• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Rehber] USB Flash Disk ile Format Atmak

EgeliLodos

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
27 May 2009
Puanı
10
Aşağıda adını vermiş olduğum programı indirip resimlerdeki adımları uygulayın. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım yararı dokunur.
  • Programın Adı: FlashBoot 1.4.0.157 Googlede bu şekilde aratırsanız full sürümlerini bulabilirsiniz.
1-)Programı çalıştırıp "Next" butonuna tıkladıktan sonra bu pencere gelecek karşınıza. Bu pencerede "Convert BartPE bootable disk to bootable flash disk" seçeneğini işaretleyin ve "Next" butonuna tıklayın.
pnY9d.png

2-)Üstteki adımı uyguladıktan sonra karşınıza bu pencere gelecek. Bu pencerede seçmek için 2 alternatifiniz var;

• Use ISU-9660 image file as a source of BartPE files: Bu seçenkle elinizde bulunan herhangi bir işletim sisteminin .iso uzantılı setupını flash diskinize boot edebilirsiniz. Yani nasıl SP2,SP3 gibi işletim sistemini CD'ye yazdırıp format CD'si oluşturuyorsanız bu seçeneklede bir nevi format Flash Diski oluşturmuş oluyorsunuz.(Bu seçenekte seçebileceğiniz tek dosya uzantı türü .iso'dur.)

• Use physical CD-ROM disk or local/network folder as a source of BartPE files: Bu seçenekle yapılan işlem; eğer elinizde bir format CD'niz varsa o CD'yi CD-ROM'a takıyoruz ve "Browse" butonuna tıklayıp gelen seçeneklerden CD sürücümüzü seçiyoruz ve Next diyoruz. Böylece elimizdeki hazır boot edilmiş format CD'sini Flash Diskimize kopyalamış oluyoruz ve yine aynı şekilde bir nevi Format Flash Diski oluşturmuş oluyoruz.
hHekM.png

3-) Yukarıdaki seçeneklerden size uygun olanını seçip Next butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bu pencere gelecek. Bu pencerede "Load image file avaible locally or via network" seçeneğini seçiyoruz ve Browse butonuna tıklayıp .iso uzantılı setupımızın bulunduğu dosyayı seçiyoruz Next diyoruz. Bu işelmi de yaptıktan sonra artık elinizde boot edilmiş bir Flash Disk var. Bu Flash Disk ile bilgisayarınıza,notebookunuza format atabilir onarım yapabilirsiniz.
uppZz.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çok güzel ve gerekli bir bilgi tabi xp ve daha altını kullananlar için.

Eğer vista veya windows 7 kullanıyorsanız bunlarla hiç uğraşmanıza gerek yok direk windows dosyalaerını flash diskin içine atın pc başlangıcında flash diski seçin otomatikmen boot olup kuruluma başlayacaktır.

kardeşim C de softmedia.iso seçmişin onu nasıl yapıcaz neyı seçıcez *:S

Geri