• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Şahan Gökbakar

bir oyuncunun sanatına yorum yapabilmek için o oyuncudan kat ve kat daha iyi olman gerekir diye düşünüyorum havaya laf söylemek basit adam filmin sonunda hasılatı götürüyomu götürüyo demekki bişeyler yapıyo ki seviliyo ve izleniyo

Sempatik bir insan. Ben şahsen yaptığı bugüne kadar ki Recep filmlerini beğendim. Ve bizim içimizde olan şeyleri Recep serisinde belirtiyor. Şahsen ben öyle düşünüyorum yapmak istediğim ama yapamadığım şeyleri yapmış adam.

Recep Abi'nin de cevabı gecikmez;

tumblr_m8z7i8sOU41r6swbd.gif

:pispis

Recep ivedik serilerinde gözlemlediğim kadarıyla yaptıkları; kırıcı laflar etmek,kaba davranışlar sergilemek insanların isimleri ile dalga geçmek küfür etmek, bir sürü uygunsuz davranış yapıyor film de milletimiz bunu çok seviyor yani espri anlayışı bu şekilde olmamalı bunu çocuk lar izliyor sonra örnek alıyorlar

bir oyuncunun sanatına yorum yapabilmek için o oyuncudan kat ve kat daha iyi olman gerekir diye düşünüyorum havaya laf söylemek basit adam filmin sonunda hasılatı götürüyomu götürüyo demekki bişeyler yapıyo ki seviliyo ve izleniyo

Sinema hakkında ondan kesinlikle daha bilgili ve yetenekliyim.

----------

Bunu ona söylesen " sen haddini fazla aşma " der : ))))

Karşıma çıkıp bana laf söyleyecek kültürü nereden bulacak ki :D

Genel Açıklama : Şahan Gökbakarın filmlerinin tutma sebebi kaliteli reklam (kaliteliden kasıt herkese ulaşabilmek)onun dışında hiç bir esprisi yok.Grinin Elli Tonu gibi saçmalık ötesi kitaplar bile en çok satanlar listesine giriyorsa varın siz sorgulayın bunlar kaliteli olduğu içinmi çok satıyor diye.

arz talep meselesine döndü bu iş :D ne yazıkki hak veriyorum da buna bizimkilerin şahana ihtiyacı var şahanında paraya :D nitekim götürüyor paraları. bir film bana az çok birşey kazandırmalı arkadaş bunu başaramıyorsa benden saygı beklemeycek.

Reel hayattaki kişiliğini pek bilemem ama Recep İvedik karakteri bence de çok sevimsiz ve çok itici. Ha komik ve güldürdüğü yerler olmuyor mu derseniz evet var ama bence insanları böyle absürd, abes, küfürlü, argo, ve kusuralıyla alay ederek güldürmek yerine daha kaliteli, ince espirilerle güldürmek gerekir.

Filmlerinin tutmasının sebebi kimse kusura bakmasın ama milletimizin kalitenin K sinden anlamamasından kaynaklanıyor. Ben dört dörtlük çok bilgili ve kültürlü biri değilim ama en azından Recep İvedik gibi saçma sapan filmleri sinemada izleyip bunlara rant sağlayıp böyle saçmalıkların devamlarını getirmelerine kendimce olanak tanımıyorum.

Allah aşkına biz Türk milleti bu muyuz ? Böyle basit saçma sapan şeylerden haz alan, küfürle yatıp küfürle kalkan, onun bunun kusuru ile alay eden dağdan gelmiş ayılar mıyız da Recep İvedik karakterini bizden biri, içimizden biri, hissetiklerimi yansıtıyor diyerek bağrınıza basıyorsunuz ?

Eğer cidden kendinizi öyle görüyorsanız Allah akıl fikir versin, Allah ıslah etsin. Ben şahsen öyle biri değilim, bunu kabullenemem hayatta.

Reel hayattaki kişiliğini pek bilemem ama Recep İvedik karakteri bence de çok sevimsiz ve çok itici. Ha komik ve güldürdüğü yerler olmuyor mu derseniz evet var ama bence insanları böyle absürd, abes, küfürlü, argo, ve kusuralıyla alay ederek güldürmek yerine daha kaliteli, ince espirilerle güldürmek gerekir.

