• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Saw1337 dolandırıcısı hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CodeXpeRT

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Nis 2010
Puanı
30
Pandora online açarak 1 haftada 2 kere server sıfırlayıp en sonunda serveir kapatan Kişi skypeden ben pay almadım dedi maxigame cnalı desteken ödemenin gönderildiği hesabı öğrendim. soyisimleri uyuşuyordu ve profiline girip arkadaşlardna buldum ya ablası yada teyzesi. yada akrabası işte , ekledim . konuşcam , o parayı s*ke s*ke iade edeceksin Hasan efendi.[MENTION]Saw1337 [/MENTION][MENTION]Deepblue[/MENTION]

Pandora onlineye yatırdığım 65 tl iade edilecek , gerekirse yönetime elimdek ikanıtları sunarım.

Annene babana ablana ulaşıcam rezil edicem seni tipsiz herif.

İnsanları aşağılamayı, küçük ve ucube görmeyi hiç mi hiç sevmem, hatta hiç tarzım değildir de, dolandırıcılara ve dolandırıcılık peşinde koşmaya çalışan kalitesi düşük, zavallı, aciz ve ezik insanlara sabaha kadar küfür edesim, hatta karşımda olsa acı çektire çektire işkence yapasım geliyor. Bu adı geçen şahıs en başından beri böyle. Hatta hiç unutmam, bundan 3-4 sene kadar önce server açacaktım kendi editlediğim db ve client ile, hemen başıma üşüşmüştü yok sunucunun şifresini ver sana güvenlik programları kurayım, portlarını kapatayım falan. Çok özür dileyerek söylüyorum ama O.ospuya s.kiş öğretiyor sanki... Ben tabi dalga geçince basmıştı küfürü engellemişti :) Taa o zamanlardan beri var bu adı geçen şahıs :)

geçmiş olsun kardeşim kimine göre 65 tl az kimine göre çok ama bu duruma düşen bi tek sen değilsi bunuda unutma bu adam en fazla bu forumdan banlanır bu olayda bu şekilde kapanır gider üzülerek söylüyorum ama bizler böyle insanlara prim verdikçe para yatırdıkça bu tür olaylar hep başımıza gelicek bugün asro kapanır yarın bsro açılır ortada kalan yine oyuncular ve emek verenler olur en iyisi en güzeli hiç oynamamak illada oynucam diyosan para yatırmamak

not : para yatırmak istiyosanda illa premium alayım v.s düşüncesiyle değil gerçekten server güzeldir ortada bir emek vardır sırf destek olmak için bile yatırabilirsin

P5z2r5.jpg

lkRPWr.jpg

: ) Tahmin etmiştim ben onun olduğunu fakat sorunca DarkFun fln Nick dedi. Öyle kaldı.

GS çöküp duruyordu diyordu en sonunda tam çöktü. Sonuna kadar biz oynadık desteğimizi verdik. Saw1337'm evet deseydi o zaman direk bırakırdık.

[MENTION]Deepblue[/MENTION] bu puştu hala burada tutuyorsun Ümit abi , nedir sonuç ?

Deepblue bu puştu hala burada tutuyorsun Ümit abi , nedir sonuç ?

Arkadaşlar önünüze gelen her serverda oynamanızın suçlusu ben miyim ? Düşüncesizce hareketlerinizden dolayı oluşan pisliği ben mi temizlemek zorundayım ? Benim ne günahım var ben neden bunlarla uğraşmak zorunda olayım ? Oynayan sizsiniz, bir servera başlarken bana mı soruyorsunuz da şimdi gelmiş benden birşeyler yapmamı bekliyorsunuz ?

1. Burada birini suçlamışsın ama o olup olmadığına dair somut bir kanıt göremedim konuda. Somut bir kanıt olmadan kimseye bir yaptırımda bulunamam.

2. Kanıt bulup sunsan bile ben bu adamı hangi gerekçeden banlayacağım? Suçuna server açıp kapattı mı diyeceğiz ? Kim yapmıyor bunu ? 1-2 istisna hariç açılan private serverların %99 u 1 ile 2 hafta içinde kapanıyor. Bunu bilecek yaşı çoktan geçtiğinizi düşünüyorum. Ayrıca server açıp kapatmak suçtur gibi bir forum kuralımız yok.

