• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Rappelz Online Kurulum ve Başlangıç Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

BAŞLANGIÇ

Bu bölüm oyun kurulumu ve daha sonra karakter oluşturulması konularında size yardımcı olacaktır.

RAPPELZ'İ KUR

Oyunu başlatmadan önce bilmeniz gereken 3 önemli adım var.

1. ADIM: KAYIT
Oyun ve websitemize giriş yapabilmek için öncelikle ücretsiz WEBZEN hesabınızı oluşturmalısınız. Bu hesap WEBZEN portalında bulunan bütün oyunları ücretsiz olarak oynamanıza olanak sağlayacak. Bazen HOTMAIL'e ait emaillerde kayıt olurken sorun olmaktadır. Başka bir email adresi kullanmak isteyebilirsiniz.

2. ADIM : CLİENT'I İNDİRME

Rappelz ücretsiz Client tabanlı bir oyundur. Bunun anlamı oyuna başlamadan önce oyun kurulum dosyasının indirilmesi gerektiğidir. Oyun client’ını farklı linklerden indirebilirsiniz.

3. ADIM : OYUN KURULUMU

Client indirme tamamlandıktan sonra, setup.exe dosyasını talimatları takip ederek çalıştırabilirsiniz.

Unutmayın, oyunu ilk çalıştırdığınızda, oyun son güncellemeleri yapacaktır ve bu birkaç dakika alabilir. Ayrıca bilgisayarınızda en son DirctX sürümünün yüklü olduğundan ve ekran kartınızın güncellemesinin yapılmış olduğundan emin olunuz.

* Eğer Vista veya Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız oyunu başlatırken yönetici olarak başlatmanız gerekiyor. Bunun için oyun ikonu üzerinde sağ tuşla tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini seçmeniz yeterli. Ayrıca oyunu Windows XP ye uyumlu olarak çalıştırın. Bunun için Oyun ikonu üzerinde sağ tuşla tıklayın, özelliklere tıklayın. Açılan pencerede uyumluluk sekmesinden Windows XP yi seçin.

GİRİŞ ARAYÜZÜ

Diğer oyunlarda olduğu gibi oyun ikonuna tıkladığınızda, farklı bilgi ve enson haberlerin yer aldığı Launcher adını verdiğimiz oyun penceresi açılacaktır. Launcher penceresini açtığınızda oyun clientınız son güncellemeleri alacaktır. Güncelleme internet hızınıza bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.

Tüm güncellemeler tamamlandığında, oyunu başlatmak için Başlat düğmesine basın.

htmledit_20120629584970.jpg

Hesabınız oluşturulduğunda, oyuna WEBZEN ID ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

editor_20120412426316.jpg

OYUN KARAKTERİNİN OLUŞTURULMASI

Diğer oyunlarda da olduğu gibi karakterinizi oluşturmanız gerekmektedir (Her server için maksimum 6 karakter oluşturabilirsiniz). Karakterinizi oluşturmadan önce kendiniz için en iyi karakteri seçebilmek için “Irklar & Sınıflar” sayfasına gözattığınızdan emin olunuz.

1. ADIM : SERVER SEÇİMİ

Oynamak istediğiniz serverı seçmeniz gerekiyor. Server yoğunluğu farklı olabilir. Size listede yer alan ilk serverı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

editor_20120412427119.jpg

Server isminin yanında yazan ‘PK’ ibaresi diğer oyuncuları öldürebileceğiniz yada onların size öldürebileceği anlamına gelir. PvP hakkında daha fazla bilgi al.

2. ADIM : KARAKTER SEÇİMİ

Serverı seçtikten sonraki adım, karakterini oluşturmak. Kendi kahramanları ile temsil edilen 3 ırktan birini seçmelisiniz.
editor_20120412427438.jpg

Irkı seçtikten sonra, bir sonraki ekran bu ırk için geçerli olan sınıflar hakkında kısa bilgiler sunacaktır. Doğru kararı verdiğinizden emin olmak için yazılanları dikkatlice okuyun.

editor_201204124278200.jpg

Son adım karakterinizin cinsiyetine, dış görünüşüne ve adına karar vermek!

editor_20120412428133.jpg

Unutmayın, karakter adınız için özel karakterler (ö, ü, ^, % vs.) kullanamazsınız. Karakterinize vermiş olduğunuz isim forumda yer alan
İsim Kurallarına uymak zorundadır.

Ayrıca karakteriniz için karar vermiş olduğunuz dış görünüşten emin olunuz, çünkü bir defa seçim yaptıktan sonra tekrar geri dönüşü olmamaktadır! Neden bir Sınıf seçmediğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Çaylaklar Adasındaki görevleri takip edin ve kendi yolunuzu belirleyin.

Geri