• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ritalin kullanan var mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Xeon

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Şub 2013
Puanı
2
Aşırı dikkat bozukluğu başladı. Konsantre olamıyorum saçma saçma şeyler düşünüyorum bir iş ile uğraşırken biraz araştırdım ritalin bu duruma iyi geliyormuş fakat kullanan birisi biraz bilgi verirse güzel olabilir.

Almayı düşünüyordum fakat ritalin kırmızı reçeteli bir ilaç imiş.Yani öyle gidip bana 1 kutu ritalin ver dediğinde vermezler :D Yan etkileride mevcut diye hatırlıyorum.Önce bir doktora git,o gerekli ilacı verir.

Almayı düşünüyordum fakat ritalin kırmızı reçeteli bir ilaç imiş.Yani öyle gidip bana 1 kutu ritalin ver dediğinde vermezler :D Yan etkileride mevcut diye hatırlıyorum.Önce bir doktora git,o gerekli ilacı verir.
Kırmızı reçeteli olması benim için önemli değil bir şekilde alınır fakat önemli olan büyük bir yan etkisi var mı ne gibi yan etkileri var. Bağımlılık durumu oluyor mu sonuçta kimyasal bir ilaç.
Doktora gideceğim fakat ritalini de çok araştırdım ilgimi çekti baya o yüzden biraz bilgi toplamak istedim.

Ben 3-4 sene kullandım faydasını gördüm 3-4 saat ne yemek , ne su , ne ses etkilenmeden rahat bir şekilde ders çalışabiliyordum tek yan etkisi vardı oda benim için önemli değildi uykunu da açıyordu o yüzden uyku problemin varsa geceleri içme derim ben sana onun dışında bir sıkıntısını görmedim

Ben 3-4 sene kullandım faydasını gördüm 3-4 saat ne yemek , ne su , ne ses etkilenmeden rahat bir şekilde ders çalışabiliyordum tek yan etkisi vardı oda benim için önemli değildi uykunu da açıyordu o yüzden uyku problemin varsa geceleri içme derim ben sana onun dışında bir sıkıntısını görmedim
Benim uyku problemim zaten şuanda da var. Bilgi verdiğin için teşekkürler.

Bende uykum açılsın 4 saat uykuyla kurtarmak ıcın arastırmıstım :D

Ben son zamanlar gece çalışıyordum 12 de ilaç alıyordum 4 5 te yatıyordum 8 de derse :)sonuç varşova teknik mimarlık 😆

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben son zamanlar gece çalışıyordum 12 de ilaç alıyordum 4 5 te yatıyordum 8 de derse :)sonuç varşova teknik mimarlık ğş¸Ëœâ€ 

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gerçekten bu şekilde etki ediyor mu? Yani başarılı olabiliyor musun?

Gençler bahsettiğiniz ilaç iyi güzel etkili de herkeste aynı sonucu vermeyebilir.İçeriğinde kişiden kişiye göre değişen etkileri vardır.Kimisinde uykusuzluk yapar kimisinde iştahsızlık.Doktor kontrolünden sonra doktorun vericeği şeyi kullanmak daha önemli.Belki Ritalin vermez muadili başka bir ilaç verir belli olmaz.Yada daha basit bir şekilde çözer.Birde arkadaş güzel yazmış kırmızı reçete ile alınır diye yani neye dayanarak kendinize teşhis koyuyorsunuz anlamıyorum bazen.Doktorlar boşuna var.

---------------------------------------

Son düzenleme:
Bunun için sana tek tavsiyem kitap okumaya fazla özen göstermendir. Bende de dikkat eksikliği vardı, hemen hemen tüm sınavlarda aklım başka yerdeydi. Ben sürekli kitap okuyorum ve başlarda kitaba da aklımı veremiyordum bunu okuya okuya atlattım. Kitap okumayı artırmak uzun vadede bunun tedavisidir.

Bu arada;

ben kullanıyorum. ilk 1 hafta iktidarsızlık verdi, uyku düzenin yara alıyor ama sonrası iyi . ayrıca kafana göre alamazsın doktor kontrolünde alman gerek.

Geri