• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Rün hakkında yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xSuBaTx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xSuBaTx

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ara 2012
Puanı
111
ben ad karakterler kullanıyorumda ne yapmam gerek 20 lvl oldum 20 lvlde açmak en mantıklısı diyolar 20 lvllik rünleri açmak istiyorum biraz detaylı bilgi verirmisiniz yada sizinkileri paylaşırmısınız rün hakkında bilgin 0 yardımcı olun lütfen :)

2450 ip var birsürü rün slotu açık hepsi boş doldurmadım.

----------

ADC 'ye en uygun Kırmızılar : +0,95 Attack damage Sarı : 1,41 Armor Maviler : Büyü Direnci

Olarak Cıkarsan iyi olur :)
sen 3 tane söyledin ama rün olan yerde 20 30 tane boş yer var kalanlara nabıcam peki?

birsürü çeşit var damgadır mühürdür nişandır cevherlerdir falan birde aşamalar var 2 tane hepsini fulliyimmi?

----------

damga cevher nişan falan bunların özellikleri ne aralarındaki fark tam olarak ne oluyor aşamalar nedir bunlarıda izah ederseniz çok sevinirim. :)

birsürü çeşit var damgadır mühürdür nişandır cevherlerdir falan birde aşamalar var 2 tane hepsini fulliyimmi?

----------

damga cevher nişan falan bunların özellikleri ne aralarındaki fark tam olarak ne oluyor aşamalar nedir bunlarıda izah ederseniz çok sevinirim. :)
Bak şimdi 3 tip rün var sarı mavi kırmızı (tam emin değilim ). 20 level diyolardı ya işte bu aşama ile ilgili 20 level üstü oldugun için 3. aşama rün alacaksın. 3 Tane büyük slot var onlar daha çok özellik verir diğerlerine göre. Bana göre şimdi alma bir 5-6k biriktr öyle rün diz.

Ben sana detaylı anlatıcam rune nedir ne değildir. Mesajı editlerim birazdan.

yok varus kullanıcam bana lazım olan
saldırı gücü saldırı hızı zırh büyü direnci
Saldırı hızını es geçerim işte üstteki 3ü lazım şimdi elimde olan ip ile aşama 1i alıcam

----------

rün olayını anladımda çeşitleri çözemedim.

Rün (ben ingilizce alışkınım Rune olarak söyliyicem)

[BILGI]Rune dediğin şey, senin oyuna bonus statlar ile başlamanı sağlar. Shop'tan alırsın ve rune page adı verilen sayfada yerleştirirsin. Örneğin runelarını ayarlıyarak fazladan 10 Armor (zırh), 10 magic resist (büyü direnci), 10 AD (atack Damage) vs. fazladan statlara başlarsın.

Rune Page açtığında 4 çeşit renk'ten oluşan 30 boşluk görüceksin;

• Kırmızı Renk x9
  • Sarı Renk x9
  • Mavi Renk x9
  • Mor Renk x3

Bazı (aslında %20 denebilicek kadar fazla) istisnalar hariç her özellik her rune tipinde mevcut. Fakat verdikleri değerler farklı. Mesela AD veren runelardan kırmızı olanı, rune başına 0.95 ad verir, mavileri 0.28 ve sarıları 0.43.

Sarılar ise armor fazla verir. Sarılarda rune başına 1.41 Armor, kırmızılarda 0.91, mavilerde 0.7 verir.

Rune almadan önce hangi tipin ne kadar verdiğine, nelerden almak daha avantajlı olur bak.

Mor rune gelicek olursak, onlar özel runelar. Az sayıdalar ama çok yüksek miktarda verirler özellik. Ayrıca istersen diğer üç tipte bulunmayan rune türlerini alabilirsin. Mesela Mor runelarda her biri %1,5 movement speed veren runelar var. Bunlardan üç tanesi oyun başında fazladan %4,5 movement speed verirki bazı karakterler için inan düşündüğünden çok daha fazla etkili.

Sen ADC oynuyorsun. Adc'den adc ye bence runelar farkeder. Şahsen ben varusa atack speed rune almazdım çünkü çok güzel bir pasifi var bunun üzerine. Ben olsam şu tarz bir dizilim yapardım;

• x9 Armor Penetration (Zırh Delme) Rune
  • x9 Armor (Zırh) Rune
  • x9 Mag Resist (Büyü Direnci) Rune
  • x3 AD (Atack Damage) Rune

Yani taplamda oyuna;

• +12 Armor Pen
  • +6.8 Atack Damage
  • +12 Magic Resist
  • +13 Armor

ile başlıyorsun.[/BILGI]

Ama senin, build açıklayan sitelere biraz bakman lazım su durumda. Oynamaktan çok teoride neyin ne işe yaradığını öğrenmen lazım. Hangi renkten nasıl runelar almalıyım diye araştırman lazım. Hangi renk runelar, hangi özellikleri diğerlerine göre fazla veriyor diye bakmalısın.

Aklına birşey takılırsa gene sor yardımcı oluruz burda =))

[UYARI]Unuttum ama sakın ama sakın 1. seviye rune alma. O runeları aynı şekilde 3. seviye dönütüremiyorsun sonradan !!!

Kombine edebiliyorsun aynı seviye runeları fakat ettiğin zaman 1 adet rastgele rune veriyor. Hiçişine yaramayan rune bile gelebilir. Yani Kombine işleminide kullanma !!!

[/UYARI]

teşekkürler şimdi ben 3. aşama olanlarımı alayım sadece?

Genelde 20 level altı champ alıyorum 20 den 30 a kadar rün parası biriktiriyorum en iyisi

mavi olan +0.15 büyü direnci veriyo 18 lvlde +2.7 veriyomuş

Geri