• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Psikolojim çok bozuk

Aktiflik
K.Tarihi
7 Kas 2013
Puanı
0
Arkadaşlar benim yaş 17 ve bu aralar psikolojim iyice bozuldu.Aslında uzun süredir sıkıntılıyım.Lise ye gittim ve bir yıl kaldım.İkinci sene tekrar gittim ve yarım dönem sonra okulu bıraktım.Yani kafamı derslere yoğunlaştıramıyordum.Ve aşırı derecede utangaçım.Mesela bir konuyu anlamadım tekrar soramıyordum veya hoca bir soru soruyor,cevabını biliyorum fakat parmak kaldırıp söyleyemiyordum.Sürekli tek takılırdım yani birileriyle tanışmak isterdim fakat konuşamazdım.Kız,erkek mesela gelirlerdi yanıma neden bu kadar sessizsin diye sorarlardı ama konuşmamız orada kalırdı yani.Bu yaşıma kadar mesela hiç kız arkadaşım olmadı.Örneğin çıkma teklifi vs. aldım bir kaç kere fakat kendime güvensizliğimden kabul edemedim hiç.Öyle arkadaş ortamım vs. yoktu.Kendime güvenim yok,utangacım mesela mahalledeki bakkala giderken bile ne alacağımı tekrarlarım sürekli bir hata,mallık yapmayayım diye. :)
Sokakta yürürken mesela herkesin gözü üzerimdeymiş,bana bakıyorlarmış gibi bir his oluyor hep içimde.Bir işe girdim yaklaşık dokuz,on ay kadar çalıştım ve ilk işimdi.Orada da çok sakin,sessizdim ve müdürler bile çalıştığım en temiz,en saygılı ve en çalışkan elemanlarımdan birisin diyorlardı.Fakat sıkıldım o işten başlarda güzel,zevkliydi fakat zaman geçtikçe sıkıldım ve işten çıktım.Şuan yaklaşık 2 haftadır evdeyim ve ne arayan var ne soran,ne erkek arkadaşım var ne kız arkadaşım.Bir tek bi kuzenim var arada onla takılırız.Çok sıkıldım dışarı çıkacağım fakat tek başıma sap gibi ne yapacağım diyorum.Çok yalnız hissediyorum kendimi.Mesela benim küçüklüğümden beri tek yapmak istediğim şey yani en büyük hayalim rapci olmak.(kesinlikle arabesk rap değil yanlış anlamayın)
Yaklaşık 6-7 yaşımdan beri rap müzik dinlerim yani yaklaşık 10-11 senedir.Küçüklüğümden beri tek dostum,arkadaşım diyebilirim rap müzik.
Sürekli söz yazarım sıkılınca,aklıma geldikçe.Gidip bir stüdyo ya kayıt almak istiyorum.Fakat belki saçma gelecek fakat gidip kayıt almaya utanıyorum.Yani güzelce sözler yazıp evde söylerim kendi çapımda.İnternet ten tarzıma uygun free beatlar bulup o beat'in üstüne söylerim sözlerimi evde.Fakat stüdyoya gidersem oradaki insanlardan da utanırım,çekinirim,bir saçmalık yaparım vs. gibi bir sürü düşünce var aklımda.Şimdi diyeceksiniz madem rap yapmak istiyorsun stüdyodakilerden neden çekiniyorsun vs.
Fakat bu aralar gerçekten çok psikolojim bozuk evden dışarı bakkala bile gidemez hale geldim.
Yani kısacası ne yapmamı söylersiniz?Nasıl kurtulabilirim bu sorundan.
Konu biraz uzun oldu fakat az da olsa içimi döktüm ve rahatladım sayılır. :)
Yardımlarınızı,fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar..

Kendine bi amaç,hedef bul amaçsız,hedefsiz yaşıyosan ot gibi yaşıyosundur.. Senin yazdıklarına göre şuan bi hedefin yok Rap müzik yapabilirim ama utangaçım diyosun biz burda ne yazsak senin utangaçlığın geçmeyecek bence makale vs. yazmaya yeteneğin varsa bi blog aç bildiğin konular hakkında makaleler yaz makale yazarken araştırma yaparsın ve hem zaman geçirmiş olursun hemde biyandan yeni şeyler öğrenmiş olursun illa makale yazcan diye bişey yok mesela photoshopa başlayabilirsin bişeyler tasarlamak bişeyler öğrenmek her zaman iyidir he yok ben evden çıkmak istiyorum arkadaşım olsun istiyorum diyosan utangaçlığını yeneceksin senin karşında duran bakkalında senden bi fazlası yok öğretmeninde sınıftaki arkadaşlarınında bi fazlası yok ve emin ol bi yanlışlık yapsan bile senle dalga geçmezler zaten konuşurken ne gibi bişey yapabilirsinki en kötü bi kelimeyi eksik veya yanlış söylersin bunda bişey yok yani biraz uzun oldu saçmalamış olabilirim yardımcı olduysam ne mutlu bana :) :beer

1-) Kendine şık kıyafetler al. [ Dar beden olması önemli ]

2-) Kuzeninle vs. birileriyle akşam dışarılara çık sosyalleş.