Burada benim yapmam gereken hiç birşey yok. Dolandırıldığını düşünüyorsan git suç duyurusunda bulun ki durum öyle değil. Bir serverin kapanacağını bile bile oynayıp para yatırıyorsunuz bu durumda kimseyi suçlama hakkınız yok. Benim sana tavsiyem ve yapabileceğin tek şey ise şudur : "OY NA MA YIN..!"

Oynamayın arkadaşlar, hergün açılıp kapanan serverlardan bıkmadınız mı ? Uslanmadınız mı ? Biraz olsun ders almadınız mı şimdiye kadar ? Bir insanın aynı hatayı defalarca tekrarlaması pek akla mantığa sığmıyor. Bile bile lades diyorsunuz sonra gelip feryat figan başkalarından birşeyler yapmalarını bekliyorsunuz. Kusura bakmayın ben birşey yapamam. Bu sorun sizden kaynaklı ve çözümü de sizin kendi elinizde.

Siz oynamazsanız, siz talep oluşturmazsanız bu kadar server açılıp kapanmaz. Siz talep ettikçe, rağbet ettikçe, böyle her servera balıklama atladıkça bu server işi dahada kötüye gidecek. Önceden serverlar en azından 1 ay devam ediyordu şimdi 1 haftaya düştü yakında günlük açılıp kapanacak sayenizde.

Arkadaşlar önünüze gelen her serverda oynamanızın suçlusu ben miyim ? Düşüncesizce hareketlerinizden dolayı oluşan pisliği ben mi temizlemek zorundayım ? Benim ne günahım var ben neden bunlarla uğraşmak zorunda olayım ? Oynayan sizsiniz, bir servera başlarken bana mı soruyorsunuz da şimdi gelmiş benden birşeyler yapmamı bekliyorsunuz ?

1. Burada birini suçlamışsın ama o olup olmadığına dair somut bir kanıt göremedim konuda. Somut bir kanıt olmadan kimseye bir yaptırımda bulunamam.

2. Kanıt bulup sunsan bile ben bu adamı hangi gerekçeden banlayacağım? Suçuna server açıp kapattı mı diyeceğiz ? Kim yapmıyor bunu ? 1-2 istisna hariç açılan private serverların %99 u 1 ile 2 hafta içinde kapanıyor. Bunu bilecek yaşı çoktan geçtiğinizi düşünüyorum. Ayrıca server açıp kapatmak suçtur gibi bir forum kuralımız yok.

Burada benim yapmam gereken hiç birşey yok. Dolandırıldığını düşünüyorsan git suç duyurusunda bulun ki durum öyle değil. Bir serverin kapanacağını bile bile oynayıp para yatırıyorsunuz bu durumda kimseyi suçlama hakkınız yok. Benim sana tavsiyem ve yapabileceğin tek şey ise şudur : "OY NA MA YIN..!"

Oynamayın arkadaşlar, hergün açılıp kapanan serverlardan bıkmadınız mı ? Uslanmadınız mı ? Biraz olsun ders almadınız mı şimdiye kadar ? Bir insanın aynı hatayı defalarca tekrarlaması pek akla mantığa sığmıyor. Bile bile lades diyorsunuz sonra gelip feryat figan başkalarından birşeyler yapmalarını bekliyorsunuz. Kusura bakmayın ben birşey yapamam. Bu sorun sizden kaynaklı ve çözümü de sizin kendi elinizde.

Siz oynamazsanız, siz talep oluşturmazsanız bu kadar server açılıp kapanmaz. Siz talep ettikçe, rağbet ettikçe, böyle her servera balıklama atladıkça bu server işi dahada kötüye gidecek. Önceden serverlar en azından 1 ay devam ediyordu şimdi 1 haftaya düştü yakında günlük açılıp kapanacak sayenizde.

Bence Silkroad Online Global Orjinal Oynasalar Daha Mantıklı :D

Ümit Abi Walla Sağlam Yazmışsın Her Kelimesine Katılıyorum // Oynamayın //

Sen hangi mantıkla 65 TL yatırdın ki 1 hafta içinde kapanıcak servere hadi zamanınızı harcıyorsunuz bari paranızı harcamayın ya boşuna oynadığınızın farkında değil misiniz ?

