İndir (Oyun Çalıştırmak için)
FTP Server – İndir (FTP Bağlantısı için)
FTP Serve v1.2 – İndir (3.55 CFW uyumlu)

PC ye Kurulması Gereken Programlar
WinSCP – İndir (FTP Bağlantısı için)
Easeus – İndir (FAT32′ye Dönüştürmek için)
PCs – PS3 bağlantısı için ethernet kablosu

PS3e Program Nasıl Kurulur ?
İndirmiş olduğunuz .pkg uzantılı dosyayı, FAT32 formatlı bir usb belleğe atın ve JailBreak yapılmış PS3′de kurulumu yapın. Dosyayı PS3 menüsünde GAME sekmesi altındaki “install packages” kısmında bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken X ile seçip onay kısmına yes demek. Yukarıda verdiğim Open Manager ve FTP Server programını anlattığım şekilde cihazınıza kurun.

PS3 e Dahili HDD den Oyun Yükleme
Yöntem 1
* HDD’nizi FAT32′ye Dönüştürün: PS3, sadece FAT32 dosya formatını tanımaktadır. Bu yüzden harici HDD’ınızı FAT32 formatına dönüştürmeliyiz. Disc formatınızı Windows’un kendisi üzerinden de yapabilirsiniz ancak işlem uzun sürdüğünden daha kullanışlı başka bir program öneriyorum. Adı “Easeus Partition Manager“. Program üzerinden format dönüştürme oldukça basit, buradaki resimden kolaylıkla yapabilirsiniz.
* Formatı FAT32 olan discinize GAMEZ adında bir klasör oluşturun. Oyununuzu bu klasörün içine (X:\GAMEZ\) kopyalayın. Dikkat etmeniz gereken nokta, oyun dosyaları tek bir klasör içinde olmalı.Alt klasör oluşturursanız PS3 oyunlarınızı görmeyebilir. (örn. X\GAMEZ\BLUS30382\PS3_GAME\…)
* HDD’i JailBreak yapılmış PS3′e takın.
* PS3′de GAME sekmesi altında Open Manager isimli programı çalıştırın.
* Eğer HDD’e oyunu doğru şekilde kopyaladıysanız, program içerisinde oyunun ismini ve resmini görebilmeniz gerekir.
* PS3 dahili HDD’ine yüklemek istediğiniz oyuna gelin ve
circle.jpg
tuşuna basın. Onay kısmına yes diyin ve kopyalama işlemi başlasın. Kopyalama işlemi bittikten sonra artık oyun PS3′ün kendi HDD’ine depolanmış olacak.

Yöntem 2 - FTP Bağlantısı İle
Her ne kadar ilk yöntem daha kolay görünsede bu yöntemi de nadiren kullanmak zorunda kalıyoruz. Çünkü Fat32 dosya sistemi boyut olarak en fazla 4GB’ı destekliyor. İçerisinde tek parça olarak 4GB’dan büyük dosya bulunduran oyunları PS3′e bu yöntemle aktaracağız.

* Ethernet kablonuzla PC ve PS3 arasında bağlantı kurun.
* Kurmuş olduğunuz WinSCP programını çalıştırın.
* PS3′den, Network Settings > Internet Connection Settings > Custom > Wired Connection‘a gelin ve kalan seçenekleri sadece ileri basıp geçin. En sona geldiğinizde Test Connection yapmadan çıkın.
* Yine Network Settings’den Media Server Connection’u Enabled yapın.
* System Settings > System Information‘a girin ve IP adresinin çıkmasını bekleyin.
* IP adresinizi not edebilirsiniz bir değişiklik yapmadığınız sürece aynı kalacaktır.
* PS3 Game sekmesi altından BlackBox FTP (ftp server) programını çalıştırın.
* WinSCP bilgilerini doldurduktan sonra Login’e bastığınızda, program size PS3 dosyalarını açacak.

Oyunların Çalıştırılması
* PS3 GAME sekmesi altından Open Manager programını çalıştırın.
* Program içerisinde yüklü oyunları ve eğer takılıysa harici HDD’nizdeki oyunları görebilirsiniz.
* Oyununuzu
X.jpg
ile seçin. Program sizi ana PS3 menüsüne atacaktır.
* Cihazda BluRay takılı ise programdan seçtiğiniz oyunun resmi GAME sekmesi altında görünecektir. Eğer BluRay takılı değil ise /app_home/PS3_GAME/ seçeneğine girerek oyunu başlatabilirsiniz.

Ben bunu tam anlamadım jail break filan babam bugün sipariş verdi bitane 320gb ps3 orjinal gelicek korsan oyunları açmam için napmam lazım internette araştırdım jail break hiçbirşey anlamadım :D.Bana yardımcı olurmusun bu konuda ?

Tabii Gelecek ps3 jb li ise versiyon 3.41 felan olacaktır sen netten download ettiğin oyunları 3.41 fixini bularak fixleyip hdd ye atıcaksın dahilide oynamak istersen Yöntem 2 yi kullan basit bi yöntem aslında zor değil.Haricide oynamak istersen yöntem 1 i kullan :)

Gelecek ps3 muhtemelen jb li değil 30 35 tl birşey diyorlar o jb ye onu alıp 1. yöntemi uygulayacağım demi ?.Tekrar okuyunca napıcağımı anladım tek sorun online oyunları oynuyabiliyormuyuz ?.Özellikle grand turismo 5 tabi online kısmı varsa :D birde crysis 2

Dostum kesinlikle jb ye para verme hemen 3.55 Firmware kur makinaya onunda üstüne 3.55 Kneaw kur multiman ile açarsın oyunlarını para vermeden :) online olarakda xLai ile PSN olmadan online oynayabilirsin suan PSN için 3.66 kurman gerekiyor ancak 3.66 kurarsan copy oynayamazsn :)

Dostum kesinlikle jb ye para verme hemen 3.55 Firmware kur makinaya onunda üstüne 3.55 Kneaw kur multiman ile açarsın oyunlarını para vermeden :) online olarakda xLai ile PSN olmadan online oynayabilirsin suan PSN için 3.66 kurman gerekiyor ancak 3.66 kurarsan copy oynayamazsn :)

hmm peki bu sölediğin firmware ve 3.55 kneaw multiman ı nerden bulabilirim ?

Kardeş peki oyunları nereden nasıl indiriyoruz?

Kardeş peki oyunları nereden nasıl indiriyoruz?

Geri