• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ram Frekans ve CL değerleri

Keep Calm Party On

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ağu 2013
Puanı
4
Herkese selam arkadaşlar yükseltme yapmak adına bilgisayarıma 16 yeni ram aldım iki modül 8 gb ve frekans değerleri 1600 mhz cl9 eski ramimde tek modül 8 gb 1600 mhz di fakat cl 11 di eski rami çıkarıp sadece 16 gb olarak mı kullanmamı önerirsiniz yoksa üzerine eklemek mi daha sağlıklı olur frekans değerleri farklı olunca düşük frekans baz alınır diye biliyorum CL dede aynı durum söz konusu mu ? :)

Cas Latency düşük olanı tercih etmen yararına. Fakat bu RAM ler ile çok bir fark göremezsin. Tek kullanmak daha sağlıklı tabi. Ayrıca RAM destekliyorsa BIOS üzerinden XMP profili yaratıp daha detaylı olarak konfigure edebiliyorsun, OC bile yapabilirsin.

Herkese selam arkadaşlar yükseltme yapmak adına bilgisayarıma 16 yeni ram aldım iki modül 8 gb ve frekans değerleri 1600 mhz cl9 eski ramimde tek modül 8 gb 1600 mhz di fakat cl 11 di eski rami çıkarıp sadece 16 gb olarak mı kullanmamı önerirsiniz yoksa üzerine eklemek mi daha sağlıklı olur frekans değerleri farklı olunca düşük frekans baz alınır diye biliyorum CL dede aynı durum söz konusu mu ? :)

16GB olanı yani 2x8GB'ı Dual tak ötekini de aralarına takabilirsin sıkıntı olmaz.

Geri