Filmlerinin tutmasının sebebi kimse kusura bakmasın ama milletimizin kalitenin K sinden anlamamasından kaynaklanıyor. Ben dört dörtlük çok bilgili ve kültürlü biri değilim ama en azından Recep İvedik gibi saçma sapan filmleri sinemada izleyip bunlara rant sağlayıp böyle saçmalıkların devamlarını getirmelerine kendimce olanak tanımıyorum.

Allah aşkına biz Türk milleti bu muyuz ? Böyle basit saçma sapan şeylerden haz alan, küfürle yatıp küfürle kalkan, onun bunun kusuru ile alay eden dağdan gelmiş ayılar mıyız da Recep İvedik karakterini bizden biri, içimizden biri, hissetiklerimi yansıtıyor diyerek bağrınıza basıyorsunuz ?

Eğer cidden kendinizi öyle görüyorsanız Allah akıl fikir versin, Allah ıslah etsin. Ben şahsen öyle biri değilim, bunu kabullenemem hayatta.

Yorumuna % 99 olarak katılıyorum fakat bu tür filmlerin tutmanın sebebi tamamen türk kültürü dür türk gelenek göreneklerinde küfür etmek bir ayıp günah gibi birsey hepimi yaşamışızdır örneğin bir filmde opüşme sahnesi olur aileniz yanınızda diye bakamazsınız siz utanır gibi olursunuz çünkü öpüşmek bizim için büyük bir sey gibi gorunur yabancı ulkelerde boyle birsey yok adamlarda 16 yasına gelince herkes istedigini veya ailesinden kolayca uzaklasır bu yuzden orada bu sekilde filmler ilgi gormez cunku orada olanlar onlara normal gelir bizde ise boyle seyler komik olur izleyici ceker bundan dolayida sahan gokbakar bu filmi ceker eminimki kendiside buna gulmuyordur ama topluma gore cekiliyor filmler bizdede bizdede yabancı ulkelerdeki mesela amerika daki gibi aile kavramı olmasa o zaman sahan gokbakar da amerikan pastası tarzinda project x tarzında filmler cekebilir adam komedyen ve bizdeki komedi tarzı ile onlardaki komedi tarzı aynı deil bizdeki komedi tarzi budur recep ivedik ve cem yilmaz onlardakide komedisi hep +18 e kacar bu sahan gokbakar in istegi disinda birsey yani turk dizileri ve yabancı dizi çatışma sı gibi birseydir bu turkler hep acı hep ask yokki bilim kurgu bir dizi ama iste bilim kurgu olsa veya tv de supernatural oynasa eminim reyting alamaz birde suna bakin esra erolun evlilik programı nı kohun abd ye aynı sekil reyting almaz bu tamamen kültür gelenek gorenek din aile kavramı.Biraz anlatmak icin uzattim kusura bakmayın kolay gelsin hepinize

Türk insanı bazı sahnelerde öylesine kendi yansımasını görüyor ki perde de bunu kendine yakıştıramadığı için çaput sokuyor. Ama aynı zamanda filmler gerçek komedi unsurları içermek yerine insanları daha çok kendiyle dalga geçilerek güldürüyor.

Not: Kurallara göre lugat-max bölümünde üyelerin birbirlerine alıntı yaparak cevap vermeleri yasaktır.

Türk insanı bazı sahnelerde öylesine kendi yansımasını görüyor ki perde de bunu kendine yakıştıramadığı için çaput sokuyor. Ama aynı zamanda filmler gerçek komedi unsurları içermek yerine insanları daha çok kendiyle dalga geçilerek güldürüyor.

Not: Kurallara göre lugat-max bölümünde üyelerin birbirlerine alıntı yaparak cevap vermeleri yasaktır.

Aslında kurallara hiç bir türlü uyulmuyorki genel sözlük kuralları burada geçerli bizdeyse cevap amaçı postlar atılıyor

Hicbir kendimden üst bir kişi ye saygısızlık ve kırmak istemem tartışma da cıkarmak istemem ancak kurallardan bahsedecek bir kisinin ilk önce kurallara kendisinin uyması ve ilk once kendine bakması gerekmezmi + olarak ufak defek kural dışına herkes illaki çıkar yeterki duzen bozulmasın

@Saint

İşte ben bunu kabul etmiyorum. Bu benim kültürüm gelenek ve göreneğim değil. Ben Türküm ve bunu kabul etmiyorum, ya bunu kabul edenler Türk değil veya ben değilim. Sürekli atalarımızdan bahsedip göğsümüzü kabartıyoruz sizce atalarımız böyle saçma sapan şeylere gülen, böyle saçma sapan işlerle uğraşan insanlar mıydı ? Nereye gidiyoruz biz ? Nedir bu bitkisel hayata sokulmuş ot gibi yaşayıp oynaş dizilerini ile yatıp kalkan, Recep İvedik filmeri ile gülen insanlarımızın hali ? Emin olun atalarımızın kemikleri sızım sızım sızlıyordur...

Siz atalarımız geçmişte söyle yapmış böyle yapmış diye gururlanabilirsiniz ama eğer onlar hayatta olsalardı sizlerden utanç duyacaklardı, yerin dibine gireceklerdi. (Genel konuşuyorum kimse şahsi olarak üzerine alınmasın)

Türklerin tarihinde böyle saçma sapan bir kültür, gelenek ve görenekler yoktur. Varmış gibi davrananlar veya bu tarz şeyleri benimseyenler bence kendisini Türk saymasın.

Bana Hababam Sınıfı diyin, Kemal Sunal diyin, Zeki & Metin filmleri diyin sizi anlarım, ama Recep İvedik demeyin sakın...

Tamam açık seçik sahneler bizim geleneğimize kültürümüze aykırı ama açık seçik sahne olmayan yabancı komedi filmi yok mu ? Hemen bikaç örnek vereyim ki bunlar sadece birkaç tane, istesem yüzlercesini sayarım :

- Liar Liar

- Tais Toi

- Lethal Weapon

- Home Alone

- Police Story

- Maverick

vs uzar gider... Bu filmlere hanginiz izleyipte gülmediniz ?

Komik diyince sadece Amerikan Pastası ve Project X gibi açık seçik filmleri referans almamak gerek.

Bu arada bir konuda haklısın Türkiye de bilim kurgu filmi yapılırsa izlenmez, çünkü insanlar saçma sapan dizilerle o kadar aptallarştırıldı ki artık bilim kurgu izleselerde ne izlediklerini bilemeyecek duruma geldiler haliyle ilgilerini çekmeyecek. Bütün beyin hücleri öldü, insanlar duygu ve düşünceden yoksun bir şekilde put gibi yaşamaya mahkum edildi.

Allah aşkına Aşkı Memnu, Muhteşem Yüzyıl vb tamamı oynaş üzerine olan dizilerin kültürümüzdeki yeri neresi birisi söyleyebilir mi ? Tamam açık saçık pek sahne yok ama yaptıkları herşey ortada açık seçik sahnelerden beter örnekler oluyorlar. Keşke açık seçik sahneler çekselerde böyle saçma sapan entrikalı diziler yapmasalar. Bu aynen şuna benzedi, hani halk arasında bir argo laf vardır "Gösterip elletmeyen türden" aynen bunun gibi. Hal hareket ve tavırlarıyla herşeyi yapıyorsun konu görsele gelince e biz Müslümanız biz Türküz geleneğimize göreneğimize aykırı, iyi tamam eyvallah da insan biraz şeffaf olmalı madem bunlar geleneklerimize uymuyor o zaman kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan dizilerin de bizim kültürümüzde yeri yok. Ee bu diziler niye yapılıyor ve neden izleniyor ? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

"Ya olduğun gibi görün veya göründüğün gibi ol"

Benim evimde TV yok halen, neden mi ? Alamadığım için mi ? Hayır... Çünkü Türkiyede ne TV ahlakı var ne de TV de izlenmeye değecek tek bir program tek bir dizi var. Yıllardır TV seyretmiyorum. Arasıra sinemaya giderim ama mümkün olduğunca Türk filmerinden uzak dururum. Neden mi ? Vatan haini olduğum için mi ? Hayır, asla... Çünkü istisnalar hariç gidilmeye değecek kalitede yapımlar yok, zamanımı boş şeyler ile harcamak duygularımı köreltmek istemiyorum.

