• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Rehber] Mysql veri kaydetme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan XnCN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XnCN

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Tem 2009
Puanı
236
Data-Php-icon.png

Merhabalar bu dersimizde sizlerle msql veritabanına veri kaydetmeyi öğrenicez.
maxicon1.png

<?php
require_once("config.php");

$ad = "erayhan";
$kod = "go 1000";
$resim ="maxigamerz.com/a.png";

$sql = mysql_query("INSERT INTO scprit(ad,kodlar,resim) VALUES ('$ad','$kod','$resim')");
if(!$sql){
echo "kayıt hatası";
}
else{
echo "basarılı";
}
?>
maxicon1.png

Bir önceki dersimizde sizlerele beraber veritabanı bağlantısını öğrenmiştik.Bu konuda buradan yararlanıcaz.
require_once : config dosyamızı çağırmak için kullanıyoruz bu kod yerine include'de kullanılabilir.
$ ile işimize yarıyacak değişkenleri olusturduk.
$sql = mysql_query :bu kod bizlere mysql'ye veri göndermemiz için hazırlanmıs.
INSERT INTO scprit : bu kod ile scprit tablosuna veri gönderiyoruz.(sizin tablonuz farklı olabilir tablo adı gelicek)
(ad,kodlar,resim) : burada mysql tablomuzdaki yerler var sizlerde farklıdır.
VALUES :Değerlerini düzenlemek için yazılan mysql komutu.
('$ad','$kod','$resim') : Sırasıyla düzenlenicek verileri değişkenlerimizden aktarıyoruz.

Bu dersimizde bu kadar sizlere iyi günler.!

include kullanıyorum ben Eray. Sence hangisi daha güvenilir ?

include kullanıyorum ben Eray. Sence hangisi daha güvenilir ?
include'de eğer dosyayı bulamazsa hata üretir fakat kodlar çalısmaya devam eder require_once'de ise dosyayı bulamazsa çalısmayı durdurur.kısaca böyle özetleyebilirim.Bence pek fark etmiyor hangisi kolayına gelirse:)

Geri