• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 - Sahte Ekran Şüphesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan pureLove
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
Merhaba beyler. C.tesi günü elden kayma sonucu telefonumun ekranı kırıldı. Hemen götürüp ilk girdiğim yerde uygun fiyat sonrası değiştirmeye karar verdim. Sadece dış cam kırıldığı için 100TL fiyat istediler. İç cam kırılsaymış 350TL'ymiş.. Herneyse 3 saat sonra gel al dediler. Gittim aldım geldim. Görüntüde sıkıntı yok. Gayet net. Verdiğim gibi fakat!

- Ekran yerine tam oturmamış.
- Hareket sensörü tam olarak çalışmıyor.
- Ahize bölümü içine göçmüş.
- Home tuşu içine göçmüş.
- Telefonun sol çerçeve kırılmış veya kırık olan ekranı çıkartmak için zorlamışlar ve neticesinde yapıştırmaya çalışmışlar fakat onu da başaramamışlar.

C.tesi geçti, pazar kapalıydılar bugün p.tesi. Gidip bir güzel kalaylıyayım mı yoksa düzgün bir biçimde derdimi mi anlatayım. Başkası gibi bugün yarın dememişim daha yapılmadan parasını verdim. Daha öncede kırılma başıma geldi fakat kaskolu olduğu için 2 haftalık bir süreçte geri geldi. Kırılmaz cam takmış servis. Bana telefonu yaptırdığım yer diyor ki 3 gün sonra takılması lazım kırılmaz camın zira dokunmatikle ekranın arasına oturması için jel sürdük sıkıntı yaratabilir dedi. Bal gibi de yalan bal gibi de dolan!

Şimdi ben ne yapayım? Acil tavsiye. 14.30 gibi gideceğim.

Son düzenleme:
Git güzelce derdini anlat adam akıllı yapsınlar işlerini.

LG Nexus 4 telefonum vardı ve tıpkı senin gibi ekranı kırmıştım. Bir yere gittim ve ekranı 200TL'den değiştirttim. Üstünde birde telefonumun arka kapağını bilerek kırdılar ve beni yeni kap almak zorunda bıraktılar. Neymiş efendim? Vakumlayarak çıkartıyorlarmış da, vakumlarken kırılmış. Koca bir yalan. Telefonun alt tarafındaki 2 vidayı çıkartıp arka kabı elle çıkartıyorsun rahatça halbuki. Ekran değiştiğinde de telefonu elime aldığımda ekranın pixellerinin orjinaline göre daha dandik olduğunu anlamak zor olmadı.

Daha sonra fark ettim ki bu adamlar hem ön kameramı, hem de arka kameramı almışlar ve yerlerine dandik çin malı kameraları takmışlar. Yemin ederim ki 2MP kamera daha net çekiyordu benim telefonumun son halinden sonra ki bu telefonda 8MP kamera vardı zaten. Daha sonra kendi evimde, odamda takır takır girdiğim Wi-Fi interneti artık çekmez olmuş ve sürekli kopmalar yaşanıyordu. O zaman yemin ettim bir daha bu işlere bulaşmayacağıma.

Kısaca; Türkiye'de ki 'GSM Tamir' adı altında bulunan hiç bir dükkana değil uğramak, yanından bile geçilemeyeceğini anladım. Herkes cin olmadan adam çarpma derdinde. Bu ********lerle iş yapmayacaksın. Fazla vereceksin ama kaliteli olanı tercih edeceksin. Gidip konuşman hiç bir şeyi değiştirmez çünkü suç kabul etmeyecekler, bundan da eminim. Geçmiş olsun.

Git güzelce derdini anlat adam akıllı yapsınlar işlerini.
Efendi gibi anlattım derdimi verdim telefonu. Ekranı değiştireceklerini söylediler. Fakat çerçevenin kırılan yeri hakkında birşey yapamayacaklarını söylediler..

LG Nexus 4 telefonum vardı ve tıpkı senin gibi ekranı kırmıştım. Bir yere gittim ve ekranı 200TL'den değiştirttim. Üstünde birde telefonumun arka kapağını bilerek kırdılar ve beni yeni kap almak zorunda bıraktılar. Neymiş efendim? Vakumlayarak çıkartıyorlarmış da, vakumlarken kırılmış. Koca bir yalan. Telefonun alt tarafındaki 2 vidayı çıkartıp arka kabı elle çıkartıyorsun rahatça halbuki. Ekran değiştiğinde de telefonu elime aldığımda ekranın pixellerinin orjinaline göre daha dandik olduğunu anlamak zor olmadı.

Daha sonra fark ettim ki bu adamlar hem ön kameramı, hem de arka kameramı almışlar ve yerlerine dandik çin malı kameraları takmışlar. Yemin ederim ki 2MP kamera daha net çekiyordu benim telefonumun son halinden sonra ki bu telefonda 8MP kamera vardı zaten. Daha sonra kendi evimde, odamda takır takır girdiğim Wi-Fi interneti artık çekmez olmuş ve sürekli kopmalar yaşanıyordu. O zaman yemin ettim bir daha bu işlere bulaşmayacağıma.

Kısaca; Türkiye'de ki 'GSM Tamir' adı altında bulunan hiç bir dükkana değil uğramak, yanından bile geçilemeyeceğini anladım. Herkes cin olmadan adam çarpma derdinde. Bu ********lerle iş yapmayacaksın. Fazla vereceksin ama kaliteli olanı tercih edeceksin. Gidip konuşman hiç bir şeyi değiştirmez çünkü suç kabul etmeyecekler, bundan da eminim. Geçmiş olsun.

Değiştirdikleri ekran orijinal dediler ama en kötüsünü düşünürsek olmayabilir de. Allah var kaliteli ekran takmışlar. Kaliteden ziyade iyinin kötüsünü takmışlar diyelim. :D Az önce gittim geldim. Saat 7 gibi gel dediler. Çerçeveyi de bir şekilde halledeceğim artık. :) Arka kapağı kendim kırdım 3 gün önce onu sipariş ettim geliyor. Kırılmaz cam sipariş ettim oda geliyor. Güzel cicconlu silikon kılıf sipariş ettim oda geliyor. 1 yıl daha kullansam yeterli benim için. Geçen yıl Ağustos'ta kırmıştım camı kaskoya verdim 10 numara geri aldım. Şimdi kasko yok garanti yok. Bilmediğim eller beni ellemeye çalışıyor. Elletmem kendimi. :D

- - - Güncellendi - - -

Adam dış camı değiştirirken, iç camı da kırmış. Tam bir cenabetlik abidesi herif. Telefonu bugün ö.sonra alacağım..
#Edit: Sanırım bilmediğim eller beni elledi.

- - - Güncellendi - - -

Telefonu aldım nihayet. Sıkıntı yok. Herşey yerli yerinde. Öncekinden iyi olmuş.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri