• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Şekersiz içeçekler

Kiritoxer

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
16 Ağu 2014
Puanı
5
Arkadaşlar şekersiz içeceklerin içinde az kalori mevcut hemde çok az tatlandırıcı var birtek sizce kilo aldırırmı ? Sonuçta az kalori var

Arkadaşlar şekersiz içeceklerin içinde az kalori mevcut hemde çok az tatlandırıcı var birtek sizce kilo aldırırmı ? Sonuçta az kalori var
ben bu içeceklerden kilo alınıyo kalori var falan diyenleri anlayamıyorum yaşım 19 8 9 yaşımdan beri su gibi kola içerim hatta sabah 2.5 litre alırım akşam olmadan 2. şişeyide aldığım olur fakat 60 kiloyum 1.78 boy var :D yani psikoloji bişey sanırım kafaya takmadınmı kilo falan almıyosun :D öyle çok gezen aktif biride değilim günde 3 saat belki dışarda olurum en fazla :D bazen 2 3 gün dışarı çıkmadığım olur

ben bu içeceklerden kilo alınıyo kalori var falan diyenleri anlayamıyorum yaşım 19 8 9 yaşımdan beri su gibi kola içerim hatta sabah 2.5 litre alırım akşam olmadan 2. şişeyide aldığım olur fakat 60 kiloyum 1.78 boy var :D yani psikoloji bişey sanırım kafaya takmadınmı kilo falan almıyosun :D öyle çok gezen aktif biride değilim günde 3 saat belki dışarda olurum en fazla :D bazen 2 3 gün dışarı çıkmadığım olur
İyimiş :Dbenim boy 1.70 kilo 65 falanda dar pantolon falan giyemiyorum tam olarak .s

yemekten korkarsan zaten kilo alırsın hocam metabolizanın hızlı çalışmasını istiyorsan istedigin kadar ye ama yağlı vs yeme ayrıca şekersiz bişide bulamazsın hazır olarakta bişi içmek istiyosan tek çare buz gibi su yada ev yapımı ayran :)

yemekten korkarsan zaten kilo alırsın hocam metabolizanın hızlı çalışmasını istiyorsan istedigin kadar ye ama yağlı vs yeme ayrıca şekersiz bişide bulamazsın hazır olarakta bişi içmek istiyosan tek çare buz gibi su yada ev yapımı ayran :)
Yok yemekten korkarsan değilde sebze ve hafif yemeye çalışıyorum kaloriye dikkat ediyorum yağlı şeyler yemiyorum birde göğüs ve karın kası çıkartma çabasındayım az az çıkıyor daha yeni olduğum için hissediyorum :) İçerde bir halley var tribe girdim ondan :D

İyimiş :Dbenim boy 1.70 kilo 65 falanda dar pantolon falan giyemiyorum tam olarak .s
bana sorcak olursan takma sakınan göze çöp batarmış hayatımda diyet yapmadım spor yapmadım fakat her yemeği yemem mesela etin hiç bir türünü yemem yani kişisel seçim değil et yediğim gibi kusasım geliyo böyle midem bulanıyo çocukluktan beri tek lokma et yemişliğim yok çorbaydı sebze meyveydi ağırlıklı beslenirim :D oldukça çok kafein tüketirim sabah kalkınca kahve içerim kesin yoksa ayılamıyorum mesela sabahtan akşama kadar 3.5 4 litre kola içerim akşam akşam üstü çay 12 ye doğru kahvesiz yapamam gece alışkanlık içmeyince insan değişik hissediyo böyle anlatılmıcak bi his :D