Katılıyorum fakat etik olarak iade edilmesi gerek. sonuçta adam ondan hizmet alıyor o hizmeti de sonuna kadar kullanmak istiyecek. Sonuçta hizmet de aksama olursa iade etmesi gerek.
Ben farklı adlarda server açıp paraları alıp kapar isem bu dolandırıcılık yapmış olurum. Bilişim suçlarında bilgili birinden bilgi alıp şikayet etmesi doğru olur. Sanırım maxigame üzerinden aldığı resim vardı bir yerde görmüştüm. Onu kanıt olarak suna bilir.

Artık herkes server açıyor. Daha bilinci olan tutunuyor olmayan :D çöpp e gidiyor

Katılıyorum fakat etik olarak iade edilmesi gerek. sonuçta adam ondan hizmet alıyor o hizmeti de sonuna kadar kullanmak istiyecek. Sonuçta hizmet de aksama olursa iade etmesi gerek.
Ben farklı adlarda server açıp paraları alıp kapar isem bu dolandırıcılık yapmış olurum. Bilişim suçlarında bilgili birinden bilgi alıp şikayet etmesi doğru olur. Sanırım maxigame üzerinden aldığı resim vardı bir yerde görmüştüm. Onu kanıt olarak suna bilir.

Artık herkes server açıyor. Daha bilinci olan tutunuyor olmayan :D çöpp e gidiyor

Private server oynuyorsunuz, ve yarın öbürgün kapanacağı gün gibi apaçık ortada. Buna rağmen para yatırıyorsanız paranızın heba olacağını da biliyor olmanız gerek. Bunu bile bile para yatırıyorsanız buraya gelip ben yatırdığım paranın karşılığını istiyorum deme lüksüne sahip değilsiniz.

Bilişim suçlarına gidip ne diyecek ben private servera para yatırdım adam serveri kapattı şikayetçiyim mi diyecek ? Bir kere private serverda oynamak yasal değildir. Server açan da , oynayan da suç işliyor. Her tarafı suçlarla dolu olan bir durumu mahkemeye veya savcılığa taşıyıp bundan karlı çıkmayı ummak sadece hayalperestlik olur. Şundan %100 olarak eminim ki suç duyurusunda bulunduğunuz zaman şikayetiniz kayda alınacak ancak hiç birşey çıkmayacak. Size bir dava takip no verecekler ve hadi gidin diyecekler. Aylarca bekleyeceksiniz hiç bir sonuç çıkmayacak. Laf olsun diye kayıt alıyorlar ve uğraşmıyorlar. Ki cidden ilgilenseler bile her iki tarafta bundan zararlı çıkacaktır.

Server açıp paraları alıp kaçmak diye bir durum yok. Bu sizin bakmak ve görmek istediğiniz açı sadece. İşin aslı şudur : Daldan dala atlayan bilinçsiz cahil oyuncular bazı uyanıklara bu durumun üzerinden rant sağlama imkanı sundular ve onlar da bunu kullanıyorlar. Kimseyi uyanık olduğu için suçlayamazsınız. Adam orda bir fırsat görmüş ki bu fırsatı da siz eline vermişsiniz o da kullanıyor. Eğer oyuncular olarak siz öyle her servera balıklama dalmasaydınız o zaman böyle bir duruma mahal vermiş olmayacaktınız. Bu kadar çok server açılıp kapanmazdı. Eğer oyuncular tek bir serverda adam gibi kalıp oyunlarına devam etselerdi başkaları şunu bilecekti ki server açsalar dahi bundan ekmek yiyemeyecekler. Çünkü oyuncular stabil, bir yere bağlı, bir yere sadık. Neden server açayım ki kimse gelmeyecekse ? Ama siz her açılan servera direk atlarsanız tabiki böyle bir rant ortamı oluşur ve insanlar bundan faydalanmak ister.

