• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Redstone Devre

Light Yagami

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 May 2009
Puanı
82
Devre yapımında kullanılabilecek tüm malzemeler;

Grid_Stone_Button.png
(Buton)= Basıldıktan sonra 1-2 saniyeliğine elektrik akımı yollar.(devreye)

Grid_Redstone_%28Torch%29.png
(Redstone Torch)= Koyulduğu yerdeki devre veya sistemi çalıştırır ve sonsuz elektrik verir.(Ama kablo'larda sonsuza kadar değil tabii ama etki alanında sınırsız enerji verir)

Grid_Wooden_Pressure_Plate.png
,
Grid_Stone_Pressure_Plate.png
(Pressure Plates) = Üstüne bir mob(canavar) veya bir player(insan) tarafından basıldığında üzerinde durulduğu süre boyunca bir elektrik akımı yollar(devreye).
Grid_Lever.png
(Lever) (Şalter) = Açıldığı süre boyunca elektrik akımı yollar.
(Redstone Repeater) = Redstone yani kablo diyebiliriz verilen elektrik sonsuza kadar gitmez belirli bir etki alınından sonra diğer kabloya geçmez bunu elektriğin geldiği yönden koyarak elektrik devresinin devam etmesini sağlarız ve devre yaparken yanyana red stone koyunca redstoneler birleşiyor ve devre çalışmıyor haliyle o yüzden bunu kullanarak onu önleyebilirsiniz, ama asıl amacı elektriği yenilemektir. Her elektriğin kesildiği yerde bunu koymalısınız.
Grid_Piston.png
(Piston) = Bu piston ile blockları ittirebilirsiniz ve sisteme bağlarsanız sistemi çalıştırarak block ittirebilir . Bu pistonla otamatik tarım sistemi kurulabilir çünkü bunla Şeker kamışı,karpuz,kabak (pumpkin) gibi şeyleri kırabilir. Ve sticky pistondan tek farkı ittirdiği bloğu geri getirmez ittirdiği yerde kalır.
Grid_Sticky_Piston.png
(Sticky Piston) (Yapışkan Piston) = Üstteki dediklerim geçerlidir tek farkı önünde duran bloğu devre kapatıldığında geri çeker yani bildiğiniz o bloğu kendine yapıştırır.
Grid_Redstone_Lamp.png
(Redstone Lamp) = Buna devre ile elektrik verip büyük bir ışık kaynağı yapabilirsiniz normal torch ' dan fazla ışık verir. Mesela şalter'e bağladınız Redstone Lamp'ı şalteri açtığınızda yanar(ışık anlamında) yani normal lamba gibi kullanabilirsiniz.
Grid_Dispenser.png
(Dispenser) (Fırlatıcı) = Adından da anlaşıldığı gibi içine koydunuz itemleri devreye göre fırlatır , ok koyarsanız ok atar. Devreyi yaptığınızda kendinizi mob ve diğer playerlerden koruyabilirsiniz.
Grid_Note_Block.png
(Note Block) = Alarm yapımında kullanılabilir. Devre çalıştığında nota çıkarır yani ses.
Grid_Jukebox.png
(Jukebox) = İçine bir müzik koyarsınız sonra devre ile o şarkıyı çaldırabilirsiniz ama illa devre gerekmez tabii ama devre ilede yapabilirsiniz..

Grid_Iron_Door.png
(Demir Kapı) = Bu Kapı normal olarak açılmaz bir elektrik akımıyla açılır herhangi bir devre ile açabilirsiniz. ( Önüne basınç plakası koysanız bile açılır.)

-_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_-_-_--_--_-_-

Bu malzemeler ile devre yapıp, çoğu şeyi yapabilirsiniz(dijital saat,asansör,taramalı silah,kurtulması güç tuzaklar).

Şimdi elimden geldiğince anlatmaya anlatmaya çalıştım yarın bir kaç devre yapımını gösterebilirim (resimlerle) çünkü geç oldu şimdi anlatım bana aittir.

Otamatik Kapı Açılma Devresi (Benim yapımımdır) ;

Rar şifresi : www.maxigamerz.com 'dur. Kolay gelsin yapabildiğim kadar yapacağım :)

Son düzenleme:
Otamatik Kapı açılması 'nın map linkini verdim (kendi yapımım) indirip sistemi öğrenebilirsiniz...

Bubi tuzağınıda göstersene (hani fırlatıcının içine ateş topu koyuyoruzya.Veya dur onu ben yaparım Ö.m atarım.

Uygun fiyatlı ve kaliteli elektrik deney setleri ile öğrencileriniz/çocuklarınız ''Elektrik'' konusunu kalıcı olarak öğrensin. Detaylı bilgi ve sipariş için: egitimmateryalleri . net

redstone minecraftın bel kemiğidir ama üstüne çok düşülmüyor sadece böyle bir oyunda elektrik zevki gibi..

Geri