• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ryze Mid Sezon 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AraNeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AraNeL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
3 Ocak 2013
Puanı
106
maxigamebanner1.png

maxayrac1.png

Arkadaşlar bu şampiyon eski olduğu kadar da kasması halinde daima korkulan ve oyunun sonucuna her zaman etki edebilecek önemde bir şampiyondur.O yüzden maçlarımda kullandığım buildi göstermek istiyorum:)
Ultisinin bekleme süresinin kısa olduğunu ve pasifini unutmayalım;) Gerektiğinde koridor ittirmek yada can yenilemek için bunu kullanabilirsiniz.
Meta ve bu metanın içerisinde popüler şampiyonlar bilindiği üzere sürekli değişmektedir ve tahminimce dünya şampiyonasına kadar bu böyle devam edecektir.Biz daima yeni meta içerisindeki rehberleri hazırlamaya çalışıyoruz;)

maxayrac1.png

YETENEKLER

Büyü Ustalığı
Ryze bir büyü yaptığında, tüm diğer büyülerin bekleme süresi 1 saniye azalır.

Aşırı Yük
Bedel: 60 Mana
Menzil: 625
Ryze bir rakibe saf enerji yükü göndererek ağır hasar ve kendi azami Mana değerine bağlı olarak ek hasar verir. Ryze, aynı zamanda pasif olarak bekleme süresinde azalma kazanır.
Aktif: Ryze rakibine saldırarak, 60/85/110/135/160 (+40% Yetenek Gücü) artı azami Mana değerinin %6.5 kadarına eşdeğer (+6.5% azami Mana yüzdesi) büyü hasarı verir.
Pasif: Bekleme Süresinde %2/4/6/8/10 Azalma sağlar.

Rün Hapsi
Bedel: 60/70/80/90/100 Mana
Menzil: 600
Ryze hedef rakip birimi rünlerden oluşan bir kapana hapsederek hasar verir ve hareket etmesini önler. Ryze, ayrıca azami Mana değerine bağlı olarak ek hasar kazanır.
Ryze bir rakip birimi kıstırarak 0.75/1/1.25/1.5/1.75 saniye boyunca hareket etmelerini önler ve 60/95/130/165/200 (+60% Yetenek Gücü) artı azami Mana miktarının %4.5 kadarını(+4.5% azami Mana yüzdesi) büyü hasarı olarak verir.

Büyü Akışı
Bedel: 60/70/80/90/100 Mana
Menzil: 600
Ryze'nin fırlattığı, saf büyü gücünden oluşan küre ilk hedefe çarpıp hasar verdikten sonra, sekerek en fazla 5 rakibi daha vurur. Vurulan hedeflerin büyü dirençleri azalır.
Ryze rakip birimlere veya kendisine 5 defaya kadar sıçrayan büyülü bir güç küresi yollar. Her bir sıçrama 50/70/90/110/130 (+35% Yetenek Gücü) artı azami manasının %1 kadarına eşdeğer (+1% azami Mana yüzdesi) büyü hasarı verir ve hedefin Büyü Direncini 5 saniyeliğine 12/15/18/21/24 kadar azaltır.

Can Havli
Bedel: Manasız
Menzil: Kendin
Ryze muazzam bir büyü gücü toplayarak can emme gücü kazanır ve tüm büyüleri alan etkili hasar verir.
Muazzam sihir gücünü kullanarak %15/20/25 Can Emme, 80 Hareket Hızı kazanır. Büyüler 5/6/7 saniyeliğine %50 alan etkili hasar verir.

SİHİRDAR BÜYÜLERİ

maxayrac1.png

ktk6.png
Kq0jzB.png

RÜNLER

maxayrac1.png

9xGelişmiş Büyü Direnci Nişanı
9xGelişmiş Seviye Başına Can Mührü ( Karşınızda ad mid varsa gelişmiş zırh da tercih edebilirsiniz )
9xGelişmiş Büyü Nüfuzu Damgası
3xGelişmiş Yetenek Gücü Cevheri

EŞYA TERCİHLERİMİZ

maxayrac1.png

NY43m5.png

aPDjm5.png

Y3lMml.png

KABİLİYETLER

maxayrac1.png

8mbkAQ.png

maxayrac1.png

YETENEK DAĞILIMI

Ben daima ilk Q yu sonra W yi daha sonra da E yi fullemeyi tercih ediyorum ama W yerine E yi yada W-E eşit gidenlerde var ama Q yu mutlaka ileride tutuyorum çünkü farm ve ani ataklarda hasarımızı ordan karşılayabiliriz.

maxayrac1.png

Son düzenleme:
Öncelikle ellerine sağlık konunu baltalamak istemem fakat kimseyede yanlış rehber olmanı istemem .. Vereceğim rehber doğrultusunda oynayış stilini ve rehberini değiştirirsen hem senin için hemde konuyu inceleyen arkadaşlar için daha yararlı olur :)

RYZE BUILD GUIDE: Reveal The True Beast! IN DEPTH [4.11] (Adding Full Ranked Games) by SecondCaller - Solomid.net internet aleminde bulabileceğin nadir ryze playerlarından birinden yine aynı kalitede bir ryze rehberi .. Seninkinde ufak tefek yanlışlar var bu rehberin sana pozitif yönde birşeyler katacağına eminim :)

Öncelikle ellerine sağlık konunu baltalamak istemem fakat kimseyede yanlış rehber olmanı istemem .. Vereceğim rehber doğrultusunda oynayış stilini ve rehberini değiştirirsen hem senin için hemde konuyu inceleyen arkadaşlar için daha yararlı olur :)

RYZE BUILD GUIDE: Reveal The True Beast! IN DEPTH [4.11] (Adding Full Ranked Games) by SecondCaller - Solomid.net internet aleminde bulabileceğin nadir ryze playerlarından birinden yine aynı kalitede bir ryze rehberi .. Seninkinde ufak tefek yanlışlar var bu rehberin sana pozitif yönde birşeyler katacağına eminim :)
yoook doğrudur ben eleştiriye daima açığım zaten özgün rehberler hazırladığım için yanlışlıklar olması doğal ama şöyle diyeyim farzedelim irelia build yapacam gidip wickd ın oynayış tarzına bakıp ondan kopya çekmem kendimi yansıtmalıyım ki yeni rehberler açabilecek özgüvenim olsun ama yine de inceleyeceğim rehberi :)

yoook doğrudur ben eleştiriye daima açığım zaten özgün rehberler hazırladığım için yanlışlıklar olması doğal ama şöyle diyeyim farzedelim irelia build yapacam gidip wickd ın oynayış tarzına bakıp ondan kopya çekmem kendimi yansıtmalıyım ki yeni rehberler açabilecek özgüvenim olsun ama yine de inceleyeceğim rehberi :)

Anlatmak istediğini anladım fakat lol biraz basic bildiğin üzere :D Yani örneğin korede şuan metada atıyorum ap tristana midde oynanmıyorsa illaki bir bildikleri vardır :D Yani wickd senelerdir irelia oynayan biri ki heronun bütün mekaniklerine hakim yani buda demektir ki wickddan biraz kopya çekmek fena olmaz ^^

Geri