• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy | Y - S5360 Tanıtım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan XnCN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XnCN

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 Tem 2009
Puanı
236
Öncelikle merhaba arkadaşlar, ben Samsung Galaxy Y kullanıcısıyım bu rehberi telefonu almak isteyenler veya düşünenler için hazırladım.
Umarım beğenirsiniz.
Telefonun teknik özellikleri burada ben daha cok kullanım yönünden sizlere tanıtıcam.

Tasarım
Telefon elimizde gayet şık duruyor arkadaşlar yanlardaki metaller telefona ayrı bir hava katıyor.Diğer telefonlarda oldugu gibi ön tarafında 3 adet tuş bulunuyor.Tuşlar gayet güzel yerleştirilmiş orta tuşun yapısı biraz tırtıklı.Telefon kutu gibi durmuyor ancak resimlerde neden böyle bilmiyorum.Telefonun arkada yüzeyine gelelim Samsung buradada tırtıklı bir yapı kullanmıs telefon elimizden kaymıyor arkada 2 mp'lik flashsız bir kamera ve ses çıkısı var.Arka kapak gayet sade olarak hazırlanmıs.
i_2699122_HHJ.jpg

Donanım
Bildiğimiz gibi telefon giriş seviyesinde bir telefon bu telefonda harika donanımlar beklemek hatamız olur.Telefonda 832 mhz hızında çalışan tek çekirdekli bir işlemci var ve 290 mb ram var.Bu özellikler ile iyi oyunlar oynamamız mümkün değil donanım olarak giriş seviyesi bir telefon için normal.

Ekran
Telefonda diğer telefonlarla kıyaslarsak küçük bir ekran var bu ekranda renk kalitesi iyi değil dokunmatik olarak Samsung'un diğer telefonları gibi gayet iyi algılayan bir ekranı var.Ekranda Touch Wiz arayüzüyle gayet iyi bir yerleşim var.Diğer Samsung modellerine bakacak olursak ekranı yetersiz ve iyi bir görüntü vermiyor.
Kamera
Telefonumuzda 2 mp'lik flashsız bir kamera bulunuyor bu kemera ile olağan üstü çekimler yapamıyoruz.Kamera flashsız oldugu için gece çekimleri hiç iyi değil kamera çözünürlüğüde iyi olmadıgı için gündüzde iyi fotoğraflar çekemiyoruz.
Sizlere çekdiğim örnek bir fotoğraf atım.
i6402614_2012-10-14-17.01.40.jpg

Oyun Performansı
Telefonumuzda güçlü bir donanım bulunmadıgından oyun oynamak tam bir işlence zaten bu özellikler dogru düzgün oyunlarda yok eğer oyun için bu telefonu almak istiyorsanız hiç bulaşmayın ve tercihinizi değiştirin.Telefonumuz düşük seviyeli oyunları çalıştırabiliyor ancak Android 4 ün cıkmasıyla beraber oyunlarda da gelişmeler olucakdır ve bu telefon için oyun bulmak biraz daha güç olucakdır.
Uygulama Performansı
Android de uygulamalar pek fazla donanım istemiyor en azından benim denediklerim istemiyordu.Telefonda uygulama yönünden pek sıkıntı cekmiyoruz.
Ses Kalitesi
Telefonumuzdan pek fazla ses çıkmıyor arkadaşlar düşük ve orta kalite bir sesi var.Telefonu müzik dinlemek için kullanıcaksanız biraz sıkıntı çekiceksiniz.
Batarya Kullanımı
Telefonumuz diğer akıllı telefonlardaki gibi çok fazla batarya kullanıyor.Eğer telefonuzda oyun oynarsak günü yarılamadan telefonumuzun şarjı bitmeye yakın hale geliyor buda güzel bir durum değil.Eğer telefonla fazla ugrasmayan biriyseniz size sarj 2-3 gün kadar gidebilir.

Evet arkadaşlar sormak istediğiniz baska birşey varsa buyrun acıklamaya çalişim.
Konuyu tamamen ben hazırladım.