Son düzenleme:
bana sorcak olursan takma sakınan göze çöp batarmış hayatımda diyet yapmadım spor yapmadım fakat her yemeği yemem mesela etin hiç bir türünü yemem yani kişisel seçim değil et yediğim gibi kusasım geliyo böyle midem bulanıyo çocukluktan beri tek lokma et yemişliğim yok çorbaydı sebze meyveydi ağırlıklı beslenirim :D oldukça çok kafein tüketirim sabah kalkınca kahve içerim kesin yoksa ayılamıyorum mesela sabahtan akşama kadar 3.5 4 litre kola içerim akşam akşam üstü çay 12 ye doğru kahvesiz yapamam gece alışkanlık içmeyince insan değişik hissediyo böyle anlatılmıcak bi his :D
Epet arkadaşım kahve seven arkadaşım :D sen başından beri sebze yemişssin sufer.Ben başından beri et yiyorum aburcubur yiyorum ondan böyle yanağım falan şiş herhalde :D

Epet arkadaşım kahve seven arkadaşım :D sen başından beri sebze yemişssin sufer.Ben başından beri et yiyorum aburcubur yiyorum ondan böyle yanağım falan şiş herhalde :D
yok ya boyla kilo arasında öyle epey bi kilo farkı yokki normal gibi ama belki kemiklerin iridir :D

----------

şekersiz limonatada olabilir geçen TV de gördüm limon suyu metabolizmayı kızlandırıp yağ yakımını arttırıyomuş diyet yapanlara günde 1 bardak evde yapılmış limon suyu içmesini öneriyolardı ama hazır limon suyu değil ille evde yapın diyolar :D

yok ya boyla kilo arasında öyle epey bi kilo farkı yokki normal gibi ama belki kemiklerin iridir :D

----------

şekersiz limonatada olabilir geçen TV de gördüm limon suyu metabolizmayı kızlandırıp yağ yakımını arttırıyomuş diyet yapanlara günde 1 bardak evde yapılmış limon suyu içmesini öneriyolardı ama hazır limon suyu değil ille evde yapın diyolar :D

Uf söylediğin iyi oldu ben netten bir araştırıym onu doğrumu acaba falan diye :)

kilo aldırmaz ama sağlığa çok fazla zararlı :) şimdi birisi der ben içiyorum bir şey olmuyor her insan aynı değildir birisi hemen tepki diğeri daha sonra verir :)