Ben kimseyi savunmuyorum kesinlikle, server açmış ve kapatmış biri olarak gerçekleri yazıyorum. Günlerce, haftalarca uğraşıp bir server açıyorsunuz emek harcıyorsunuz. İlk başta herşey güzel gidiyor sonra pat başka server açılıyor herkes oraya gidiyor, veya oyundaki birşeyleri bahane edip oyunu bırakıyor server boşalıyor. Boşalan bir serveri kapatmayıp ne yapacaksın ? 2-3 kişinin yüzü gönlü hatrına yüzlerce TL lik sunucu masrafını cebinden karşılayıp zarara mı gireceksin ? Yok öyle bir dünya!!!

Kimse zarar edeceği bir işe devam etmez. Bugüne kadar açılıp kapanmayan kaç server gösterebilirsiniz bana ? En fazla 2 veya 3 tane. Binlerce serverin içinden 2-3 istisna çıkmış diye de kaide bozulmaz. Yani kalkıp sanki herkes doğruyu yapmışta sadece bu arkadaş dolandırıcılık yapmış gibi davranmanız haksızlık. Biz bile server açıp kapattık 5-6 kez. Ne yapalım, mecburduk. Oyuncu olmayınca yürümüyor bu işler. Kim oyuncu dolu bir serveri, para kazandığı bir serveri durduk yere kapatır ki ? Kimse yapmaz bunu. Duygusal davranmak yerine gerçekçi olup ona göre hareket etmek sizin için daha hayırlı ve faydalı olur her zaman için.

Kısacası herkes öyle ya da böyle, dolaylı veya direk yoldan bir şekilde yaptıklarının karşılığını alıyor...

Private server oynuyorsunuz, ve yarın öbürgün kapanacağı gün gibi apaçık ortada. Buna rağmen para yatırıyorsanız paranızın heba olacağını da biliyor olmanız gerek. Bunu bile bile para yatırıyorsanız buraya gelip ben yatırdığım paranın karşılığını istiyorum deme lüksüne sahip değilsiniz.

Bilişim suçlarına gidip ne diyecek ben private servera para yatırdım adam serveri kapattı şikayetçiyim mi diyecek ? Bir kere private serverda oynamak yasal değildir. Server açan da , oynayan da suç işliyor. Her tarafı suçlarla dolu olan bir durumu mahkemeye veya savcılığa taşıyıp bundan karlı çıkmayı ummak sadece hayalperestlik olur. Şundan %100 olarak eminim ki suç duyurusunda bulunduğunuz zaman şikayetiniz kayda alınacak ancak hiç birşey çıkmayacak. Size bir dava takip no verecekler ve hadi gidin diyecekler. Aylarca bekleyeceksiniz hiç bir sonuç çıkmayacak. Laf olsun diye kayıt alıyorlar ve uğraşmıyorlar. Ki cidden ilgilenseler bile her iki tarafta bundan zararlı çıkacaktır.

Server açıp paraları alıp kaçmak diye bir durum yok. Bu sizin bakmak ve görmek istediğiniz açı sadece. İşin aslı şudur : Daldan dala atlayan bilinçsiz cahil oyuncular bazı uyanıklara bu durumun üzerinden rant sağlama imkanı sundular ve onlar da bunu kullanıyorlar. Kimseyi uyanık olduğu için suçlayamazsınız. Adam orda bir fırsat görmüş ki bur fırsatı da siz eline vermişsiniz o da kullanıyor. Eğer oyuncular olarak siz öyle her servera balıklama dalmasaydınız o zaman böyle bir duruma mahal vermiş olmayacaktınız. Bu kadar çok server açılıp kapanmazdı. Eğer oyuncular tek bir serverda adam gibi kalıp oyunlarına devam etselerdi başkaları şunu bilecekti ki server açsalar dahi bundan ekmek yiyemeyecekler. Çünkü oyuncular stabil, bir yere bağlı, bir yere sadık. Neden server açayım ki kimse gelmeyecekse ? Ama siz her açılan servera direk atlarsanız tabiki böyle bir rant ortamı oluşur ve insanlar bundan faydalanmak ister.

Ben kimseyi savunmuyorum kesinlikle, server açmış ve kapatmış biri olarak gerçekleri yazıyorum. Günlerce, haftalarca uğraşıp bir server açıyorsunuz emek harcıyorsunuz. İlk başta herşey güzel gidiyor sonra pat başka server açılıyor herkes oraya gidiyor, veya oyundaki birşeyi bahane edip oyunu bırakıyor server boşalıyor. Boşalan bir serveri kapatmayıp ne yapacaksın ? 2-3 kişinin yüzü gönlü hatrına yüzlerce TL lik sunucu masrafını cebinden karşılayıp zarara mı gireceksin ? Yok öyle bir dünya!!!

Kimse zarar edeceği bir işe devam etmez. Bugüne kadar açılıp kapanmayan kaç server gösterebilirsiniz bana ? En fazla 2 veya 3 tane. Binlerce serverin içinden 2-3 istisna çıkmış diye de kaide bozulmaz. Yani kalkıp sanki herkes doğruyu yapmışta sadece bu arkadaş dolandırıcılık yapmış gibi davranmanız haksızlık. Biz bile server açıp kapattık 5-6 kez. Ne yapalım, mecburduk. Oyuncu olmayınca yürümüyor bu işler. Kim oyuncu dolu bir serveri, para kazandığı bir serveri durduk yere kapatır ki ? Kimse yapmaz bunu. Duygusal davranmak yerine gerçekçi olup ona göre hareket etmek sizin için daha hayırlı ve faydalı olur her zaman için.

Kısacası herkes yaptıklarının karşılığını alıyor...

Server boşalan oyuncudan kapanmadı ki :D Gameserver zırt pırt kapanıyor ve Check oluyor. Tutucak olan oyunu beceremedi kapattı.
Kimse boşa uğraşmasın o zaman Sizde Tanıtım bölümüne belli bir oyuncu kitlesini yakalamış oyunları koyarsın. Yeni açılacak oyunları koymak böyle sorunlar ile uğraşmaktansa . Tanıtım konusunda kriterleri değiştirseniz iyi olur.

Son düzenleme:
Server boşalan oyuncudan kapanmadı ki :D Gameserver zırt pırt kapanıyor ve Check oluyor. Tutucak olan oyunu beceremedi kapattı.
Kimse boşa uğraşmasın o zaman Sizde Tanıtım bölümüne belli bir oyuncu kitlesini yakalamış oyunları koyarsın. Yeni açılacak oyunları koymak böyle sorunlar ile uğraşmaktansa . Tanıtım konusunda kriterleri değiştirseniz iyi olur.

O olay sadece bahane olmuş. Şundan adım kadar eminim o sorun olmasaydı en geç 1 veya 2 hafta sonra oyuncular oyun içindeki birşeyleri bahane edip oyunu yine bırakacaklardı ve server yine boşalacaktı. Bu kapanan serverların hepsi gameserver kapanıyor diye mi kapandı sanki?

Bakın ben bu işten para kazanmama rağmen oynamayın diyorum size. Böyle bir fırsat oluşturmayın diyorum. Sizin oynamanız sürekli server açılması benim işime gelir, ben bundan para kazanırım. Ne kadar çok server açılırsa o kadar çok reklam olur ve ben o kadar para kazanırım bundan. Ama size diyorum ki oynamayın. Böyle fırsatlar oluşturmayın. Başkalarının sizi düşünmelerini beklemek yerine siz kendinizi düşünün.

Ben server tanıtım bölümüne bir kısıtlama getiremem. Neden mi ? Ben oraya bir kısıtlama getirsem de o serverlar başka yerlerde tanıtılacak ve başka şekilde yine oyuncular o serverlarda oynayacak. Çünkü siz böyle bir imkan ve fırsat oluşturuyorsunuz. Yani sadece benim birşeyler yapmam ile bu işin önüne geçilmeyecek. Neden ben bundan para kazanbilecekken bundan vazgeçip başkalarının bundan para kazanmasına sebep olayım ki ? Herkes önce kendisini düşünür ve düşünmek zorunda. Eğer benim kısıtlamalarım ile bu işe kesin bir çözüm bulunabileceğinden emin olsaydım ulan lanet olsun diyip kazandığım 3-5 ten vazgeçip dediğinizi yapardım ama yok öyle birşey. Ben yapmasam başkası yapacak. Benlik birşey yok. Bu durumu oluşturan ve çözümsüz kalmasına sebebiyet veren sizsiniz.

Açık konuşuyorum, sizi kandırmıyorum o nedenle dürüst olduğum için bana kızmak yerine beni takdir etmenizi bekliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri