• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Samsung S5830i wifi bağlantı kesildi sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Glavier
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glavier

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Tem 2009
Puanı
2
Merhaba Samsung S5830 telefonumda wifi bağlantısını sorunsuz yaparken malesef Samsung S5830i telefonumda bağlantı kesildi hatası alıyorum hiç bağlanamadım bu sorunu nasıl çözebilirim?

En yakın Samsung servisine gidip yazılım atırman lazım yoksa bi cözümü yok ayarladan felan.

En yakın Samsung servisine gidip yazılım atırman lazım yoksa bi cözümü yok ayarladan felan.

Neden çözüm olmasın? Mesela benim aklıma 2 tane çözüm yolu geldi ve bunlar denenebilir.

1-) Telefona sistemden format atmak. (Recovery moddan Wipe Data Factory Reset - Wipe Cache ile. Bunun için Google'a bakabilirsin.)

2-) Telefona Root + Bootloader unlock yapıp Custom ROM yükleyebilir. Hem de bu sayede daha gelişmiş özelliklere sahip olan bir Android sürümü kullanmış olur.

Neden çözüm olmasın? Mesela benim aklıma 2 tane çözüm yolu geldi ve bunlar denenebilir.

1-) Telefona sistemden format atmak. (Recovery moddan Wipe Data Factory Reset - Wipe Cache ile. Bunun için Google'a bakabilirsin.)

2-) Telefona Root + Bootloader unlock yapıp Custom ROM yükleyebilir. Hem de bu sayede daha gelişmiş özelliklere sahip olan bir Android sürümü kullanmış olur.

Hocam araştırdım konuyu açtıkdan sonra tekrar format attım sorun çözüldü teşekkür ederim hemşerim:)

Hocam Merhaba ben telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm sorunum çözüldü ancak daha sonra telefon açıkken ne arama yapabiliyorum ne de gelen aramaları alabiliyorum direk kapanıyor bunu nasıl çözebilirim?

Arkadaşa eksik bilgi vermeyelim , Rootlanan telefon garanti kapasamından çıkar.Bilinçsiz yapıldığında ve kurcalandığında genellikle telefona zarar verilir.Unroot ederek tekrar garanti kapsamına girer mi girmez mi emin değilim.

Mesela telefona root işlemini uyguladın ve daha sonra hoparlöre zarar geldi unroot yapıp servise götürdün , yemezler :) Bilgin olsun hemen atlama derim.

@Glavier

Son düzenleme:

Arkadaşa eksik bilgi vermeyelim , Rootlanan telefon garanti kapasamından çıkar.Bilinçsiz yapıldığında ve kurcalandığında genellikle telefona zarar verilir.Unroot ederek tekrar garanti kapsamına girer mi girmez mi emin değilim.

Mesela telefona root işlemini uyguladın ve daha sonra hoparlöre zarar geldi unroot yapıp servise götürdün , yemezler :) Bilgin olsun hemen atlama derim.

@Glavier
İste burada yaniliyorsun. Bu "Telefon garantiden cikar" dedigin sey tamamen hikaye. Motorola Atrix marka telefonu tam 8 ay boyunca Root + Custom ROM ile kullandim. Daha sonra durduk yere Wi-Fi ve Bluetooth actigim zaman telefon yeniden basliyordu. Telefonu Root + Custom ROM lu sekilde garantiye yolladim. Once cihaz degisimi yapilacak dendi, daha sonra ucret iadesi yapilacaktir dendi. En sonunda da ucret iadesi yaptilar.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İste burada yaniliyorsun. Bu "Telefon garantiden cikar" dedigin sey tamamen hikaye. Motorola Atrix marka telefonu tam 8 ay boyunca Root + Custom ROM ile kullandim. Daha sonra durduk yere Wi-Fi ve Bluetooth actigim zaman telefon yeniden basliyordu. Telefonu Root + Custom ROM lu sekilde garantiye yolladim. Once cihaz degisimi yapilacak dendi, daha sonra ucret iadesi yapilacaktir dendi. En sonunda da ucret iadesi yaptilar.