kilo aldırmaz ama sağlığa çok fazla zararlı :) şimdi birisi der ben içiyorum bir şey olmuyor her insan aynı değildir birisi hemen tepki diğeri daha sonra verir :)
aynen öyle ben aşşağıya veriyim şekerin zararlarını okumadan geçersiniz o kadar uzun :D
• Canlı organizmalardaki birçok sistemin fizyolojik çalışmasında bozulmaya neden olur.
• Vücudun mineral dengesini bozar.
• Krom eksikliğine neden olur.
• Bakır eksikliğine neden olur.
• Kalsiyum ve magnezyum emilimini bozar.
• Kanda E vitamininin miktarını azaltır.
• Kanda büyüme hormonu düzeyini azaltır.
• Protein emilimini engeller.
• Protein yapısına zarar verir.
• Proteinlerin vücuttaki rolünde kalıcı değişikliklere yol açar.
• Dokuların esnekliğini ve işlevini bozar.
• Enzimlerin fonksiyonlarını bozar.
• DNA yapısında zarara yol açar.
• Alkol gibi zehirleyicidir.
• Bağımlılık yapıcı bir maddedir.
• Alkolizme de neden olabilir.
• Vücut bağışıklık sistemini yıkar ve zayıflatır.
• Vücutta serbest oksijen radikallerin artmasına ve oksidatif strese neden olur. Serbest oksijen radikalleri, bütün dejeneratif hastalıkların, kanser ve yaşlanmanın temel nedenidir.
• Viral ve bakteriyel her türlü enfeksiyon hastalığına karşı korunmayı zayıflatır.
• Yaraların ve hastalıkların iyileşmesini geciktirir.
• Beyinde delta, alfa ve tetra dalgalarını bozar.
• Depresyona neden olur.
• Baş ağrısı ve migrene neden olur.
• Dikkatsizliğe neden olur.
• Şeker ve tatlı alımı azaltıldığında duygusal kararlılık artar.
• Görmeyi bozar ve körlük yapar.
• Miyop hastalığına (uzağı görememe) neden olur.
• Gözlerde katarakta neden olur.
• Tükürük asiditesini artırarak diş çürümelerine neden olur.
• Diş ve diş eti hastalıklarına neden olur.
• Besin alerjisine neden olur.
• Derimizdeki kollajen yapısını bozar ve ciltte kırışıklıklara neden olur.
• Erken yaşlanmaya sebep olur.
• Gebelikte kan zehirlenmesine neden olur.
• Yeni doğanda dehidratasyona yani bedenin fazla miktarda sıvı kaybetmesine neden olur.
• Çocuklarda hiperaktivite, anksiyete, konsantrasyon bozukluğu ve zayıflığına neden olur.
• Çocuklarda adrenalin seviyesinin ani artışlarına sebep olur.
• Çocuklarda egzamaya neden olur.
• Çocuklarda uyuşukluğa ve aktivite azalmasına neden olur.
• Okul çağındaki çocuklarda başarısızlık nedenidir.
• Çocuk felci riskini arttırır.
• Kadınlarda premenstürel sendromu (adet dönemi öncesi yaşanan sıkıntılar) daha kötü hale getirir.
• Erkeklerde estrodiol (doğal oluşan östrojenin en kuvvetli formu) seviyesini arttırır.
• Vücutta hormonal dengesizliğe neden olur. Bazı hormonlar az çalışırken, bazı hormonlar aşırı çalışır.
• İnsülin ve leptin direncini başlatır ve giderek artırır.
