• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

RIFT Online Oyuncu Rehberi

Satisfaction

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
10 Mar 2010
Puanı
106
74ceivzw.gif

15971.png

Merhabalar

Sizlere kısaca oyunu anlatacam.

Oyunun sitesini incelediğim kadarıyla World of Warcraft’daki Alliance ve Horde benzeri birbirinin düşmanı iki grubumuz var; Bunlardan birisi The Guardians, diğeri ise The Defiant. The Guardians inançlarını, değerlerini korumak için birleşen, The Defiant ise bu inançlara aykırı grubumuz. Bu özellik artık pvp (player versus player) olayını canlandıran bir özellik benim gözümde ki zaten çoğu oyuncu (ben hiç hoşlanmasamda) pvp için deli oluyor.Tabi ki gruplarımızı oluşturan birbirinden farklı görünen ırklar da var. Bunlar her grupta 3′er olmak şekliyle 6 tane ve şu şekilde:

The Guardians:

Dwarves(Cüce)

races-left-dwarf.png

High Elves(Elf)

races-left-highelf.png

Methosian(İnsan))

races-left-mathosian.png

The Defiant:

Kelari (İsyancı Elfler)

characterConceptKelari.png

Eth (Çöl İnsanları)

races-left-eth.png

Bahmi (Yamyamlar)

races-left-bahmi.png

Oyun hakkında asıl bahsetmek istediğim şey ise eğer yanlış anlamadıysam, meslek çeşitliliği. Oyunda 4 temel meslek ve bunlardan dönüşebileceğimiz birsürü meslek var. Bunlar: Warrior, Cleric, Rogue, Mage.

o Warrior
o Champion
o Reaver
o Paladin
o Warlord
o Paragon
o Riftblade
o Void Knight
o Cleric
o Purifier
o Inquisitor
o Sentinel
o Justicar
o Shaman
o Warden
o Druid
o Rogue
o Nightblade
o Ranger
o Blade Dancer
o Assassin
o Riftstalker
o Marksman
o Saboteur
o Mage
o Elementalist
o Warlock
o Pyromancer
o Stormcaller
o Archon
o Necromancer
o Dominator

Şeklinde belirtilmiş RIFT resmi sitesinde ama oynama fırsatım olursa göstererek anlatmak isterim.
Bu meslek çeşitliliği insanda çok ayrı bir heyecan yaratıyor çünkü neredeyse eşsiz bir karekter yaratma sağlanmış oluyor. Eğer tip yaratma konusunda da seçeneğimiz çoksa demeyin keyfine. Oyunun partimizle oynanabilecek bir oyun olduğunu düşünüyorum.
Bir diğer kafamı kurcalayan ve aslında benim için en önemli kısım oyunun kontrollerinin çok kasıntı olup olmaması. Sonuçta bir Silk Road Online kontrolüyle karşılaşmak istemem ama bir iki video izledim, bu videolarda zıplama gibi aksiyonlar mevcut koşarken skill kullanıldığını gördüm. World of Warcraft yada Lord of the Rings Online gibi kontrollerinin olması, skill kullanımında canı sıkmayan faktörlerin olması çok çekici gelen birşeydir benim için ki videolarda gördüğüm kadarıyla böyle birşey bu oyun. Şu anlık fazla bir bilgim yok okuduğum şeyleri anlatmak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler, görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Geri