• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Security Manager USB Antivirus

BurakKalkan

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2009
Puanı
33
d08rl.gif

unled3td.jpg

Program Hakkında

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Programlamaya başladığım zamandan beri küçük çaplı birkaç virüs tarayıcı programı yazmıştım ancak son birkaç aydır aklımda piyasada parayla satılan usb antivirusleri gibi geniş çaplı bir proje vardı. Bu programda o projenin ilk adımı sayılabilir. Sonraki projemdeki önemli özellikleri deneme amaçlı bir prototip demek daha doğru olur. Program kendi kendini geliştiren bir sisteme sahip ancak evimde internetim olmadığından dolayı güncelleme ekleyemedim. Haliyle çok küçük bir ihtimalde olsa false positive olabilir. Fazla uzatmadan program hakkında bilgi vereyim.

Security Manager USB diskleri zararlı yazılımlardan korumaya yönelik bir programdır. Kendi kendini geliştiren bir sistem olmanın dışında veritabanındaki yaklaşık 40000 zararlıyı tespit edip silebilir. Her türlü çıkarılabilir medyayı tanıyarak otomatik çalıştırma işlemini devredışı bırakır ve otomatik tarama gerçekleştirir. Zararlı bulunduğunda görsel ve sesli olarak uyarı verebilir. Özellikleri sayesinde Autorun zararlılarının sisteminize bulaşma riskini ortadan kaldırır. Ayrıca tarama öncesinde sistemde çalışan işlemleride tarar ve zararlı bir yazılım tespit ettiğinde otomatik olarak sonlandırır ve zararlının medyanıza bulaşmasını engeller.

Daha fazla bilgiyi Yardım dosyasında bulabilirsiniz.

Programdan Görüntüler

p3nrs.png

p3nx2.png

p3nz4.png

p3p0h.png

Dipnot: Programın final sürümüdür ve bundan sonra geliştirilmeyecektir. Son eklenen veritabanına zararlı dosya ekleme özelliğini kullanmak için:
Programın bulunduğu dizinde Karantina adında klasör açın ve dosyaları içine atın. Sonraki taramanızda dosyalar otomatik olarak veritabanına eklenecektir.

unled3td.jpg

Son düzenleme:
Teşekkürler arkadaşlar. Programda bulduğunuz hataları yada şu da olsun dediğiniz özellikleri konu altına yazarsanız sevinirim. Ayrıca veritabanına eklenmesi için virus, trojan vs. her türlü zararlı dosyayıda özelden gönderebilirsiniz. Konu düzeni için tekrar teşekkürler Furkan :)
Not: Sesli uyarı aktifken bilgisayarın sesini biraz kısmanızı öneririm :D

Dropper.Gen virüs'ü ve arşiv taraması olursa çok daha güzel olur. :)

Dropper.Gen'in birden fazla çeşidi var. Veritabanında birkaç tanesi mevcut ama toplamda hepsi ne kadardır bilemiyorum. Bu aralar popüler virus bu herhalde. okulda ki flashların hepsinden bu çıkıyordu :D Arşiv tarama fikri içinde teşekkürler :)

Geri