• Şeker ve tatlı tüketiminin ardından kan şekeri, kompleks karbonhidrat olan nişastadan, 2 - 5 kat daha fazla yağa dönüşür.
• Vücutta su tutulmasını arttırır.
• Yüksek yoğunluklu lipoprotein olan HDL'yi düşürür ve dejeneratif hastalıkların başlangıcı olan kan trigliseritlerini yükseltir.
• Kilo alma, şişmanlık ve obeziteye neden olur.
• Sindirilememiş kompleks karbonhidratlar nedeni ile oral glukoz tolerans testinde glukoz seviyesinin yüksek çıkmasına neden olur.
• Açlık şekerini yükseltir.
• Hipoglisemiye (kan şekeri düşmesi) neden olur.
• Diyabete (şeker hastalığına) neden olur.
• Obez hastalarda yüksek kan basıncına neden olur.
• Kalp, damar ve felç hastalıklarına neden olur.
• Sistolik kan basıncını arttırır.
• Kanın pıhtılaşmasını artırır ve damarların tıkanmasına neden olur.
• Aterosikleroz denilen damar sertliğine neden olur.
• Astıma neden olur.
• Akciğerlerde amfizeme neden olur.
• Karaciğer büyümesi ve yağlanmasının nedenidir.
• Safra taşına neden olur.
• Böbreği büyütür ve patolojik değişikliklerine neden olur.
• Böbrek taşlarına sebep olur.
• Böbrek üstü bezlerin fonksiyonlarını yavaşlatır.
• İdrar elektrolit dengesini bozar.
• Sindirim siteminin asiditesini artırır.
• Hazımsızlığa neden olur.
• Gastrik ve duodenal ülseri bulunan hastalarda tekrarlama sıklığında neden olur.
• Fosfataz adlı enzimi bağlar ve yok eder. Böylece sindirim işlemi zorlaşır.
• Besinlerin gastrointestinal sistemde ilerlemesini yavaşlatır, bağırsak
hareketlerinin 1 numaralı düşmanıdır. Kabızlık yapar.
• Kronik bağırsak hastalıklarından 'crohn hastalığı' ve 'ülseratif kolit' riskini artırır.
• Bağırsaklarda pamukçuk hastalığının nedeni olan 'candida albicans'ın (mantar) kontrol edilemeyen üremesine neden olur.
• Dışkıdaki safranın ve kalın bağırsakta bulunan bakteriyel enzimlerin konsantrasyonunu artırır.
• Apandisit gibi tehlikeli bağırsak iltihaplanmasına neden olur.
• Hemoroit dediğimiz, basur hastalığına neden olur.
• Bacaklardaki varislere neden olur.
• Eklem ve tendonları hassaslaştırır.
• Kronik artrit hastalıklarına (eklem hastalıkları) neden olur.
• Gut hastalığına yakalanma riskini arttırır.
• Kemik erimesini (osteoporoz) başlatır.
• Mültipl skleroz hastalığına neden olur. Epileptik nöbetlere neden olur
• Alzheimer hastalığına neden olur.
• Parkinson hastalığı olan kişilerde şeker tüketiminin fazla olduğu görülmüştür.
• Her türlü kanser hücresini besler. Safra yolu kanserine yol açabilir.
• Mide kanseri riskini arttırır.
• Pankreasın yağlanmasına ve kanserine neden olur.
• Meme, yumurtalık, prostat ve kalın bağırsak kanserine neden olur.
• Şeker, şekerli tatlılar, meyve şekeri (sükroz), şurup ve pekmezlerin tüketilmesi akciğer kanseri için de ciddi risk faktörü oluşturur."

