• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Rap müzik yapıcam sorularım var.

Battle Rap

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 Mar 2013
Puanı
0
Beyler benim yas 18.Benim 11 yasından beri en buyuk hayalim rap yapmak.Sözler yazıyorum fenada olmuyo ama sorun beat.Beat programı nerden indiririm hangi programı indirmeliyim hadi diyelim sözler tamam beat tamam sözleri beatin ustune nasıl eklicem.Kayıtları nasıl alcam,birde şu mix-mastering nedir??Lütfen yardımcı olun anlayan arkadaslar lutfen bi fikir ,yardimcı olsun.Acil yardım..!:(

hazır beat indirebilcegin siteler var diye biliyorum ucretsız kulanabiliyosun profesyonel bişey yapmak ıstersen satında alabilirsin o beati 1-2 arkaşım senın gibi ugrasmısdı bu tarz şeyler soyluyolardı

Turkiye'de studyo yokmu yaw?
Kendin ev studyosu sana cok pahaliya patlar.
1.Ses karti - 300~400TL
2. Mikrofon - 800~2200TL
3. Ses kayit ve duzenleme yazilimlari - 1500TL

ustelik bunlar minimum gereksinimler tabi profesyonel'isen sana tavsiyem git bir studyo kirala
ve sarkilarin kaydi uzun suruyor bazen ayni sarkinin kaydi 4gun surdugu var, mukemmeli yakalayana kadar
her saniyeyi tekrar tekrar soyluyon bence bir profesyonele danis daha sonra turkce nasil diyornuz bilmiyorum bu sarkiyi tescilleme
var yayinci sirketler var ohoo

Son düzenleme:
benim arkadaşım stüdyosunu kurdu yurtdısından aldı daha ucuz yurtdışında baya ucuza getırdı ama ızmırde yeşil oda diye stüdyo var kayıt başı 25tl falan alıyo diye biliyorum

Turkiye'de studyo yokmu yaw?
Kendin ev studyosu sana cok pahaliya patlar.
1.Ses karti - 300~400TL
2. Mikrofon - 800~2200TL
3. Ses kayit ve duzenleme yazilimlari - 1500TL

ustelik bunlar minimum gereksinimler tabi profesyonel'isen sana tavsiyem git bir studyo kirala
ve sarkilarin kaydi uzun suruyor bazen ayni sarkinin kaydi 4gun surdugu var, mukemmeli yakalayana kadar
her saniyeyi tekrar tekrar soyluyon bence bir profesyonele danis daha sonra turkce nasil diyornuz bilmiyorum bu sarkiyi tescilleme
var yayinci sirketler var ohoo

Çok abartı fiyatlar yazmışsın.Senin verdiğin fiyata profesyonel stüdyo kurulur.Home studyo için maximum 500 Lira yeterlidir.Arkadaş yeni yeni şarkılar yapmaya başlicakmış.Önce biraz ağırdan alması gerekli.Beat ve mix için FL Studio kullanabilirsin.Kayırlarınıda Adobe audition kullanarak alabilirsin.İlk başladığımızda biz kulaklık mikrofonu kullanıp windows ses kaydedicisinde kayıt alıyorduk.O zamanlar imkanlar bu kadar rahat değildi.Yani rap yapmak isteyen adam hertürlü birşeyler ortaya çıkarır.Saygılar...

Son düzenleme:
Ya kafam cok karıstı.Gunlerdir arastirriyorum dusunuyorum nebilim ya.Ne yapmam lazım fikir verin lutfen anlayan arkadaslar bekliyorum.:d

Yani demek istedigim nasıl baslamalıyım hangi malzemeleri almalıyım,hangi programları indirmeliyim,sarkıların kayıtları vs.ne yapmam lazım yani yardimm kafam cok karısık.:S

Suan fl studio yu indiriyorum nasıl kullancagımıda internetten arastırırım.Beyler söz su sorunlardan kurtulim Maxigame adına bi sarkıda yaparım yani benm en buyuk hayalim rap yapmak kafamda birsuru sorun ve dusunce var suan yardimlarınızı bekliyorum nasıl baslamalıyım ne yapmalıyım? :)

Baslangıcta almam gereken malzemeler neler soyler misiniz?Benim aylık 800-850 tl gibi gelirim var ona göre hangi malzemeleri almalıyım,beat programı(fl studio)dısında indirmem gereken programlar var mı varsa neler?Yardım.

şimdi söylemek gerekirse bırak hiç başlama. eğer başlıyacaksan git ilk önce stüdyolarda al. ordan kap bişiler böyle hiç yol kat edemezsin

sakın masraf yapayım deme

sen geç geldin bu zamana ..

7 -8 yıl önce hevesli olup bişeyler yapsaydın belki tutardı

rap dönemi geçti

Geri