• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Reklam Virüsü Nasıl Kaldırılır ?

Minem0syna

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
24 May 2009
Puanı
6
Arkadaşlar pc ye Reklam virüsü bulaştıda acaba nasıl temizleyebilirm yardımınıza ihtiyacım var.

usta virüslerin çoğu regedit tabanlı olduğu için elle kaldırman çok zor bilerek 50 tane dosya üzerinde değişiklik yapıyolar kullanıcılar üşensin kaldırmasın diye uninstaller dan yardım alabilirsin kökünü kazıyo bunların :D geçen bende torrent indirirken gözden kaçırmışım bitane kaldırıym dedim regeditde düzenlenen dosya sayısı 38 diyo dedim ananızın kulağı :D

PC Win7 ise Güvenli Mod'da ComboFix 'i çalıştır ardından ADW Claner ile tara ve çıkan dosyaların hepsini sil daha sonra CCleaner ile sistemi tara kayıt defterleri de dahil.Sorun çözülür.

Eğer Win8 ise ComboFix çalışmaz ama diğer adamları aynı şekilde yaparsan sorun çözülebilir.

Reklam virusunden kastın arada bi pop-up pencerede açılan reklamlarsa onlar büyük ihtimal rat görev yöneticisi,msconfig,kayıt defterini kontrol et combofix veya miscrosof essential denemelisin.

Geri