aynen öyle ben aşşağıya veriyim şekerin zararlarını okumadan geçersiniz o kadar uzun :D
• Canlı organizmalardaki birçok sistemin fizyolojik çalışmasında bozulmaya neden olur.
• Vücudun mineral dengesini bozar.
• Krom eksikliğine neden olur.
• Bakır eksikliğine neden olur.
• Kalsiyum ve magnezyum emilimini bozar.
• Kanda E vitamininin miktarını azaltır.
• Kanda büyüme hormonu düzeyini azaltır.
• Protein emilimini engeller.
• Protein yapısına zarar verir.
• Proteinlerin vücuttaki rolünde kalıcı değişikliklere yol açar.
• Dokuların esnekliğini ve işlevini bozar.
• Enzimlerin fonksiyonlarını bozar.
• DNA yapısında zarara yol açar.
• Alkol gibi zehirleyicidir.
• Bağımlılık yapıcı bir maddedir.
• Alkolizme de neden olabilir.
• Vücut bağışıklık sistemini yıkar ve zayıflatır.
• Vücutta serbest oksijen radikallerin artmasına ve oksidatif strese neden olur. Serbest oksijen radikalleri, bütün dejeneratif hastalıkların, kanser ve yaşlanmanın temel nedenidir.
• Viral ve bakteriyel her türlü enfeksiyon hastalığına karşı korunmayı zayıflatır.
• Yaraların ve hastalıkların iyileşmesini geciktirir.
• Beyinde delta, alfa ve tetra dalgalarını bozar.
• Depresyona neden olur.
• Baş ağrısı ve migrene neden olur.
• Dikkatsizliğe neden olur.
• Şeker ve tatlı alımı azaltıldığında duygusal kararlılık artar.
• Görmeyi bozar ve körlük yapar.
• Miyop hastalığına (uzağı görememe) neden olur.
• Gözlerde katarakta neden olur.
• Tükürük asiditesini artırarak diş çürümelerine neden olur.
• Diş ve diş eti hastalıklarına neden olur.
• Besin alerjisine neden olur.
• Derimizdeki kollajen yapısını bozar ve ciltte kırışıklıklara neden olur.
• Erken yaşlanmaya sebep olur.
• Gebelikte kan zehirlenmesine neden olur.
• Yeni doğanda dehidratasyona yani bedenin fazla miktarda sıvı kaybetmesine neden olur.
• Çocuklarda hiperaktivite, anksiyete, konsantrasyon bozukluğu ve zayıflığına neden olur.
• Çocuklarda adrenalin seviyesinin ani artışlarına sebep olur.
• Çocuklarda egzamaya neden olur.
• Çocuklarda uyuşukluğa ve aktivite azalmasına neden olur.
• Okul çağındaki çocuklarda başarısızlık nedenidir.
• Çocuk felci riskini arttırır.
• Kadınlarda premenstürel sendromu (adet dönemi öncesi yaşanan sıkıntılar) daha kötü hale getirir.
• Erkeklerde estrodiol (doğal oluşan östrojenin en kuvvetli formu) seviyesini arttırır.
• Vücutta hormonal dengesizliğe neden olur. Bazı hormonlar az çalışırken, bazı hormonlar aşırı çalışır.
• İnsülin ve leptin direncini başlatır ve giderek artırır.
• Şeker ve tatlı tüketiminin ardından kan şekeri, kompleks karbonhidrat olan nişastadan, 2 - 5 kat daha fazla yağa dönüşür.
• Vücutta su tutulmasını arttırır.
• Yüksek yoğunluklu lipoprotein olan HDL'yi düşürür ve dejeneratif hastalıkların başlangıcı olan kan trigliseritlerini yükseltir.
• Kilo alma, şişmanlık ve obeziteye neden olur.
• Sindirilememiş kompleks karbonhidratlar nedeni ile oral glukoz tolerans testinde glukoz seviyesinin yüksek çıkmasına neden olur.
• Açlık şekerini yükseltir.
• Hipoglisemiye (kan şekeri düşmesi) neden olur.
• Diyabete (şeker hastalığına) neden olur.
• Obez hastalarda yüksek kan basıncına neden olur.
• Kalp, damar ve felç hastalıklarına neden olur.
• Sistolik kan basıncını arttırır.
• Kanın pıhtılaşmasını artırır ve damarların tıkanmasına neden olur.
• Aterosikleroz denilen damar sertliğine neden olur.
• Astıma neden olur.
• Akciğerlerde amfizeme neden olur.
• Karaciğer büyümesi ve yağlanmasının nedenidir.
• Safra taşına neden olur.
• Böbreği büyütür ve patolojik değişikliklerine neden olur.
• Böbrek taşlarına sebep olur.
• Böbrek üstü bezlerin fonksiyonlarını yavaşlatır.
• İdrar elektrolit dengesini bozar.
• Sindirim siteminin asiditesini artırır.
• Hazımsızlığa neden olur.
• Gastrik ve duodenal ülseri bulunan hastalarda tekrarlama sıklığında neden olur.
• Fosfataz adlı enzimi bağlar ve yok eder. Böylece sindirim işlemi zorlaşır.
• Besinlerin gastrointestinal sistemde ilerlemesini yavaşlatır, bağırsak
hareketlerinin 1 numaralı düşmanıdır. Kabızlık yapar.
• Kronik bağırsak hastalıklarından 'crohn hastalığı' ve 'ülseratif kolit' riskini artırır.
• Bağırsaklarda pamukçuk hastalığının nedeni olan 'candida albicans'ın (mantar) kontrol edilemeyen üremesine neden olur.
• Dışkıdaki safranın ve kalın bağırsakta bulunan bakteriyel enzimlerin konsantrasyonunu artırır.
• Apandisit gibi tehlikeli bağırsak iltihaplanmasına neden olur.
• Hemoroit dediğimiz, basur hastalığına neden olur.
• Bacaklardaki varislere neden olur.
• Eklem ve tendonları hassaslaştırır.
• Kronik artrit hastalıklarına (eklem hastalıkları) neden olur.
• Gut hastalığına yakalanma riskini arttırır.
• Kemik erimesini (osteoporoz) başlatır.
• Mültipl skleroz hastalığına neden olur. Epileptik nöbetlere neden olur
• Alzheimer hastalığına neden olur.
• Parkinson hastalığı olan kişilerde şeker tüketiminin fazla olduğu görülmüştür.
• Her türlü kanser hücresini besler. Safra yolu kanserine yol açabilir.
• Mide kanseri riskini arttırır.
• Pankreasın yağlanmasına ve kanserine neden olur.
• Meme, yumurtalık, prostat ve kalın bağırsak kanserine neden olur.
• Şeker, şekerli tatlılar, meyve şekeri (sükroz), şurup ve pekmezlerin tüketilmesi akciğer kanseri için de ciddi risk faktörü oluşturur."

bundan sonra şunu da ekleyeyim yediğiniz neredeyse bütün yiyeceklerin içinde şeker ''glikoz'' var :)

Geri