• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy s3 mini

$eRiAlKiLLeR

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
24 Nis 2009
Puanı
17
Bir kaç arkadaşım bu telefondan aldı gayet memnun olduklarını söylüyorlar bende General mobile ile s3 mini arasında kaldım sizce hangisi daha iyi ?

Hangi durumlarda tereddütte kaldınız ki ?

Mesela ben size sorıyım ;

Sizce s3 mü daha iyidir s3 mini mi ?

İlk önce bütçeni düşün.Bütçen düşünse eğer veya telefona fazla para vermeden iyi bir telefon almak istiyorsan eğer General Mobile Discovery al derim. Fiyat performans ürünüdür. Eğer param var diyorsan S3 Mini al.

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Discoveryi tavsiye ederim 1 hafta önce ben aldım gerçekten güzel bir telefon.

General Mobile Discovery , S3 miniden daha iyidir onu al.
Onun karşılaştırmasını ben yaptım :)

General Mobile Çin malı diye geçiyordu galiba ?

Türkiye de bu telefona ucuz ve güzel olduğu için öyle derler.Aslında Amerika da küçük bir firmada üretilen büyük bir telefon. Çin malı değil sadece ufak eksikleri var ve bunlarda düzeltiliyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bende s3 mini düşünüyordum aceyle birşey olmuyordu ama burdaki arkadaşlar sayesinde yakında general mobile alıcam:)

Son düzenleme:
Paran varsa Samsung Galaxy S4 Mini al. :) Şuan da S4 Mini'ye vereceğin para 938 TL. S3 Mini'ye vereceğin para 619 TL.

General mobile discovery bir arkadaşımda var gerçekten süper bir telefon fakat dayanıklılık bakımdan s3 mini kadar üstün müdür ? fiyat performans bakımından çok iyi bir ürün

Ali sayesinde forum General Mobile Discovery bayisi gibi oldu maşallah.

Aslında ilk olarak görevim gereği rehber hazırlamak için hazırlamıştım.

Telefon kaliteli ve güzel patlama yaptı konulara olan ilgide arttı tabi.

Ama bazen sürekli aynı şeyleri anlatmakta sıkıcı olmuyor değil.

Yinede sağol Deniz :)

----------

General mobile discovery bir arkadaşımda var gerçekten süper bir telefon fakat dayanıklılık bakımdan s3 mini kadar üstün müdür ? fiyat performans bakımından çok iyi bir ürün

S3'ün neresi dayanıklı çelik kasasımı var,başka bir özelliğimi var bilmediğim.

Ayrıca dayanıklılık derken s3 mini alıp kaç sene kullanmayı düşünüyorsunuz şuan o telefonun performans ömrüne taş patlasın bir sene veriyorum.

General Mobile Çin malı diye geçiyordu galiba ?

Gm discovery ve diğer birçok telefon gibi üretim çinde oluyor, şuan dünyanın en iyileride orada üretiliyor en kalitesizleride birşey iyiyse yine çin malı çıkıyor kötüysede teknoloji çinde parayı veren düdüğü çalıyor tabiri caizse..

Paran varsa Samsung Galaxy S4 Mini al. :) Şuan da S4 Mini'ye vereceğin para 938 TL. S3 Mini'ye vereceğin para 619 TL.

S4 mini'de Discovery karşısında eziliyor,hiç gerek yok 300tl fazla vermeye s4 minide Gm Discovery'den üstün 1,5 gb ram var ancak Discovery'de 4 çekirdek işlemci mevcut.Ayrıyetten Discovery boşta 200-300mb ram ile çalışır hiçbir samsung bu kadar az ram ile boşta çalışmaz yani Discovery'nin rakipleri konusunda en baskın özelliği ram diyebilirim.

Yani s3 mü daha iyidir s4 mini mi daha iyidir ? Buna s3 cevabı veriliyorsa Discovery, ''S'' mini serilerinden daha iyidir.

İnternette araştırdım 1-2 gün şikayet sitelerinde sırasıyla;

*Ölü piksel sorunu olduğunu ve telpa ya gönderdiklerini yapmadıklarını yazmışlar

*Telefonun donma problemi olduğunu pili çıkarmadan düzelmediğini söylemişler

*Pilin samsung telefonlara göre daha dayanıksız olduğunu söylemişler(Bıraksınlarda dayanıksız olsun yarı fiyatı)

*Dahili kullanım alanının çok düşük olduğundan şikayetçiler oyun yükleyemiyorlarmış

*Garanti servisi yetersiz kalıyormuş teknik sorunlarda

Benim aklıma takılan sorunlar bunlar daha doğrusu aklımı kurcalayanlar

Bu sorularının yanıtlarını aşağıdaki linkte bulabilirsin.

https://www.maxigamerz.com/f1084/general-mobile-discovery-sikca-sorulan-sorularin-yanitlari-219992/

Linkte sadece batarya yazmaz bataryası 1800mah oda s2'ye tekebül eder yani sarjı daha az dayanır ama inan bunlar büyük farklar değil yoğun kullanımda hepsi bir günde bitiyor.

Ayrıca dahili hafızası isterse 1mb olsun,telefonuna kurduğun tüm uygulamaları hafıza kartına taşıyabiliyorsun 32gb hafıza kartı destekliyor.Yok eğer ya olsun benimki çok olsun ben fazla para vereyım dersen 16gb olanıda çıktı 50tl daha pahalı.

Neredeyse her incelemeyi izledim fakat aklıma takılan tek şey kaldı 3 4 ay sonra bir sorun olduğunda garantisi karşılayacak m veya teknik servis bulabilcek miyim ?

Neredeyse her incelemeyi izledim fakat aklıma takılan tek şey kaldı 3 4 ay sonra bir sorun olduğunda garantisi karşılayacak m veya teknik servis bulabilcek miyim ?

Ben avea bayisinden aldım önceki telefonum samsungtu onuda oradan almıştım ikiside TELPA garantiliydi.

Samsung'um bozuldu telefonu aldığım yere avea bayisine götürdüm bir dilekçe yazdım bitti gitti.

Yani bir sorun olduğunda sağlam yerlerden alırsan etliye sütlüye karışmazsın.

Geri