• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung S3 Sorun

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan CheeBam*
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CheeBam*

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
12 Şub 2012
Puanı
76
Beyler S3 açılmıyor. Samsung S3 yazısından bekleyip duruyor asla açılmıyor ne yapabilirim? Garanti falan demeyin işe yaramadı.

Beyler S3 açılmıyor. Samsung S3 yazısından bekleyip duruyor asla açılmıyor ne yapabilirim? Garanti falan demeyin işe yaramadı.

Eğer telefon rootluysa ve CWM yüklüyse orjinal romu tekrar flashlayabilirsiniz. Veya Normal olarak yapmayı deneyin belki işe yarar.(Çoğu android telefonda zaten mevcuttur.) Aşağıda söylediğim adımları izleyin;

1- Telefon kapalıyken telefonu açma tuşuna + Ses açma tuşuna basılı tutun.

2- Telefon açıldıktan sonra bir ekran gelmesi lazım ve ünlem olması lazım. Veya başka bişe olabilir markadan markaya değiştiği için. Ondan sonra tekrar 1 kere telefonu açma tuşuna basın. Yazılar gelmesi lazım. Yazılar geldikten sonra ses kısma tuşu yazıları aşağıya, ses açma tuşu ise yazılara tıklamaya yarar. Bu kısma dikkat edin. Yazıların içinden "Wipe data factory reset" ve "Wipe Dalvik Cache" seçeneklerinin ikisini de yapın. Bu telefonu fabrika ayarlarına döndürecektir. Ondan sonra tekrar açmayı deneyin.

Telefonu download moduna alin ses kısma+power tuşu+menu tuşu ardindan bir android gelicek ekrana ve download moduna almış olacaksınız telefonu.
Bundan sonra telefonu usb ile pc ye bağlayın. Sammobile yada benzeri bir siteden s3 icin herhangi bir romu md5 uzantılı (google amcaya s3 orjinal rom odin şeklinde yazarsaniz cikicaktir.) Indirin o dosyayi (tar veya md5 uzantılı) odinden pda kısmına atıp telefona yüklenmesini bekleyin yüklendikten sonra reboot atacak ve telefon açılacaktır.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

odinde orjinal yazılımı atmaya çalıştıgımda hep fail veryior

Bende ki sorun olduğunu düşünüyorum, Sudden Death. Geçen gün başıma geldi. Aniden kapandı ve asla açılmadı. Bende hiç yazı gelmiyordu gene iyi sende yazılar çıkmış ama açılmamış. Sanırım şöyle birşey, yazılar çıkıyor, gidiyor geliyor gidiyor geliyor ama açılmıyor !?

Anakartı değiştirmen lazım, garanti olsaydı iyi olurdu değiştirip verirlerdi. Bugün aşağıya indiğimde, Ümit Abi demek adamın bana anlatmaya çalıştığı buymuş garibimin, 350TL dedi bana. Tabi onun değiştirdiği anakart ne kadar olur bilemem garantiye göndericem ben.

Dediklerine göre EMMC firmware'indeki bir bug yüzünden oluyormuş, anakart ölüyormuş ve açılmıyor asla. 4.1.2. güncelleştirmesinde düzeltmişler hatayı, yani Jelly Bean sonrası, ama öncesi için sorun mevcut illaki ölücekler...

Bu arada kusura bakma ümit abi iki sitede birden başının etini yedim ama merak işte tamamen ^^

Bende ki sorun olduğunu düşünüyorum, Sudden Death. Geçen gün başıma geldi. Aniden kapandı ve asla açılmadı. Bende hiç yazı gelmiyordu gene iyi sende yazılar çıkmış ama açılmamış. Sanırım şöyle birşey, yazılar çıkıyor, gidiyor geliyor gidiyor geliyor ama açılmıyor !?

Anakartı değiştirmen lazım, garanti olsaydı iyi olurdu değiştirip verirlerdi. Bugün aşağıya indiğimde, Ümit Abi demek adamın bana anlatmaya çalıştığı buymuş garibimin, 350TL dedi bana. Tabi onun değiştirdiği anakart ne kadar olur bilemem garantiye göndericem ben.

Dediklerine göre EMMC firmware'indeki bir bug yüzünden oluyormuş, anakart ölüyormuş ve açılmıyor asla. 4.1.2. güncelleştirmesinde düzeltmişler hatayı, yani Jelly Bean sonrası, ama öncesi için sorun mevcut illaki ölücekler...

Bu arada kusura bakma ümit abi iki sitede birden başının etini yedim ama merak işte tamamen ^^
o yazıyı kim okuyacak kaan ? yat uyu bakem
dlqdd.gif

Geri