• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sakal sorunu yardım!

Gloomy Woods

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Ağu 2011
Puanı
13
Arkadaşlar yaşım 18.Ben yaklaşık 9 ay boyunca bi işte çalıştım.Ve her gün bazen 2 günde bir sakal traşı oldum.Bir hafta önce işten çıktım ve bir haftadır sakalları uzatıyorum.Ama batma ve hafif kaşınma sorunu var.Yüzümde de sakalların yoğun oldu yerlerde küçük küçük sivilceler çıktı.Bu durumdan nasıl kurtulabilirim fikri olan var mı bu konuyla ilgili?
Yardımlarınızı bekliyorum bu konu ile ilgili fikir sahibi arkadaşlardan. :rbk:

Arkadaşlar yaşım 18.Ben yaklaşık 9 ay boyunca bi işte çalıştım.Ve her gün bazen 2 günde bir sakal traşı oldum.Bir hafta önce işten çıktım ve bir haftadır sakalları uzatıyorum.Ama batma ve hafif kaşınma sorunu var.Yüzümde de sakalların yoğun oldu yerlerde küçük küçük sivilceler çıktı.Bu durumdan nasıl kurtulabilirim fikri olan var mı bu konuyla ilgili?
Yardımlarınızı bekliyorum bu konu ile ilgili fikir sahibi arkadaşlardan. :rbk:

Dostum tıraş olduktan sonra yüzünü dove sabunu ile yıka suyla bol bol durula bunu günde 2 kere yap.Benzer bir sorunla bende karşılaşmıştım bende etkili oldu.
Saçma felan diye düşünebilirsin ama bendeki sivilce problemini çözmüştü yüzün temiz ve nemli olduğu zaman sivilce problemi olmuyor.

yüzün Tahriş olmuş diyebilirim :) kestiğin jilete dikkat etmelisin kesiş yönü bu konuda çok önemli

Batma ve kaşınma için şunu söylebilirim, bir kaç gün sonra geçecektir.. Sakalların boyuntundan dolayı kaynaklanan birşey bu, belli bir yere geldiğinde yüzün kaşınıyor.. Ama belli bir yeri geçtikten sonrada hiç kaşınmıyor.
Bendede aynısı oluyor çünkü.

Eğer sakalların sertse ve cildin hassas ise jilet kullanma, güzel bir tıraş makinesi al onunla tıraş ol bütün sorunlarından kurtulursun.

Aynı sorunu bende yaşadım ilk defa sakal uzattım 2 gün yanağım acıdı içinde küçük küçük sivilceler çıktı.Bol bol yıka soda al sodayla yıka içi bir havalansın sabunla sabah akşam yıka 2 güne geçecektir.Jilet vurma makine al ben aldım 3 numaraya vuruyorum hep artık ne sivilce yapıyor ne acıtıyor

Geri