• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

S-Capture

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DoNotDie
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DoNotDie

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
31 Mar 2011
Puanı
7
Arkadaşlar can sıkıntısından yaptım belki işinize yarar :)

Arkadaşlar kusura bakmayın resim koyamicam elim tutmuyo :zzz:
Linki veriyorum programı indiren biri resmini koyar :D
Program ekran resmini kaliteli bir şekilde çekmeye yarıyor.

Resim

79n8y.png

TIKLA İNDİR !

VİRUSTOTAL

Moderatörün son düzenlenenleri:
Daha Açıklayıcı Bir Başlık Koysaydınız ve Sanırsam Link Paylaşımı Yasak İsteyenlere özelden verebilirsiniz.

Kendi yazdığım programım. Ekran resmini kolay bir şekilde almanızı sağlıyor.

İlk baştakine basıp arkaplan resmini, Clipboard'a atacak. Sonra altta resmi çıkacak. Daha sonra sağ'daki resme basıp kayıt edin.

Son düzenleme:
Öneri:
Alttaki gereksiz yazıyı kaldır. :D
Resim'i çekmeden sağ'daki yer açılmasın.
Sağ'daki yere basınca, text'e yazı yazalım, sonra Dialog açılıp, text deki yazıyla kayıt etsin :D

Bende bir öneride bulunayım:

- Program açılışta görünmesin. Resim çekildikten sonra kaydetme vs işlemler için ortaya çıksın.
- Klavye kısayollarıyla ekran görüntüsü alma olsun. Hatırlaması kolay tuşlar olsun.
- Fare ile seçilen bölgenin görüntüsünü alma, Tam ekran görüntüsü alma ve Aktif olan pencerenin ekran görüntüsünü alma.

Bu saydığım 3 özellik olursa programın daha çok tutulur. Artık bu gibi programlardan internette yüzlerce var. Sadece kullanıcıların isteklerini karşılayabilen yazılımlar kullanılıyor. Kullanıcılar ise işi hızlı ve kolay yapmak istiyor. Yani tek tuşla ekran görüntüsünü alacaksın, kaydedeceksin veya direk paintte açıp önüne sunacaksın.

Bütün dediklerini yaptım ama fare işini birde kaydedilen dosyayı painte atmayı yapamadım. Painti açıyor ama atmıyor.

paintte açma şöyle. vb6 için anlatayım. vb.net'te sadece shell komutu yerine başka bişey vardır belki. orasını değiştirirsin.

resmin_konumu = "C:\burakkalkan\resimler\asdf.bmp"
shell "mspaint.exe " + resmin_konumu

fare işi içinde bi çözümüm var ama çok uçuk kaçık bişey. daha mantıklı bi çözüm bulduğumda yazarım.

Resmin konumu yok. Her resmi çektiğimde farklı bir yere kaydediyor.

Neyse bu program yalan oldu web tv' ye devam :D
Burada yeni versionunu paylaşsam sakınca olur mu? İçinde başka bir sitenin reklamı var.

Geri