• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Rehber] Mac OS X'de Performans Arttırmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan WeWereRock
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

WeWereRock

S.A. Arkadaşlar;

Sizlere Bugün Elimden Geldiği Kadarı ile Mac-Os X de Performans Arttırmaya Anlatmaya Çalıştım..

2qdpwmg.png

15q81op.png

Bu Arda tasarımcılar için ufak bir ipucu

Bunu kendim kullanıyorum Diz Üstü Bilgisayarımda ama sizlerle de paylaşmak istedim. Eğer Mac OS X de kullandığınız bir tasarım programı varsa ve kendi performans özelliklerinden Ram ayarlarını sizlere sunmuş ise; Adobe Photoshop kullannıyorum ve kendi sunduğu performans ayarlarını ilk başlarda %80 gibi bir Ram kullanımı ile gerçekleştirdiğimde aslında ne kadar çok Ram kullanırsak o kadar daha performanssız hale geldiğini fark ettim, şu an da Mac’im de kullandığım Adobe Photoshop için ayırdığım Ram 768MB gibi bir şey, Ram değerleriniz ile % lik hesabını kendisi otomatik yapacaktır.

Bu arada bu ip ucundaki performans ayarını PC kullanan arkadaşlar da yapabilir. Yukarıda sizler için yazmış olduğum bilgiler doğrultusunda Mac’inizi ayarladığınızda karşınıza inanılmaz hızlı bir Mac çıkacaktır. Günümüzde kullandığımız tüm programlar bilgisayarlarımızdan çok Ram kullanması, işletim sistemimizdeki bazı özelliklerden vazgeçmemize neden olabiliyor selametle MaxiGame Ailesi..

Geri