• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Patladı, Bir Ev Küle Döndü!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan TimeLess
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

TimeLess

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Mar 2012
Puanı
108

Son dönemde Akıllı Telefon Bataryaları sebebiyle sık sık karşılaştığımız patlama ve yanma haberlerine bu sefer koca bir evin küle dönmesi ile karşılaştık.Tam olarak olay anı hakkında net bilgiler gelmese de son gelen ve inandırıcılığı diğerlerine göre daha fazla olan habere göre Hong Kong’da bir Galaxy S4 kullanıcısı olan Signor DUCHE telefonu ile Love Machine oynarken cihazının aşırı ısındığını fark etti ve cihazı elinden attı.

Herhangi bir sert zemin üzerine atılmayan cihaz tam olarak bir kanepenin üstüne düştü ve o sırada da alev aldı. Tabi ki bu alev ile kanepe tutuştu ve 30 dakika gibi bir süre içerisinde evin tamamını alevler kapladı.

Signor Duche’un dediğine göre cihazın pili ve şarj cihazı orijinaldi. Ve yaşanan olay çok hızlı bir şekilde cihaz şarjda bile değilken başladı.

Samsung-Galaxy-S4-Patlad%C4%B1-Bir-Ev-K%C3%BCle-D%C3%B6nd%C3%BC.jpg

Samsung Galaxy S4 Patladı, Bir Ev Küle Döndü.

Konu hakkında aslında birçok çekince ve soru işareti mevcut. Ancak şu ana kadar gelen haberler Galaxy S4 modeli sebebiyle evin yandığı yönünde.Hong Kong Polisi konu hakkında geniş çaplı bir araştırma başlatmış durumda. Eğer Signor DUCHE bu konuda gerçekleri söylüyorsa bu durumda Samsung firmasının nasıl bir duruş sergileyeceği açıkçası merak konusu.

batarya ısınmasından yangını anlarım da bir gün bizim evde ekran ısınmasından yangın çıkarsa hiç şaşırmam. Milletin bataryası ısınır, benim ekran ısınıyor :S samsung s serisinde hiç sevmediğim şey bu. S2 de vardı s3'de düzelttik dediler, s3'de de var. hatta bazı s4'lerde de var ..

s4 cidden baya ısınıyor kendimde kullanıyorum ısı sorunu var ama her zaman değil full orjinal her parçası sanırım aldığım gibi :D

espiri amaçlı açılmış konudur beyler ciddi yorum yapmayın telefon patlasa ev o hale gelirmi hiç düşünmeden yorum atıyorsunuz

espiri amaçlı açılmış konudur beyler ciddi yorum yapmayın telefon patlasa ev o hale gelirmi hiç düşünmeden yorum atıyorsunuz
S4 patlamış telefonun sahibide telaştan telefonu koltuğa atmış koltuk tutuşmuş sonra evde tutuşmuş sonu resimde gördüğün gibi.

Bu tür haberler gerçeği yansıtmıyor. Genelde rakip firmalar birbirleri hakkında sık sık böyle asılsız haberleri dedikodular ile yayıyorlar piyasaya.

Bu tür haberler gerçeği yansıtmıyor. Genelde rakip firmalar birbirleri hakkında sık sık böyle asılsız haberleri dedikodular ile yayıyorlar piyasaya.

ama yakında gerçek olacak :D benim telefonun bataryası değil ekranı ısınıyor bunun cevabını bilen yazsın Allah aşkına :D

ama yakında gerçek olacak :D benim telefonun bataryası değil ekranı ısınıyor bunun cevabını bilen yazsın Allah aşkına :D

Elektronik olupta ısınmayan birşey göster bana... İçinde hayvan gibi işlemci var ısınması normal. İşlemcinin 80 - 90 dereceye kadar ısınma yolu var, hiç sorun değil yani.

Elektronik olupta ısınmayan birşey göster bana... İçinde hayvan gibi işlemci var ısınması normal. İşlemcinin 80 - 90 dereceye kadar ısınma yolu var, hiç sorun değil yani.

orası da öyle fakat abartacak olursak; yakında fırında kullanılan eldivenlerle tutacağım telefonu :D

orası da öyle fakat abartacak olursak; yakında fırında kullanılan eldivenlerle tutacağım telefonu :D

Güncellemeleri yap ısınma sorunu büyük oranda azalıyor. Veya güzel bir rom kur ısınma sorunu yok denecek kadar düzeliyor. Android telefon kullanıyorsanız biraz Androidin özgürlük nimetlerinden faydalanın ;)

Güncellemeleri yap ısınma sorunu büyük oranda azalıyor. Veya güzel bir rom kur ısınma sorunu yok denecek kadar düzeliyor. Android telefon kullanıyorsanız biraz Androidin özgürlük nimetlerinden faydalanın ;)

şuan yeni güncelleme yayımlanmış, 4.2.2. şarjım %50+ olsun yapacağım ve test edeceğim fakat şu sıralar kies ile aram kötü. Kendiliğinden ingilizce oldu, driver sorunu çıkartıyor, bazen kendi kendine kapanıyor.. iphone'da jb yapmıştım fakat android de hiç rom kurmadım, ne kadar +sı var tam bilmiyorum ( iphone daki jb kıyasla) diğer forumdan biraz araştırma yapıp, 4.2.2 olmazsa rom kuracağım

Bahsettiğin sorunların çözümü çok basit, google'a yaz sorun neyse karşına istemediğin kadar site ve çözüm yolu çıkar.

bu haberin kaynagı sağlam ben inandım daha önce de oldu zaten s serisinde böyle vakalar :D

----------

şuan yeni güncelleme yayımlanmış, 4.2.2. şarjım %50+ olsun yapacağım ve test edeceğim fakat şu sıralar kies ile aram kötü. Kendiliğinden ingilizce oldu, driver sorunu çıkartıyor, bazen kendi kendine kapanıyor.. iphone'da jb yapmıştım fakat android de hiç rom kurmadım, ne kadar +sı var tam bilmiyorum ( iphone daki jb kıyasla) diğer forumdan biraz araştırma yapıp, 4.2.2 olmazsa rom kuracağım

açıkcası romlar güzel fakat bir süre sonra insanı sıkıyor ben 5-6rom değiştirdim en sonunda tekrar un-root edip orjinale döndüm s3'de :D smart stay felan olmuyor bazı romlarda tam performans vermiyor :D en iyisi stock rom'u rootlu şekilde kullanmak bazı uygulamaları kurup kullanmak

Geri