• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

S4 - KitKat'tan, 4.4.2 veya 4.4.4'e Dönüş.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan pureLove
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
Başlıktada belirttiğim gibi S4 cihazıma 5.0.1 Lolipop kurmuştum fakat ısınma, kasma gibi sorunlarım var. Bu nedenden dolayı 4.4.2 veya 4.4.4'e dönmek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Gerekli dosyaları nereden temin edebilirim?
[MENTION=1]Deepblue[/MENTION].

Gerekli dosyayı şurdan indirirsin (indirmek için siteye üye girişi yapman gerek): http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9500/TUR/

İndireceğin dosyada hem yazılım dosyaları olur hem de onu yüklemek için gerekli olan Odin programı olur.

Telefonun geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı aktif edip telefonu download moduna alıp sonra usb kablosu ile pc ye bağlayıp Odin programından PDA kısmına yazılımı seçip start butonuna tıklayacaksın.

Detaylar: https://www.maxigamerz.com/t/224800-samsung-galaxy-s4-i9500-kitkat-4-4-2-yazilim

Gerekli dosyayı şurdan indirirsin (indirmek için siteye üye girişi yapman gerek): http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9500/TUR/

İndireceğin dosyada hem yazılım dosyaları olur hem de onu yüklemek için gerekli olan Odin programı olur.

Telefonun geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı aktif edip telefonu download moduna alıp sonra usb kablosu ile pc ye bağlayıp Odin programından PDA kısmına yazılımı seçip start butonuna tıklayacaksın.

Detaylar: https://www.maxigamerz.com/t/224800-samsung-galaxy-s4-i9500-kitkat-4-4-2-yazilim

Teşekkür ederim abi. Lolipop yüklediğim hafta hemen 4.4.4'ü yüklemeyi denedim ama Samsung'un başlangıç animasyonunda kaldı telefon. Ve tekrar Lolipop'u yüklemek zorunda kaldım. Telefon aşırı dengesiz çalışıyor. Çok ısınıyor, şarjı kullanmasam bile 9-10 saat gidiyor gibi saçma sorunlarla karşılaşıyorum..

Yazılımı yükledikten sonra recovery moduna girip full wipe yap.

Eğer telefon Orjinal Türkiye garantili ise sorun olmaması gerekir, paralel ithalat ise düşük bir ihtimal de olsa imei gitme durumu vardır ama onun da çözümü var.

Eğer telefon Orjinal Türkiye garantili ise sorun olmaması gerekir, paralel ithalat ise düşük bir ihtimal de olsa imei gitme durumu vardır ama onun da çözümü var.
Evet, Samsung Türkiye garantisi mevcuttu. Geçtiğimiz Ağustos bitti. :D Abi yardımların için çok teşekkür ederim. :gf:

- - - Güncellendi - - -
@Deepblue abi herşey tamam. Telefon SAMSUNG yazısında kaldı dediğin gibi wipe all yaptım. Şimdi böyle büyük bir sıkıntım var. Telefon simkartı görmüyor. Pin kodu giremiyorum.

6PpJl9.png

- - - Güncellendi - - -
@Deepblue, sim sorununu da hallettim. Şuan için tek sıkıntım, cızırtı sorunu. Konuşurken karşı tarafa çok cızırtı gidiyor.

Başlıktada belirttiğim gibi S4 cihazıma 5.0.1 Lolipop kurmuştum fakat ısınma, kasma gibi sorunlarım var. Bu nedenden dolayı 4.4.2 veya 4.4.4'e dönmek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Gerekli dosyaları nereden temin edebilirim?
@Deepblue.

Bende de aynı sorun var, güncelleme vermemişlerdi kendim kurdum. Isınma, kasma sorunları oldu yağ gibi akan G2 'de. Çok alıştım geri de dönemiyorum.

Bende de aynı sorun var, güncelleme vermemişlerdi kendim kurdum. Isınma, kasma sorunları oldu yağ gibi akan G2 'de. Çok alıştım geri de dönemiyorum.
Furkan'ım şuan bütün sorunlarımı giderdim zerre kasmıyor telefon. :D Akıyo abiiiğğğ. :D
Edit : Cızırtı sorununu da giderdim Ümit abi. 5.0.1'in içindeki CP ile başlayan, modem zımbırtısını kurdum.

Furkan'ım şuan bütün sorunlarımı giderdim zerre kasmıyor telefon. :D Akıyo abiiiğğğ. :D
Edit : Cızırtı sorununu da giderdim Ümit abi. 5.0.1'in içindeki CP ile başlayan, modem zımbırtısını kurdum.

Kim uğraşacak şimdi onunla yedek vs. alıcan. Ya yapmadılar ki, eğer android özgür open-source bir yazılımsa ben menü üzerinden istediğim sürüme geçmeliyim, bilgiler otomatik yedeklenmeli. Hadi markalar bunu yapmayı göze alamaz, Nexus yapsa bari. Çok işime yarar böyle bir özellik. Herkes istediği ROM'u yükleyip istediğimizi kursak vs. Sanırım araya lisans-yönetmelik ıvır-zıvır giriyor. :D

Kim uğraşacak şimdi onunla yedek vs. alıcan. Ya yapmadılar ki, eğer android özgür open-source bir yazılımsa ben menü üzerinden istediğim sürüme geçmeliyim, bilgiler otomatik yedeklenmeli. Hadi markalar bunu yapmayı göze alamaz, Nexus yapsa bari. Çok işime yarar böyle bir özellik. Herkes istediği ROM'u yükleyip istediğimizi kursak vs. Sanırım araya lisans-yönetmelik ıvır-zıvır giriyor. :D

Özgürlük dediğin nedir ki be gülüm, sen hiç bilir misin birine tutsak olmayı, ona ait olmayı ve onun sana ait olmasını istemenin verdiği duyguyu? :D

Kurtlar Vadisi halt yemiş bunlar benim sözlerim :D

Ben bu simkart olayını nasıl çözmüştüm acaba? :D Tekrar 4.4.2 kuracağım korkuyorum. :D

Geri