• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ram Ve Ekran kartı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AdeLLe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AdeLLe

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
0
Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim kusura bakmayın. konuyu uygun yere taşıyabilirseniz çok sevinirim.

Bilgisayar özellikleri:
Anakart : Pegatron IPMIP-H55-GEN chipset intel
işlemci : intel core i5 650 3.20GHz
Ram : 3GB ddr3
ekran kartı : nvidia ge force 210

Ben Bilgisayarıma 8gb ram alıcam fakat anakartta 2 slot war. anakart modelini araştırdım fakat pek birşey bulamadım kaç gb ram destekliyor bilmiyorum.
AIDA64 extreme programında chipset bölümüne girdigimde en fazla bellek miktarı 16gb ve desteklenen bellek türlerini görebildim.
Bu işlerden pek anlayan birisi değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim
ekran kartı alıcam oyunlarda iyi performans veren bir kart almak istiyorum.
Anakartımın kaç gb ram desteklediği hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz.
Ram ve Ekran kartı önerir misiniz. Ekran kartı bütçem 300tl küsür. bu fiyat çerçevesinde oyunlardan iyi performans veren kart gerekli.
Teşekkür ederim.

Ben senin yerinde olsam islemciye uyumlu yeni bi anakart alirdim yeni nesillerden ucuz biseyler var. Ve 3gb ramide 4 yapardim ve sadece ekran kartini degistirirdim daha fazla performans ve gelecege donuk bi sistem olurdu.

Bu arada max 16 gb ram destekler anakartin. 8x8 olarak.

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ben senin yerinde olsam islemciye uyumlu yeni bi anakart alirdim yeni nesillerden ucuz biseyler var. Ve 3gb ramide 4 yapardim ve sadece ekran kartini degistirirdim daha fazla performans ve gelecege donuk bi sistem olurdu.

Bu arada max 16 gb ram destekler anakartin. 8x8 olarak.

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Ben en son cıkan oyunları ultrada oynama amacında değilim. 1veya 2 sene beni idare edicek kadar yeter. nba2k14 Rust gibi oyunları ultra olmasa bile en azından kasmadan oynamak istiyorum.

HD6870 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Buyur bu fiyata alınabilecek en iyi kart gibi görünüyor 100 lira kadarda ekleyebilirsen
en iyi seçenek bu:
http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html#ozellikler
ayrıca: http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-ripjawsx-ddr3-1333mhz-cl9-tek-modul-ram.html
soğutucusu gayet güzel olan ramlerdendir.

Son düzenleme:
Ram sende 2+1 var sanirsam 2 gb olan ramin uzerinde veri hizi yaziyor mu 1333 1600 mhz vs? Ona gore ram onerelim 8 gb i bosver 2+4 6 gb yeter bence. Bundan sonra da anakartina ve islemcine uyumlu ekran karti bakalim

Buy Memory RAM Upgrades for your Pegatron*Motherboard*IPMIP-H55-GEN | 100% Safe & Secure
hocam senin anakart bumu bu ise 1333mhz ram destekliyor ama 4 tane slotu var.
yorumun için teşekkür ederim. Anakarta şimdi baktım aynısı değil 2 tane ram slotu war

----------

Teşekkür ederim yorumunuz için. Önerdiğiniz parçalara bakıcam belki ekran kartı için biraz daha bütçe ayırıp daha iyi ekran kartı alabilirim

----------

Ram sende 2+1 var sanirsam 2 gb olan ramin uzerinde veri hizi yaziyor mu 1333 1600 mhz vs? Ona gore ram onerelim 8 gb i bosver 2+4 6 gb yeter bence. Bundan sonra da anakartina ve islemcine uyumlu ekran karti bakalim

veri hızını ögrenebilecegim program var mı acaba yardımcı olabilir misiniz

----------

yardımcı olur mu bu acaba 2gb ram özellikleri
rLo1n7.png

Arkadaşların önerdiği kartlar işini görür fakat eski nesil onlar bence bunu al LINK dediğin gibi oyunlarda sıkıntı çıkarmaz pek. Rami de 8 e gerek yok bitane 2 veya 4 gb alsan yeter 100 liradan fazla olmaz oda. Daha fazla para harcama çünkü yakında anart ve işlemcin de işe yaramicak bunla idare et ilerde sağlam bişey toplarsın.

Önerdiğin Ekran Kartı ana kart ile uyumlumudur bunu nasıl ögrenebiliriz

Geri