• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Rus Hackerlardan Uyarı: "Türkiye'yi Hedef Listemize Ekledik"

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kürşad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kürşad

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ocak 2011
Puanı
186
trend-micro-dan-korkutan-uyari-turkiye-rus-siber-casuslarin-hedefinde-705x290.jpg

Popüler antivirüs ve güvenlik yazılımlarının üreticisi Trend Micro'dan Türkiye için uyarı geldi. Güvenlik şirketi, Türkiye'nin Rus siber casus grubu Pawn Storm'un hedefinde olduğunu açıkladı.

Politik ilişkilerimizin şu günlerde pek iyi olmadığı Rusya ile siber ortamda da aramız açılabilir. Güvenlik yazılımları üreticisi Trend Micro’nun verdiği bilgiler, Rus siber saldırı ve siber casusluk grubu Paw Storm’un Türkiye’yi “hedefteki ülkeler” listesine aldığı yönünde. Daha çok politik amaçlarla eylem yapan Paw Storm grubu, dünya çapında birçok ülkenin hükümet organlarını hedef alıyor.

• Dikkat: Türkiye Hedef Listesinde!

Trend Micro resmi blogunda yayınlanan bilgiler, Paw Storm grubunun Türkiye’de başbakanlık, bakanlıklar ve yaygın medya kuruluşlarını hedef listesine eklediği yönünde. Grubun dünya çapında gerçekleştirdiği önceki eylemlerinde hükümet kanallarının yanı sıra silahlı kuvvetler, basın kuruluşları, gazeteciler ve diplomatları da hedef aldığı biliniyor.

• Hangi Kurum ve Kuruluşlar Hedef Alındı?

Türkiye’nin Paw Storm’un hedefi olma nedenini özellikle Suriye konusundaki anlaşmazlık ve Rus savaş uçağının Türkiye tarafından düşürülmüş olmasına bağlayan Trend Micro, Şubat ayı içerisinde Türkiye’de hedef alınan kurum ve kuruluşları da sıraladı. Verilen bilgilere göre, T.C Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye Büyük Millet Meclisi, T.C Başbakanlık ve Hürriyet gazetesi geçtiğimiz ay içinde hedef alındı. Umuyoruz ki ilgili kurum ve kuruluşlar siber tehdite karşı gerekli önlemleri alıyorlardır. Kaynak

Bizim hackerlar uzun süredir Rusya'ya darbe vuruyor zaten. Bunların iki açıklaması üstüne korkuya kapılmaya gerek yok. Ki son zamanlarda Türkiye'de siber güvenlik açısından ciddi önlemler alındı. Böyle bir şey olsa bile misliyle karşılığı verilecektir.

Ben de öyle olacağını tahmin ediyorum, misliyle karşılık verilir. Hatta isim vermeyeyim, Türk bir grubun Ruslara siber saldırılar yaptığını okumuştum, gayet özgüveni yerinde bir açıklama yapışmıştı. Bir nevi artık savaşlar, siber savaşlara dönmüş durumda.

Ben de öyle olacağını tahmin ediyorum, misliyle karşılık verilir. Hatta isim vermeyeyim, Türk bir grubun Ruslara siber saldırılar yaptığını okumuştum, gayet özgüveni yerinde bir açıklama yapışmıştı. Bir nevi artık savaşlar, siber savaşlara dönmüş durumda.

Aynen, dediğin kişiyi de biliyorum. Gerek o gerek diğerleri bu konuda misliyle karşılık verebilecek durumdalar. Hem kişisel hem grup olarak siber konuda iyi haldeyiz.
Şunu da belirteyim reklama gireceğini sanmıyorum, geçtiğimiz günlerde "Turan Ordusu" çatısı altında türk ve dostu ülkelerin birleşiminden oluşan çok güçlü ve bilgili hacker grubu oluşturuldu. Bu grubun başında en sağlam ve bilindik kişilerin yanısıra Azerbaycan vs. gibi ülkelerden de katılım oldu. En önemli özelliği ise grup ayırt etmeksizin Ayyıldız-Turkhackteam vs. farklı olsa bile "Turan Ordusu" çatısı altında kendini geliştiren ve bilgili kişiler yer almakta. Yani bazı şeylere karşı tehdit etmeye çalışıyorlar da boşa :) Anonymous denen şahsiyetlerin de ne cacık olduğunu gördük. Neyse daha fazla uzatmayayım :)

Geri