O zaman sorun senin yaptığın roottan kaynaklı değildir.Root garanti dışı bırakır kısmına gelirsek bu konuda ısrarcıyım.Eğer telefonu rootladın , ama senin problemin yaptığın işlemden değilse sorun yok. Ama tekrar ediyorum , rootladın ; hoparlör ayarlarıyla oynayıp hoparlöre zarar verdin veya telefonun bilmem ne ayarlarıyla oynayıp hızlandırdın elinde patladı o zaman garanti dışıdır . O zaman adam sana sorar niye bu ayarları kurcaladın diye. Yoksa telefonu rootla ama tuş çalışmasın bunun senin yaptığın işlemle alakası yok garanti kapsamına girer.

O zaman sorun senin yaptığın roottan kaynaklı değildir.Root garanti dışı bırakır kısmına gelirsek bu konuda ısrarcıyım.Eğer telefonu rootladın , ama senin problemin yaptığın işlemden değilse sorun yok. Ama tekrar ediyorum , rootladın ; hoparlör ayarlarıyla oynayıp hoparlöre zarar verdin veya telefonun bilmem ne ayarlarıyla oynayıp hızlandırdın elinde patladı o zaman garanti dışıdır . O zaman adam sana sorar niye bu ayarları kurcaladın diye. Yoksa telefonu rootla ama tuş çalışmasın bunun senin yaptığın işlemle alakası yok garanti kapsamına girer.
Benim soyledigim sey uzerine 2-3 arkadasimda garantiye gonderdi ve hic bir garanti sorun yapmadi. Root nedir? Telefonun kok dizinine erisim hakki demektir. Bu durumda zaten bir yanlislik yok. Ayrica, ben garantiye gonderdigim zamanda sorunun benden kaynaklandigini soyleyip garanti kapsami disinda da birakabilirlerdi. Cunku hem Root vardi, hem Custom ROM vardi. Telefonun uzerinde de bir suru ayar yapmistim. Telefona overclock yapmaktan tut, hoperlor ayarlarina kadar vardi. Ayrica Custom Kernel de kullaniyordum.

Benim soyledigim sey uzerine 2-3 arkadasimda garantiye gonderdi ve hic bir garanti sorun yapmadi. Root nedir? Telefonun kok dizinine erisim hakki demektir. Bu durumda zaten bir yanlislik yok. Ayrica, ben garantiye gonderdigim zamanda sorunun benden kaynaklandigini soyleyip garanti kapsami disinda da birakabilirlerdi. Cunku hem Root vardi, hem Custom ROM vardi. Telefonun uzerinde de bir suru ayar yapmistim. Telefona overclock yapmaktan tut, hoperlor ayarlarina kadar vardi. Ayrica Custom Kernel de kullaniyordum.

Şeytan dürtüyor ama neyse , uzatmicam. Senin dediğin olsun.

Uzatabilirsin, seytanin durtmesine de izin ver. Acik bir sekilde tartisiyoruz ;)

Arkadaşın konusu madem biç oldu devam o zaman.Şeytanın dürttüğü konu kendi telefonumu rootlamak.Sonra telefona kasten zarar verip servise yollamak , ama yemez. İkimizinde anlatmaya çalıştığı şeyde kendimize göre tecrübelerimiz var .Sen diyorsun ki ; ben ve birkaç arkadaşım dahil aynı işlemleri uyguladık ve garanti kapsamına girdi.Bende rootlayıp elinde patlayan arkadaşım olduğunu ve yetkili servisin kabul etmediğini anlatmaya çalışıyorum.Aklıma gelecek tek mantıklı sebep ise - ki bilmiyorum - farklı şehirlerde ikamet ediyor olma ihtimalimiz.Bu yüzden bunu çok uzatmamızın bir anlamı yok bence.Yukarıda belirtmişsin zaten ; servis sorunun kullanıcı hatası olduğunu söyleyip işleme almayadabilirdi.E abi bu ne demek?Demek ki adam inisiyatif kullanmış - kullanılabiliyormuş. Buda çok büyük bir mantık hatası demek , servisler kafalarına göre işleme alıyorlar demek.O yüzden tartışmanın pek sonu yok gibi.Biri alır biri almaza geliyor.Tek çare şeytanın dürttüğü şey ama totom yemiyor :)

Geri