• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Resimde nesnenin arkasına yazı yazmak.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dulcie
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dulcie

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
139
Merhaba arkadaşlar bu dersimizde resimde nesnenin arkasına yazı yazmayı öğreneceğiz.

Öncelikle beğendiğimiz bir resmi alıp photoshopumuzda açıyoruz .

bh5fr.png

Sonra Magic Wand Tool aracını kullanarak arkasına metin yazmak istediğimiz nesneyi seçiyoruz ve seçilen nesneye sağ tıklayıp Layer via Cut diyoruz.
Böylece resmimiz yeni bir layera taşınıyor bu layeri görünmez yaparsanız daha rahat çalışabilirsiniz.

bh5kn.png

Sonra iki layerimizin arasına metnimizi yazıyoruz ve kestiğimiz nesnenin altına gelecek şekilde oturtuyoruz.

bh5n9.png

Daha sonra görünmez layer yaptığımız nesnemizin layerini görünür moda geçirip resmimizi kaydediyoruz.

bh5pg.png

SONUÇ.

bh5qg.png

Çoook teşekkür ederim beni kırmadığın için.Mümkünse kullandığın photoshop versiyonunu söylermisin ? :shm:

Bu kadar uğraşmam dersenizde normal yazıyı yazın sonra yazının olduğu layerin üzerine CTRL+left click tıklayıp erase tool ile nesnenin üzerinde kalan yazı yı silmeniz.

Bu kadar uğraşmam dersenizde normal yazıyı yazın sonra yazının olduğu layerin üzerine CTRL+left click tıklayıp erase tool ile nesnenin üzerinde kalan yazı yı silmeniz.

Aynen bende onu dicektim öyle daha kolay oluyor ama böylede güzel emek vermiş arkadaş eline sağlık :)

Geri