• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[SEO] Dofollow ve Nofollow Linkleri Nedir? Nasıl Kullanılır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175
maxigame_logo1.gif

Merhaba arkadaşlar; Sizlere bugün kısaca dofollow ve nofollow linklerinden bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi bir site iskeleti oluştururken en uygun html taglarını kullanarak kullanışlı bir yapı oluşturmaya çalışırız. Html dili her ne kadar basit kurallarda ilerleyen en basit bir dil olsa da her geçen gün standartları değişmektedir. Değişen yenilikler arasında ise bir linkin takip edilip edilmeyeceğini belirleyeceğimiz bir taglama sistemi gelmiştir.

Peki bu Dofollow ve Nofollow etiketleri nasıl kullanılır? Ne İşimize yarar?

Dofollow botların gözünde genel olarak siteyi beğendim link veriyorum anlamına gelmektedir. Yani bu etiketi kullandığımızda botlar sitemizi dolandığı gibi o verdiğiniz linke de +1 güvenli site olarak değerlendirecektir. Siteniz bu link takısına sahip olan siteyi de takip edecektir. Kısaca ben buna kefilim gibi bir şey demiş oluyorsunuz :)

Nofollow ise sadece linki belirtiyorum, verdiğim linke pagerank değerimden pay verme anlamına gelmektedir. Buda ben bu sitedeki bir dökümanı kullandım ama bu sitenin ne yapacağı belli olmaz yada koca sitede sadece bu iyi ondan ben sadece linki verdim anlamı taşımaktadır. İleri de başınıza dert almamak için kötü puan olarak bu tagı kullanmanızı öneririm.

Bunların kullanımı aşağıdaki gibidir:

<a rel="nofollow" href="https://www.maxigamerz.com">MaxiGame.Org</a>

<a rel="dofollow" href="https://www.maxigamerz.com">MaxiGame.Org</a>

son girişim 10 ekim 2013 ün ardından tekrardan programlamaya ve bu foruma dönüşümün şerefini öğrendiğim ilk bilgi. umarım eskiler buralardadır :)

Seo işi geleceğin mesleği zaten. Teşekkürler güzel anlatım olmuş.

Geri