Kardeşlerim de izliyor bu saçmalıkları çok kızıyorum ama ne yaparsam yapayım fikirlerini değiştiremiyorum. Körü körüne bağlanmışlar bu saçmalıklara ve sabah akşam izliyorlar. Onların adına çok ama çok üzülüyorum, onlar ise benim izlediğim şeylerin saçma olduğunu düşünüyorlar. Birbirimizi anlamamız için aşmamız gereken o kadar büyük bir uçurum var ki, birbirimizi anlayabilecek durumdan o kadar uzağız ki buna hiç umudum yok. Tek umudum eğer ilerde bir çocuğum olursa onu kesinlikle Türkiyedeki TV saçmalıklarından, filmlerinden, dizilerinden uzak tutacağım. Ağaç yaşken eğilir, daha sonra mümkün olmuyor maalesef.

İşte anlatmak istedim şey tamda bu zaten esra erol evlenme programını gunde en az 5 milyon kişi izliyor sen bu insanlara sadece recep ivedik izletebilirsin bu yuzden sahan gok bakarda recep ivedik çekiyor.Ulkede cekilen en yi film olarak gösterilen yılmaz Erdoğan'ın filmi vardı adı gelmiyor aklıma oscar adayı dahi olamadık seviye bu kadar malesef adamların amacı sadece para kazanmak ülke nin gelişimi icin bir film ceken yok herkes çıkar amaç lı sen muhteşem yüzyılı sen entrikalar kurgular olmasa ramamen gercegi olduu gibi anlatsa bu kadar reyting alabilecegine inaniyormusun ben inanmiyorum. Dediğin kultur uyusmazlıgina katliyorum ama turk insani sadece gereksiz islerde kültürü ne bağlıdır sandıkta dinine bağlıdır aksam olunca özune doner ve muhteşem yüzyıl izler

Bu olumsuz durumu değiştirmek kolay birşey değil elbette. Doğru düzgün film ve diziler çekilirse reytingler düşük olabilir, izlenmeyebilir. Ama zamanla nasıl bu saçma diziler hayatımıza girip insanlar tarafından benimsendiyse istikrarlı bir şekilde düzgün yapımlar sunulursa uzun bir vadede insanların normale döneceğini düşünüyorum.

Bunun için de film ve dizi yapımcılarının, tv kanallarının ellerini biraz taşın altına koyup risk almaları gerekir ki bunu yapmayacaklarınız hepimiz çok iyi biliyoruz. Vatanseverlik, Milliyetçilik falan hepsi hikaye. İş zora geldimi herkes para için babasını bile satar o derece yani. Son derece vahim ve içler acısı bir durum, böyle olmamalıydık, yazık oldu şanlı Türk halkına... Allah yardımcımız olsun...

@Saint

İşte ben bunu kabul etmiyorum. Bu benim kültürüm gelenek ve göreneğim değil. Ben Türküm ve bunu kabul etmiyorum, ya bunu kabul edenler Türk değil veya ben değilim. Sürekli atalarımızdan bahsedip göğsümüzü kabartıyoruz sizce atalarımız böyle saçma sapan şeylere gülen, böyle saçma sapan işlerle uğraşan insanlar mıydı ? Nereye gidiyoruz biz ? Nedir bu bitkisel hayata sokulmuş ot gibi yaşayıp oynaş dizilerini ile yatıp kalkan, Recep İvedik filmeri ile gülen insanlarımızın hali ? Emin olun atalarımızın kemikleri sızım sızım sızlıyordur...

Siz atalarımız geçmişte söyle yapmış böyle yapmış diye gururlanabilirsiniz ama eğer onlar hayatta olsalardı sizlerden utanç duyacaklardı, yerin dibine gireceklerdi. (Genel konuşuyorum kimse şahsi olarak üzerine alınmasın)

Türklerin tarihinde böyle saçma sapan bir kültür, gelenek ve görenekler yoktur. Varmış gibi davrananlar veya bu tarz şeyleri benimseyenler bence kendisini Türk saymasın.