3-) Saçına vs. çok iyi bakım yap.

Kendine güvenin olduğu zaman her şeyi yaparsın.Senin özgüvenin eksik :)

Senin bu dediğin kendine karşı güven eksikliği. Sen neden milletten çekinesin ki ? Onlar senden çekinsin. ^^ Kardeşim, yapman gereken okulu bırakmışsın boş boş gezme gir bir işe adam akıllı çalış. İmkanın varsa ortam yapmaya çalış. Ortamdan kastım sigaralı - alkollü ortamlar değil. Adam akıllı kişilerin bulunduğu gruplar diyelim. ^^ Zaman içinde açılırsın. Kimse seni hor görmez korkma. Kimse kusursuz değildir. Herkesin bir kusuru, eksiği vardır bunu unutma. ^^

Bu dediğin olayların aynısını bende yaşadım kendime uğraşıcak bişeyler hedefler buldum mesela örnek veriyorum bu aralar benimde psikoloji fazla iyi değil yalnızlıktan kafa dağıtıcak acı vericek bişeyler yapmak istediğim için spor salonuna gidiyorum ağırlık kaldırıyorum stres atıyorum kulağa müziği takıyorum yalnızlık yok oluyor öneririm.(Bende rap müziği çok severim başka tür dinlemem nerdeyse benle aynısın :) )

Ara ara benimde piskolojim bozuluyo depresyona giriyom polis olmayı düşünüyorum yoksa piskoloğa giderdim senin durumun baya kötü doktor yardımı almadan milletin demesine göre bişeler yapma derim. Piskoloğa gitmeyide bukadar büyütmeyin çok gerekli bişey aslında.

Kesinlikle ama kesinlikle bir psikolog yardımı almalısın dostum. Buralardan tavsiye almakla bir şeyler yapamazsın. Ayrı olarak GLaDOS arkadaşımızın da dediği gibi psikolog olayı büyütülecek bir şey değildir. Aksine insanın kendisini gerçekten tanıması için gereklidir. Bende psikolog yardımı aldım ve gerçekten çok etkisi olduğunu apaçık gördüm.

sen sırf bu konu için hesap açmışa benziyosun neden kendini gizliyorsun utandın mı :D

1-) Kendine şık kıyafetler al. [ Dar beden olması önemli ]

2-) Kuzeninle vs. birileriyle akşam dışarılara çık sosyalleş.

3-) Saçına vs. çok iyi bakım yap.

Kendine güvenin olduğu zaman her şeyi yaparsın.Senin özgüvenin eksik :)

Abi neye gore dar al diyosun :D

Galaxy Ace telefonumdan amuda kalkarak gönderildi.

Sen hayatını yaşayamamışsın adres ver gelelim 3 gün benimle takıl 4. gün nereye gidiyoruz diye mesaj atarsın :D

şaka bi yana internet ortamından şurdan burdan kendi oturduğun semtte arkadaş bul :) onunla eğlenceli birşeyler yap ama yaparken bunu ben yapamam deme alasını bile yapabilirim herkez yapıyor bende yaparım gibisinden kendine gaz ver zaten bi zamandan sonra açılıcaksın :) bende bi aralar senin gibi bişeydim lise sadece sınıftan arkadaşlarım vardı onlarla sadece okul içinde çok nadirde dışarıda görüşürdük geri kalanı asosyal olarak bilgisayar başındaydım dershaneye gittim kızlı erkekli ortam felan olunca yapamayacağın iğrençlik atılamayacağın hiçbir şey olmuyo :D

Rapi bırak gitar al başında otur çalış solo atmaya başlayınca hiç bir şey aklına gelmiyor zaten :D

Özgüven eksikliğin var, bunlar toplumda çok görülür, çok iyi bir tipi olmasına rağmen hala özgüveni olmayan bir sürü tanıdığım var. Gelip benle 2 kelam etmez, mesela kalemkutusunu unuttu kimseden kalem istemez.

Benim sana verebileceğim tavsiyeler
saç stilini değiştir(çevrendeki insanlara bak, beğendiklerini kendi üstünde dene)
Yeni kıyafetler al, giyince aynada dikkatli bak yakıştı mı yakışmadı mı diye(dar kalıp alırsan ayrı bir hava katar ama bir rapçiye nasıl dar kalıp giydirirsin onu ben de bilmiyorum :pispis)
Belki body'ye gidebilirsin,
Hiç bir şekilde tipim yok diye düşünüyorsan eğer buraya fotonu at, yorumlayalım derim.

----------

sen sırf bu konu için hesap açmışa benziyosun neden kendini gizliyorsun utandın mı :D
Yapanlar vardır, normaldir. Hem sanalda hem reelde tanıdığı birisi olunca insan açmaya korkar

Bana beni anlatıyormuşsun gibi geldi bende lisedeyim hiç düzgün konuşamıyorum gerçekten kızlar vs . olsun bende ocağa gidiyorum orda belki konuşa konuşa bir şeyler öğrenirim diye :D

hort xd

eskiden efsaneydi bu forum, son atılan 5 yorum köşesi hep beyin yakan konularla dolu olurdu özledim eski zamanları :D

Son düzenleme:
Geri