Ellerine sağlık, hazırlamışsın fakat piyasadaki yeni telefonlar ve özellikleri insanları kendine çekiyor. Kimsenin bu telefonu alacağını sanmıyorum kanka :)

Ellerine sağlık, hazırlamışsın fakat piyasadaki yeni telefonlar ve özellikleri insanları kendine çekiyor. Kimsenin bu telefonu alacağını sanmıyorum kanka :)

Bende tam tersini düşünüyorum fiyatı oldukca düşük ben bundan almayı düşünüyorum fiyatı düşük ama yaptığı işlev büyük bence çok iyi bir telefon

Bende tam tersini düşünüyorum fiyatı oldukca düşük ben bundan almayı düşünüyorum fiyatı düşük ama yaptığı işlev büyük bence çok iyi bir telefon
Yaptığı işlev hiçte büyük sayılmaz standart androit telefonlarının özelliklerini taşıyor. :)

Whatsaap ı bu telefonda kullanabiliyoruz diye biliyorum dğru mu

Oyun Performansı
Telefonumuzda güçlü bir donanım bulunmadıgından oyun oynamak tam bir işlence zaten bu özellikler dogru düzgün oyunlarda yok eğer oyun için bu telefonu almak istiyorsanız hiç bulaşmayın ve tercihinizi değiştirin.Telefonumuz düşük seviyeli oyunları çalıştırabiliyor ancak Android 4 ün cıkmasıyla beraber oyunlarda da gelişmeler olucakdır ve bu telefon için oyun bulmak biraz daha güç olucakdır.​

Burda bana göre bir yanlış var. Bende de Galaxy ACEi var. Telefonun sistemi aynı sadece bir kaç değişiklik var.Telefondaki ekran kartı normalde oldukça iyi bir ekran kartı(tabi ne olursa olsun bir Galaxy SIII'deki gibi bişey düşünmeyin).Bu ekran kartı 720p videoları oynatabilecek kadar iyi bir kart ancak bu ekran kartının yapımcısı Broadcom ekran kartının driver'larını paylaşmıyor ve kendiside herhangi bir driver çıkarmıyor. Bu sebepten dolayı oyunlarda çok sıkıntı var.Birçok oyunu oynayamıyoruz ancak son birkaç aydır toplanan imzalarla sonunda SGY için driverlerin geliştirilmesi için Broadcom'u ikna ettik. Şuan sadece test driver'ları çıktı.Ayrıca bu telefonda(ilgilenen varmıdır bilmiyorum) Cyanogenmod'un hiç bir sürümü yoktur(Driver'lar olmadığı için).Şu son aylarda buda geliştirilmektedir.Sonuç olarak telefon bir kaç ay sonra fiyatına göre çok iyi bir telefon haline gelicektir.

Burda bana göre bir yanlış var. Bende de Galaxy ACEi var. Telefonun sistemi aynı sadece bir kaç değişiklik var.Telefondaki ekran kartı normalde oldukça iyi bir ekran kartı(tabi ne olursa olsun bir Galaxy SIII'deki gibi bişey düşünmeyin).Bu ekran kartı 720p videoları oynatabilecek kadar iyi bir kart ancak bu ekran kartının yapımcısı Broadcom ekran kartının driver'larını paylaşmıyor ve kendiside herhangi bir driver çıkarmıyor. Bu sebepten dolayı oyunlarda çok sıkıntı var.Birçok oyunu oynayamıyoruz ancak son birkaç aydır toplanan imzalarla sonunda SGY için driverlerin geliştirilmesi için Broadcom'u ikna ettik. Şuan sadece test driver'ları çıktı.Ayrıca bu telefonda(ilgilenen varmıdır bilmiyorum) Cyanogenmod'un hiç bir sürümü yoktur(Driver'lar olmadığı için).Şu son aylarda buda geliştirilmektedir.Sonuç olarak telefon bir kaç ay sonra fiyatına göre çok iyi bir telefon haline gelicektir.
Şuan için yukarıda yazanlar geçerli ileride söylediğin gibi birşey olursa bende izlenimlerimi yazarım

----------

Hmm okey men.Multi touch özelliği çok şey değiştirir mi ? Var derken yan tarafında demi yeri?
anlıyamadım multi touch ekranda coklu dokunma algılama desteği değilmi yanda yerle alakasız

Şuan için yukarıda yazanlar geçerli ileride söylediğin gibi birşey olursa bende izlenimlerimi yazarım

----------

anlıyamadım multi touch ekranda coklu dokunma algılama desteği değilmi yanda yerle alakasız

Telefonun siparişini verdik müjdeyi vereyim :) Bende kullanacağım artı.Bu büyültme küçültme işte.Önemi yok ya ben faceye girerim yeter.

Telefon güzel her şeyden memnuumda.Zil sesinikendimiz seçemiyor muyuz ? Başka şarkı falan?

Tamam abi öğrendim yaa :D

Reis ben şimdi wi-fiden giriyorum faceden çıktığımda ne oluyorsa bildirim geliyor.Bunu nasıl önlerim veya kapatırım ?

Geri