Bana Hababam Sınıfı diyin, Kemal Sunal diyin, Zeki & Metin filmleri diyin sizi anlarım, ama Recep İvedik demeyin sakın...

Tamam açık seçik sahneler bizim geleneğimize kültürümüze aykırı ama açık seçik sahne olmayan yabancı komedi filmi yok mu ? Hemen bikaç örnek vereyim ki bunlar sadece birkaç tane, istesem yüzlercesini sayarım :

- Liar Liar

- Tais Toi

- Lethal Weapon

- Home Alone

- Police Story

- Maverick

vs uzar gider... Bu filmlere hanginiz izleyipte gülmediniz ?

Komik diyince sadece Amerikan Pastası ve Project X gibi açık seçik filmleri referans almamak gerek.

Bu arada bir konuda haklısın Türkiye de bilim kurgu filmi yapılırsa izlenmez, çünkü insanlar saçma sapan dizilerle o kadar aptallarştırıldı ki artık bilim kurgu izleselerde ne izlediklerini bilemeyecek duruma geldiler haliyle ilgilerini çekmeyecek. Bütün beyin hücleri öldü, insanlar duygu ve düşünceden yoksun bir şekilde put gibi yaşamaya mahkum edildi.

Allah aşkına Aşkı Memnu, Muhteşem Yüzyıl vb tamamı oynaş üzerine olan dizilerin kültürümüzdeki yeri neresi birisi söyleyebilir mi ? Tamam açık saçık pek sahne yok ama yaptıkları herşey ortada açık seçik sahnelerden beter örnekler oluyorlar. Keşke açık seçik sahneler çekselerde böyle saçma sapan entrikalı diziler yapmasalar. Bu aynen şuna benzedi, hani halk arasında bir argo laf vardır "Gösterip elletmeyen türden" aynen bunun gibi. Hal hareket ve tavırlarıyla herşeyi yapıyorsun konu görsele gelince e biz Müslümanız biz Türküz geleneğimize göreneğimize aykırı, iyi tamam eyvallah da insan biraz şeffaf olmalı madem bunlar geleneklerimize uymuyor o zaman kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan dizilerin de bizim kültürümüzde yeri yok. Ee bu diziler niye yapılıyor ve neden izleniyor ? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

"Ya olduğun gibi görün veya göründüğün gibi ol"

Benim evimde TV yok halen, neden mi ? Alamadığım için mi ? Hayır... Çünkü Türkiyede ne TV ahlakı var ne de TV de izlenmeye değecek tek bir program tek bir dizi var. Yıllardır TV seyretmiyorum. Arasıra sinemaya giderim ama mümkün olduğunca Türk filmerinden uzak dururum. Neden mi ? Vatan haini olduğum için mi ? Hayır, asla... Çünkü istisnalar hariç gidilmeye değecek kalitede yapımlar yok, zamanımı boş şeyler ile harcamak duygularımı köreltmek istemiyorum.

Kardeşlerim de izliyor bu saçmalıkları çok kızıyorum ama ne yaparsam yapayım fikirlerini değiştiremiyorum. Körü körüne bağlanmışlar bu saçmalıklara ve sabah akşam izliyorlar. Onların adına çok ama çok üzülüyorum, onlar ise benim izlediğim şeylerin saçma olduğunu düşünüyorlar. Birbirimizi anlamamız için aşmamız gereken o kadar büyük bir uçurum var ki, birbirimizi anlayabilecek durumdan o kadar uzağız ki buna hiç umudum yok. Tek umudum eğer ilerde bir çocuğum olursa onu kesinlikle Türkiyedeki TV saçmalıklarından, filmlerinden, dizilerinden uzak tutacağım. Ağaç yaşken eğilir, daha sonra mümkün olmuyor maalesef.

Muhteşem yüzyıl konusunda haklısın da Aşk-ı Memnuyu izlememiş olsamda hakkını veririm.Kitabında anlatılanların dışına çıkılmayan nadir dizilerden.Konusundan sapmadan bitirildi.Kitabıda gerçekten kaliteli kitaplardan.Malum Halit Ziya.

Şahan Gökbakar yerine Recep İvedik yazsaydın?

O adamın o rölüne göremi değerlendiriyorsunuz insanın ne olup olmadığına saçmalık sadece

Geri